Tokyo Vice

USA, (2022–2024), 16 h 45 min (Minutáž: 48–64 min)

Tvorcovia:

J.T. Rogers

Predloha:

Jake Adelstein (kniha)

Kriminálna dráma Tokyo Vice, voľne inšpirovaná skúsenosťami Jakea Adelsteina, sleduje cestu mladého amerického novinára do tokijského podsvetia konca 90. rokov minulého storočia, kde nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. (HBO Max)

warrenur

1.seria: Mierny nadpriemer, hoci obcas naivny, zo sveta jakuzy, policie a tokijskej prominentnej redakcie a luxusnych "spolocnicok".  Mlady gaijin - Jake ako horlivy a japonsky plynulo hovoriaci reporter, hoci american v japonskej redakcii sa prihodne zaplieta do vsetkych spomenutych sfer a ich vzajomnych vztahov. Priznavam, ze to ma svoju atraktivitu, na ktoru tvorcovia stavili, obcas je to vsak prilis naivne. Najviac ma bavila asi redakcna linia a i zivot spolocnicok. Ta prva prevazuje len v prvych dieloch, neskor je to uz len mafianska zalezitost. Polhviezdie urcite pridavam za vynikajuci soundtrack od panov menom Danny Bensi & Saunder Jurriaans. Takmer vzdy je to pri zaverecnych scenach a kreditnych songoch genialne namiesane. Zaver ma moc nepotesil, na strane druhej ani neprekvapil, kedze sa az tam vynorili niektore uplne zrejme otazky, o ktorych sa dovtedy okato mlcalo. Totiz, paky medzi policajtami a mafiou.  I tak odporucam. Celkom vitane osviezenie. 70% ()

lemonova

Tokyo Vice je oveľa viac vzťahovou drámou, než sa dalo predpokladať. Na obrátkach začal naberať až v závere série - v duchu hesla "v najlepšom treba prestať". Ale je to veľmi zaujímavá a príťažlivá záležitosť, ktorá vám dá trochu ochutnať z podsvetia, trochu nahliadne do vnútorných démonov postáv a trochu do samotného života Tokia. Celé je to obalené do fajnovej atmosféry (toto slovo je už viac klišé, ale tu naozaj sedí) a čím ďalej, tým viac vás to berie. Teda aspoň mňa. ()

Kopi1

Seriál jsem si velmi užil a vtáhnul mě hned od začátku. Je zde parádně vyobrazena atmosféra Japonska a hlavně Yakuzy, kde cítíte u nich ten respekt jaký si dokáží vytvořit. Elgort parádní a obří plus za japonštinu, kterou musel podstoupit a zvládl to výborně. Seriál se ale podle mě zaměřoval až moc na vedlejší linky a některé části byly natahované až moc. Zde by svědčilo, pokud by měl seriál tak o 2 díly méně a dostaly bychom tak větší tempo. Také od konce jsem čekal, že to bude více uzavřené, ale pokud 2. série bude stejně kvalitní a aspoň tak napínavá jako tahle, tak se budu těšit. ()

RakeW

Pro nás pecivály hezky dusná reklama na "Proč se nehrnout do Tokya". Mírně neuspokojivý závěr první řady, ve kterém se jedno políčko po druhém odškrtává checklist s nadpisem "Absolutní neúcta ke všem (anti)hrdinům", to je potvrdil. ()

inutihar

Skvostný pohled na temnou stranu moderní japonské společnosti. Oceňuji uzavřený příběh, díky kterému se to snad nerozplizne do nekončícího seriálu se sestupnou kvalitou, i když nějaké zmínky o třetí sérii se objevují. ()

mirroh

Už jsem dlouho nezažil takhle pomalé seriálové tempo, je to asi tím že nejsem zrovna velký fanda do seriálů. Autoři navnadily prvním dílem a jménem režiséra a dobrou atmosférou. Postavy dávají vědět, že se z toho může vyklubat pěkný příběh, ale je to tak moc pomalé až bez akce. Chybí tomu vedení jednoho režiséra a děj prostě tak nějak plyne.  Za tu nostalgii devadesátých let dávám vyšší hodnocení. ()

mrHoracio

Reportérský True Detective v Japonsku. Michael Mann v plné formě. Neony, Tokio, novináři, Yakuza, devadesátky a přelom milénia. Jaké to je být bílý novinář uprostřed rasistickýho Tokia? Na to odpovídá stylová, vizuálně opojná detektivka, která vám přiblíží fungování tokijské mafie a japonské kultury. Začátek je pomalejší, ale čím dál se zlepšuje a brutálně temné, neuzavřené a nervově gradující finále je opravdu epic. Od True Detectiva a Mare z Easttownu tu nebylo nic tak dobrýho. HBO znovu dokazuje, že je temně korunovaným králem seriálových kriminálek. TOP! Více v recenzi. ()

kondor77

Josef K. jako Cizinec v cizí zemi v konfrontaci s rigidní japonskou společností. Proč né? Protože Kafku i Heinleina (mám na mysli autora sci-fi, nikoliv toho fašistu) by to nebavilo. Přítomnost Manna překvapivá, děj předvídatelný, herci senzační, závěr mizerný. Druhé sérii šanci nedám. ()

bearmeedek

S01: Tohle mě hodně nadchlo. Vůbec mi nevadilo pomalé tempo, jako u jiných seriálů. To sem prostě patřilo. Originální námět, americký novinář v japonských novinách sleduje jakuzu a jeho naivita nemá v Tokiu pochopení. Stále vysmátý mladík je v zemi strnulých tváří trochu exot. Do chvíle, než mu rozbijí hubu. Film má jiný styl, než spousta mafiánských filmů a to je jeho plus. Zároveň je to i výlet za kulturou japonské komunikace, ta by měla patřit někam do pravěku. Hovada. Konec mě trochu rozhodil, protože nikde není uvedeno, že se jedná o první řadu - a prásk, naprosto otevřený, přímo neuzavřený konec. S02: Začnu tím, že první, velmi dobrá série seznamovala delší dobu s postavami, jejich prací a zvyklostmi v Japonsku (v Tokiu). Pak se vše opět pomalu zahušťovalo a na konec se všechno, co šlo, pěkně posralo. Žádná výtka, poutavě natočeno. Druhá série už "jenom" jede a jede. Má o dva díly víc a stejně jsem litoval, když to skončilo. Každá postava, až už je sympatická nebo ne, přitahuje svou osobností. Scénář neopomněl ani takovou maličkost, že mladý novinář, Američan, se při návštěvě rodiny v Americe  rodině a všem známým klaní do pasu, jak je zvyklý z Tokia. Jediné a poplatné zaváhání je postelová scéna dvou chlapců, včetně zasouvání. Šlo o zcela vedlejší postavy a scéna neměla nic společného s dějem. Jinak seriál super a druhá série graduje skoro 10 hodin. ()

Clark_Kent

Pokud patříte mezi ty, kteří vždycky měli z činnosti jakuzy ve filmech strach či respekt. Tak potom neváhejte skouknout pomalu vyvíjející kvalitní novinářský kriminální seriál TOKYO VICE.  Příběh podle autobiografické knihy skutečného novináře Jakea Adelsteina, který tohle všechno údajně přežil. Seriál má silný úvod a fantasticky otevřený konec, sledujte výhradně na HBO Max. Napjatě očekávám druhou řadu. ()

murkl

Velice poutavý a kritický pohled do světa plný nepsaných pravidel. Spoustu zajímavých dějových linií. Některé povedenější než jiné. Nejkoukatelnější pro mě byla jednoznačně ta tragická s Satem. Scény s Jakem a Satem jsou vynikající a nečekaně vtipné. Ken Watanabe jako neúplatný detektiv s přísným výrazem a klidným proslovem kraluje všem a je jednoznačně hvězdou. Líbí se mi, že se seriál nespoléhá na nostalgii. Nejsou tu krásně namódění lidi. K. Watanabe vypadá jako každý druhý Japonec v jeho věku, má málo vlasů a nejspíše umře na rakovinu plic, pokud ho dříve nezabije yakuza. Snad dostane ještě více prostoru v další sérii. Líbí se mi ta závěrečná konfrotace s Tozawou a to jeho "už dost bylo náznaků přestaň nebo tě zabijem". Víc takových scén! ()

Mamlas odpad!

Nemusím filmy o pisálcích a zkusit tento seriál byla chyba. Jen kecání a protahovaná nuda. Nezaujalo ničím. Unylá sonda do japonské kultury se všemi těmi tanečky kolem tomu nepomohla, naopak. Zvládl jsem první díl s velkým přeskakováním, kousek druhého a taky jsem zkusil až ten poslední, jestli se tam nezačne konečně něco dít, ale nezačalo. (7%) ()

MyrnaAlec

Moje fascinace Japonskem v 90-tých, učení se jazyka a čtení všeho relevantního, pozdější nápady odjet tam jako společnice...tenhle seriál je dokonale vypiplaný a vytuněný reálným popisem fungování systému.  Skvělé obsazení, lokace, záporáci, postavy mají prostor na své příběhy, japonština, no celkově se nemůžu dočkat pokračování. ()

shade000

Na tento seriál som sa veľmi tešil, keď som videl prvý trailer, tešil som sa ešte viac, no mám z toho trošku zmiešané pocity. Veľmi sa mi to páči, je to v úžasnom Japonsku, sú tam skvelí herci, skvelý dej, no niečo mi tam chýba. Som ale zvedavý na druhú sériu... ()

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (viac)

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (viac)