Luke Jackson je nový väzeň, ktorý pod dohľadom sadistických dozorcov kope priekopy so svojimi spoluväzňami. Čoskoro si získava ich obdiv svojim prístupom k životu a odporom k autoritám a stáva sa ich vodcom. Keď sa Luke dozvie, že jeho matka zomrela, dozorcovia ho zavrú na samotku, aby sa nepokúsil utiecť na jej pohreb, tak ako to urobil už mnohokrát predtým... (STV)

Dobry_clovek

Paul Newman ve sve nejlepsi roli. Chlap, ktery se nikdy nevzda a, i kdyz je na kolenou, zvedne se a jde si za svym. Vyborne herecke vykony, skvely scenar a rezie. A vynikajici hudba! ()

mikined

Psát komentář k tomuto filmu mi příjde jako nošení dříví do lesa...Jde o filmovou klasiku a podle mého názoru o jeden z nejlepších hereckých představení vůbec...Samozřejmě hovořím o hereckém výkonu Paula Newmana,i když i herci ve vedlejších rolích nijak nezaostávali..Nedovedu si představit diváka,který by nepřál notorickému útěkáři Lukovi,aby se mu to nakonec podařílo- překonat vězenské ploty a vrátit se tam,kam patřil..Na svobodu..A myslím,že bychom mu to přáli, i kdyby si odpykával trest za větší prohřešek,než jen za ničení parkovacích automatů v opilosti..Některé scény z tohoto filmu (pojídání vajec,boxerský souboj,Lucinka myje auto,třesu,seržante ,třesu,nebo kopání a zasypávání díry...)jsou opravdovým skvostem světové kinematografie.. ()

failik

Neskutečně pozitivní příběh, který táhne hlavně Paul Newman a je zde opravdu do posledního písmene frajer. Nejlepší film z vězeňského prostředí a příběh o silné lidské vůli. "Oh Luke, you wild, beautiful thing. You crazy handful of nothing." ()

Vedjat

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Jsem rád, že mé dětství utvářel takový film jako Frajer Luke, který mě s několika dalšími provází celý život. Vždy jsem se díval na původní české znění a až mnohem později jsem se dozvěděl o biblických odkazech zakomponovaných do filmu, které komunistická cenzura vystřihla. Jedno zpodobení však cenzuře uniklo. To když Luke leží po vajíčkové hostině na stole zanechán spoluvězni v poloze Ježíše Krista na kříži. „Luku, můj chlapče, Tys to dokázal“. ()

burg

Dát do jedný cimry Frajera Luka, Andyho Dufresnea a Paula Cofeye, to by se asi děly velký věci! Rozhodně jeden ze tří největších vězeňských filmů historie! ()

Nag0

Zbožňujem Newmana a tento film vlastne nesklamal. Príbeh by určite vyznel lepšie, ak by už podobných filmov (samozrejme chronologicky po ňom) nebolo hneď niekoľko a so silnejším odkazom. V istých momentoch je Luke fakt cool, v iných mi sled udalostí prišiel dosť otázny. Na konci dňa, keďže sa skôr riadim pocitom po vzhliadnutí, nemôžem povedať že ma Cool Hand Luke očaril natoľko, aby si vyslúžil 4* ale to ho určite nedegraduje ako film s príjemným hlavným hrdinom, prerodom postáv a zaujímavým prostredím. ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007

Není to zrovna dávno, co tvůrci Ryan Fleck a Anna Bodenová uspěli se svým nezávislým filmem Half Nelson (uvedený do našich kin v rámci Febiofestu 2007), a to nejen díky Oscarové nominaci Ryana… (viac)