Einstein - Případy nesnesitelného génia

• Česko Einstein
Česko, (2020–2023), 15 h 9 min (Minutáž: 53–75 min)

Réžia:

Vojtěch Moravec

Scenár:

Marek Hlavica

Vojtěch Kotek, Anna Polívková, Pavel Zedníček, Veronika Freimanová, Eva Podzimková, Marek Němec, Šárka Krausová, Barbora Mudrová, Lukáš Duy Anh Tran (viac)

Profesor Filip (Vojtěch Kotek), který je údajně praprapravnukem Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzitě a pracuje na tom, aby navždy vyřešil energetické problémy lidstva. Je nejmladším profesorem, který kdy vůbec přednášel teorii fyziky, a může se pyšnit IQ 210. Jednoho dne ale skončí na policii a hrozí mu vězení. Na poslední chvíli tak dostane návrh. Místo toho, aby seděl za mřížemi, se musí stát poradcem při vyšetřování vražd. (TV Prima)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (9)

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020)

Po dlouhé době (snad po desetiletích) byl natočen seriál, který je opravdu povedený, má originální humor a dialogy, které mě nalákají klidně i k opakovanému sledování. Zatímco vážně se beroucí detektivky z dílny našich televizí budí smích nechtěným způsobem, na poli lehkých komedií s kriminální zápletkou si jako divák úplně stěžovat nemůžu. Nedávno odvysílaní Poldové a nemluvně byla sice taková rodinná selanka, ale pobavila mě, ovšem Einstein hraje trochu jiný level. Hodně mě překvapil Vojta Kotek, který dokázal svou roli uhlídat, i díky dobrému scénáři se nesnaží konkurovat výstřednosti jiných svérázných seriálových postav. Jeho hláškující profesor si našel svou cestu, díky čemuž nepůsobí jako Monk nebo Dr. House pro chudé, ale může s nimi hrát důstojnou partii. Anna Polívková mi v roli policistky útrpně snášející svého nepříliš chtěného kolegu rovněž sedí, jen mám u ní problém, že jakmile promluví, vidím a slyším Bohúše Stejskala. A Pavel "El Bunda" Zedníček v roli policajta potěší vždy. Pokud jde o absurdní situace a černý humor, tvůrci se rozhodně nedrželi při zemi. Jak jsem psal na začátku, první seriál po dlouhých desetiletích, který si dám s chutí i v repríze. ()

Kinetika (2020) (S01E01)

Seznámení s hlavním osazenstvem proběhlo v prvním dílu svěže a vtipně, s kriminální zápletkou a jejím rozuzlením (může být větší klišé?) už to bylo trochu horší. ()

Balistika (2020) (S01E02)

Podobná situace jako u prvního dílu. Hlášky byly výborné, vlastně mě bavilo i samotné vyšetřování, ale ten konec byl na můj vkus přece jenom trochu moc přímočarý, nehledě na to, že logika dost zaplakala tím, kterak pachatelé ztratili zábrany a šli si rovnou pro jistojistý kriminál. ()

Gravitace (2020) (S01E03)

Na můj vkus trochu moc náhod. Linie s hledáním nápadníků byla oživující, pokud v tom chce někdo hledat logiku a racionálno, nechť si uvědomí, že to byla jen záminka pro vznik vtipných a  jiskřivých dialogů. ()

Mikrovlny (2020) (S01E04)

Pořádná dávka černého humoru (ty hvězdičky jsou hlavně za něj). Pokud jde o zápletku, řekl bych, že takový génius jako profesor König mohl očekávat, co s ním Ambrózie asi provede. ()

Meganewton (2020) (S01E05)

Vtip a záměrná šablonovitost postav znovu s drtivou převahou vítězí nad logikou, ale já se opět dobře bavil, i když na závěr si ten lis dával opravdu hodně na čas. Ten Ivan si taky uměl dobře vybrat manželku :-) ()

Termodynamika (2020) (S01E06)

Trochu mě mrzí, že nápad přivést do seriálu postavu, která bude s egem profesora Königa soupeřit, ale místo o genialitu se bude opírat o selský rozum, se omezil jenom na tento díl. Jinak docela dobrá a vtipná exkurze do muzikálového světa, ten nový zpěvák hlavní role se tvůrcům opravdu povedl :-) ()

Magnetismus (2020) (S01E07)

Vtipně zpracovaný "Schimanski" motiv (však tam jeho jméno také zazní). Mirka Pleštilová si svou roli hodně užila, ale nejlepší byla hláška pronesená při sledování videa z nočního klubu chválící Königovu matku, že její schopnost dostat Ivana z deprese je vskutku obdivuhodná. ()

E.M.P. (2020) (S01E08)

Na motivy typu "záchrana před obrovskou katastrofou" jsme zvyklí v naší kinematografii jen od dvojic Macourek/Vorlíček či "Hofman/Polák, takže docela zajímavé osvěžení po letech. Zápletka napínavá, vtipu taky neubylo (oceňuji, že je to na adresu našich imbecilních čučkařů z BIS), pobavil i narozeninový dárek od Kryštofa. Takže prozatím poslední díl série hodnotím na maximum a doufám, že se bude pokračovat. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna