Arigato

Tak jsme se všichni dočkali a tentokrát začínáme pěkně ostře. Přesně ve stylu Hry o trůny, jíž krutost a explicitnost jakoby už připomínaly takový osobní rukopis, díky kterému je ihned všem jasné, jakým směrem bude seriál spět. Což bylo tedy velmi povzbudivé, obzvlášť po onom neblahém zakončení Hry o trůny s poslední sérií rozmasakrovanou asi stejně tak jako na dnešním turnaji hlavy ctěných pánů odnášených z kolbiště Králova přístaviště. Seriál má obrovský potenciál a pěvně věřím, že se chybám svého předchůdce vyvaruje. ()

Kokos

Tak to vytáhli z hoven... a vrátili to na úroveň prvních čtyř sérií GOT. Snad to udrží. Přeju to jim i nám :-) Jediné, čeho bych se vyvaroval je přílišně se věnovat proroctví na odkaz na velkou válku s bílými chodci, protože původní seriál z fatální hrozby (která bude asi v knihách) udělal jen vedlejší  padouchy, kteří byli během jednoho dílu pokoseni. Tudíž proroctví o možném konci Západozemí ztrácí váhu. ()

IZFNP

Úvodný diel nesklamal, predstavil striedmu skupinu charakterov, veľa ukázal, veci fikane naznačil či naopak vysvetlil, a hlavne zaujal. Cast sa zdá byť vydarený, výprava sa hrozne moc snaží a scenár rozohráva mocenskú hru plnú intríg a zvratov. Uvidíme, ako sa vydarí celá séria, ale pilot je prvá liga. Lebo Sapochnik je prvá liga. ()

rashaverak

Pry ze chteji prvni sezonu pojmout skromne. No je pravda ze CGI bylo extra mizerne, mozna proto, kolik ho bylo. Kazdopadne v prvnim dile se toho udeje asi jako v prvni sezone GOT. Postavy zde cini zasadni rozhodnuti aniz bychom o nich cokoliv vedeli. Strasne prepalene. ()

DonBraso

Tak zvědavost zvítězila a pustil si pilot. Nepolíben Hrou o Trůny jsem si říkal, že i dobrodužná fantasy by mohla u mě vyvolat spokojenost. Musím říci, že se zatím plní dostatečně, jen se bojím jestli všechny silný karty už nebyly rozdány. Pravda je, že casting je zajímavý, ač tu nevidím rozhodně postavu možná kromě krále Viserys Targaryena za dosti zajímavou. Ano, nechat hrát černocha zrovna v tomhle měřítku je prostě divný a úplně to bolí za oči. Zajímavé bude sledovat zrod Rhaenyry, kterou hraje australanka Milly Alcock, ale malinko my přijde dost nemastná neslaná. Efekty my přijdou fajn. Akční scéna v aréně byla parádní. Tohle ani Ridley Scott v The Last Duel nedokázal tak lehce natočit. Je asi jasný, že pletky, vraždy a další bonbónky by tahle serie mohla přinést a na to zatím sázím i já. Je sice už jasné, že po trůnu půjde celá smečka, tak snad to neskončí jen u pár lokací, jednou za uherák ukážeme draka a půjdeme zase kecat ke stolu.75% ()

petrsponar

Hodnotím zatím první dvě epizody, takže jak bude 1série u konce hodnocení změním, Jak bych začal prequel epického seriálu Hry o trůny se dle mého opravdu vydařil, jelikož jsem viděl celou hru o trůny teprve před 2lety za pouhých 6 dní mám to ještě hodně v paměti a Rod draka mi dalo přesně to co jsem měl na hře o trůny tak rád, pomalejší tempo, intriky, zajímavé postavy, cit k dobré filmařině, samozřejmě je to teprve na začátku,ale jsem rád že to je tak jak to je . Když jen postavy sedí vedou konverzace,diskutuje se soustředí se to na postavy atmosféru, děj se pomalu buduje,a jelikož nás má čekat něco opravdu velkolepého já se těším na každý díl víc a víc.  V druhém díle už se pomalu začíná ukazovat kdo je kdo a kdo bude asi tahat za nitky . Kostky jsou vrženy  a čas ukáže jak nakonec dopadne takhle velkolepá podívavá světa jménem Západozemí.. baví mě to a za první 2 díly 8/10.                 Je to jako Hra o Trůny v nejlepších letech. A já jsem rád protože mi Rod draka dál přesně to co jsem si na tomto fiktivním světě zamiloval ()

Benjo

Nezajímavé postavy (a herci působící protivně), nuda a nezáživno a vše co by mohlo být šokující či zajímavé jsme už viděli v originále a to líp natočený... ()

mottleone

Jakožto osoba políbena knižní předlohou musím konstatovat: Westeros je zpátky bejby!🐉🔥 Právě se nám tady rozjíždí televizní zábava na dalších 10let a funguje to stejně parádně, jako onehdá původní GoT; s tím rozdílem, že tady máme naštěstí dokončenou knižní předlohu, kde je sakra z čeho čerpat a scénáristé se jí chvála bohu drží.. Skvělí herci (Daemon strop postava, jak sem si přál), intenzivní atmosféra, artová kamera a standartně grandiózní hudba; jen občasně zbytečné projíždění interiéry, které dávno známe + Corlys s jeho blond dredy, který je asi jediným snědým člověkem na place, působí jako pěst na oko - to jsou ale jen drobná popíchnutí v jinak spokojeném verdiktu. Jsme na začátku další velké šachové partie, kde nám jsou teprve představeny figurky a je na co se těšit.. Spokojený fanoušek 100% a zářných 5* pro příjemný návrat do světa G.R.R.Martina ()

Ironhead

Často do očí bijící slabé triky a zvláštní turnaj coby highlight prvního dílu, kde se zabíjí šlechta navzájem o 106, a kde Matt Smith zjevně podvádí nebo se alespoň chová velmi nerytířsky (podrazit/přerazit soupeřově koni nohy, ale fuj) dost divný. Navíc zrovna Matt Smith mi v obsazení nesedí, jakoby v tom seriálu při natáčení trpěl :_) A plno zbytečně nahých scén asi jen proto, by tam byly. Takže za mě osobně zatím žádná sláva. Děj se v prvním díle taky nerozvinul nijak komplikovaně, aneb zatím se rýsuje prostý boj o následnictví trůnu mezi strýčkem a jeho neteří. Ale to se může, a já doufám že se tak stane, časem změnit a zlepšit. ()

Brodequin

Přiznám se, že jsem se bál.... ukázky mě nenadchly kvůli obyčejným postavám, nevýrazným tvářím a tak. První díl mě ale potěšil a kvalitou dosahuje původní série, ačkoliv tam přeci jenom mi přišly postavy lépe zastoupené výbornými a charismatickými herci. Jsem zvědavý, kam se série bude ubírat ale našlápnuto má dobře. Zvlášť vyzdvihuji výbornou kameru i hudební doprovod. ()

Ronkar

Naprosto v pohodě. Herci i postavy jsou od začátku ok. Hezky si tu charakterizuje, kdo je kdo, jaké má kdo úmysly a cíle. Vizuální stránka je velmi pěkná (město, kostýmy, interiéry, CGI draci. Museli do toho nacpat fůru prachů). Král je sympaťák a morální člověk podobně jako Eddard Stark (takže hádám, že brzo chcípne). Pak je tu proto-Denearys a nejvíc zaujme strýček Daemon. Celé je to jen podhoubí pro budoucí konflikt, takže se tam objektivně nic moc nestane, ale jako start je to přesně tak funkční, jak by mělo být. Zatím spokojenost. Nemohu říct, že by mě to vyloženě strhlo (GoT mělo silnější první díl díky náznaku Bílých chodců), ale příběhově je to dobré a řemeslně nadprůměrné. ()

Maikl42

Ak clovek nepozná vsetks informacie nafitane ci uz z knih alebo internetu je stratený... Naoriklad kral Viserys ma v skutočnosti 28 rokov ale v seriali vyzera na 50 vznikaju tam nezrozumiteľné veci prečo ma o krala záujem Alicent ktora vyzera na 14 ale v skutocnisti ma 17 a mladá Rhaenyra má v skutočnosti 8 rokov ale výšku má ako Alicent a prsia ako 14 ročná...jednoducho pokial clovek nepozná spojitosti je to tazke na pochopenie. Spracovanie dobre aj efekty ale práca s hercami je trošku po zadu aj tak davam 4* uvidíme ako to bude pokračovať. ()

Isobel

Na GoT mě bavila nepředvídatelnost, více dějových linek a více zajímavých postav. Na Rodu draka není nic nepředvídatelného, sledujeme vlastně jen jednu linku a Rhaenyra je nezajímavý, rozmazlený spratek. Incest? Raději si pustím něco na pornhubu. ()

Doggie773

Tak toto je opravdu bomba, po příšerné osmé sérii GoT by nikdo nečekal, že se jim povede vrátit k dokonalosti a přivést prequel který divákovi vyrazí dech. Snad seriál nepokazí a všechny díly budou stejně dobré jako první dva co jsem viděla, jen tak dál:) ()

swenyx

Příjemný úvod do rodu draka. Games of Thrones jsem tedy neviděl, ale tohle zatím vypadá nadějně, sice je to klasická oťukávačka a na nějakou pořádnou akci si asi budu muset počkat, ale i tak jsem se bavil. ()