Sedem svetov, jedna planéta

• Česko Sedm světů, jedna planeta (viac)

Pred miliónmi rokov sa prapôvodný kontinent našej planéty roztrhol na sedem svetadielov. Každý z nich má svoje samostatné podnebie, svoje unikátne podmienky, povrch, prírodu, vrátane fauny a flóry. Vydajte sa na úchvatnú cestu po siedmich svetoch našej Zeme, spoznajte skutočnú pravú tvár každého kontinentu, jeho zvieracie ríše. Spoznajte unikátne krajiny i prekvapivé príbehy. Otvorte oči dokorán a sledujte - život na našej planéte. Hudba Hansa Zimmera určite umocní váš zážitok z tejto jedinečnej cesty... (RTVS)

G.THOMPSON

Dokumenty od BBC s Davidem Attenboroughem mají neskutečné kouzlo. Člověk si řekne - dokumenty? To je nuda... Ale opak je pravdou. Zajímavé, napínavé, dramatické. Člověk nedokáže od obrazovky odtrhnout oči ani na vteřinu. Ono to vlastně ani není tak dokument, jako spíš nějaký akční trhák. Famózní charisma Davida Attenborougha je opravdu přidaná hodnota. V UHD kvalitě doslova nepopsatelný zážitek. ()

Bogrant

Jedna planéta, sedem rôznych kontinentov, niektorí z ich najnespútanejších, najvzácnejších, i doteraz najmenej natočených a zdokumentovaných živočíšnych zástupcov, excelentné zábery, najvyššia kvalita, náučné informácie, zdvihnutý varovný prst nad negatívnou ľudskou činnosťou a nerozvážnosťou. BBC nepoľavuje a tasí ďalší zo svojich impozantných dokumentárnych seriálov, ktorých nikdy nie je dosť. ()

ScarPoul

Jeden z tých dokumentov, ktorý je dychberúci. Ukazuje prírodu a jej obyvateľov v takých situáciách, aké sme u nich často krát nemali možnosť vidieť. Ako ide technika dopredu, dostávame sa k zvieratám bližšie a môžeme ich sledovať pri každodenných činnostiach. Sedem svetov a jedna planéta je nádherný projekt, rovnajúci sa kvalitou ku dielam ako Planet Earth I a II a Blue planet I a II. David Attenborough má už 95 rokov a stále nám pomáha vidieť prírodu inak. Pomáha nám zamyslieť sa, a v tomto seriály začína ukazovať aj reálne dopady. Niekedy mi z toho bolo až smutno. V konečnom dôsledku ale vizuálna a hudobná žranica, ktorá ukazuje obrovské bohatstvo našej planéty a všetkých, ktorých sa naša činnosť priamo alebo nepriamo dotýka. Mrože, žraloky obrovské, hnedé hyeny alebo ľadové medvede sú len špičkou ľadovca. Treba vidieť!!! ()

ostravak30

Není lepší stanice na přírodopisné dokumenty než BBC. Ale to co nám představila nyní je opravdu jedním z jejích vrcholů. Důkaz, jak moc se mohou správně skloubit moderní technologie s pohledem na přírodu a planetu Zemi a co to přinese. Sedm světů, jedna planeta je bezpochyby dech beroucí podívaná, na jejíž každý díl jsem se neskutečně těšil. Nové možnosti natáčení i nové způsoby nám umožnili naprosto neuvěřitelný pohled na některé živočichy. Je to nádherná a úchvatná podívaná. Poslední díl beru jako třešinku na dortu. Důkaz, že filmaři jsou pro nás diváky ochotni podstoupit hodně nepříjemné věci. Samozřejmě se dá velmi ocenit i celkové varování se vztyčeným prstem, které se týká jednotlivých krajin a způsobu, jak je člověk ovlivňuje a ničí. Bohužel se každý na dokument podívá a přizná, že je to zkrátka smutné. Mocní se na toto jistě nepodívají a i kdyby ano, ve své likvidační činnosti budou pokračovat dál. ()

JohnCZ

V rámci současné BBC Earth tvorby ničím výrazně nevybočující, ale to neznamená, že to pořád není špička dokumentární tvorby o zvířatech. Protože to bezpochyby je. Dokonalé záběry, dokonalý coloring a povětšinou takřka dokonalý obraz celkově, dokonalé ozvučení, dokonalý komentář špičky ve svém oboru a trocha té dramatizace dosažena dynamickým střihem, byť v tomto ohledu musím podotknout, že BBC v některých dokumentech zašlo ještě o stupínek dál, třeba i díky intenzivnější hudbě. Osobně mě nejvíc bavila epizoda o Evropě, která v rámci této tvorby přináší něco zcela neokoukaného. Jinak je ale Seven Worlds, One Planet důvěrně známou kombinací fascinace, důrazného varování, ale i naděje. Byť se nemohu zbavit dojmu, že s ohledem na sebestřednou a destruktivní povahu člověka, je ta naděje každým rokem a s každým odvysílaným dokumentem tenčí a tenčí a to z jednoduchého důvodu - dobro a nezištnost těch několika málo uvědomělých, kteří pro ochranu přírody skutečně něco dělají, se nikdy svou silou nevyrovná hamižnosti a ignorantství těch, kteří s vidinou zisků přírodní zdroje neudržitelně bez ostychu a často i zcela iracionálně drancují. A nosorožec tuponosý ukázaný v samotném závěru je jen jedním z mnoha důkazů. Jak rád bych se v tomto mýlil. ()

• Filmovanie série trvalo 4 roky, jednotlivé filmové štáby navštívili 40 krajín sveta a natočili viac než 2000 hodín záznamu. (MikaelSVK)