Vánoce v divočině

• USA Christmas in the Wild (viac)

Děti opustily rodné hnízdo a manžel ji pustil k vodě. Kate se vydá sama na cestu do Afriky, kde najde nový životní smysl – a možná i lásku. (Netflix)

enter.

To byla ale romatická srač... tedy chci říct pohodička. Sice mnoho kliše jako vždy, ale přesto to bylo takové uvolněné a nepřepatlané. Filmy s přírodou z podobných oblastí mám rád. Člověk tak nad tím přemýšlí, jaké by to bylo zbavit se okovů velkoměsta a vyměnit betonovou džungli za tu pravou. Jinými slovy jsem chtěl říct, že film se hodí na klidný večer s nějakou tou ženskou vedle sebe. ()

Rian_witcher

Ačkoli film působí jako reklamní spot na vybírání peněz pro nějaké africké Safari, dalo se na to koukat a scénář měl hlavu a patu. A sblížení hlavních postav bylo uvěřitelné a i 50 ti letí mají ještě nárok na romantiku. ()

Marieta18

Príbeh ženy, ktorú pred chystanou „výročnou svadobnou cestou“ po rokoch opustí manžel... V Afrike nakoniec „oslavuje“ sama. Kristin Davis pôsobí staršie ako jej náprotivok, záchranca sloních mláďat. Ľahko predvídateľný dej, no nádherné prostredie africkej divočiny, plné krásnych zvierat... Ak potrebujete zrelaxovať, tento film je na to stvorený. Oceňujem aj to, že sa zaobišiel bez posteľových scén. Príjemný film, ktorý poteší oko, i dušu diváka. ()

NikiVai

Vánoce v názvu trochu klamou, jsou tu jen takovým odrazovým můstkem a malou epizodkou. Jinak je to hlavně romantika v prostředí záchranné stanice slonů. Tato zvířata  mne fascinují, takže já si film maximálně užila. ()

Petaska1

Nečekejte žádné vrcholné dílo kinematografie, ale pokud hledáte odpočinkový film, plný krásných záběrů na Afriku, který prostě skončí dobře, tak jste tady správně. ()

Pierre95

Milý filmík v čele s nestárnoucí Kristin Davis, která od konce Sexu ve městě nestárne, maximálně s pár vráskama. Sama Kristin slony miluje a finančně podporuje slony v Africe, kde je pravidelně navštěvuje a pomáhá, takže tento film beru jako její srdcovou záležitost, což byl zřejmě i důvod proč do filmu šla. Je třeba pomáhát. ()

McGuffin

Vánoce v divočině, Christmas in the Wild jsou prostý příběh scénáristické dvojice Neal H. Dobrofsky a Tippi Dobrofsky. Úkol pro mladou movitou americkou ženu, kterou současně opustí syn na studia a muž navěky, je prostý. Nepoddat se tomu a zachránit, co se dá. Sebe, syna, asi kamarádky, však to znáte ... Tak ji scénáristické duo nechá ještě zachránit africké slony. Těm pomůžou i syn, i kamarádky. A jednoho osamělého sympatického zachráněného muže dostane spolu s diváky jako bonus. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Akinaz

Taková vánoční jednohubka z atraktivního prostředí, která k vánoční pohodě přímo vybízí. Rob Lowe je stejný fešák jako za mlada a jeho úsměv je stále stejně okouzlující a když to dáte dohromady se sloními mláďaty, čerstvě opuštěnou manželkou newyorského podnikatele, vznikne vám tenhle vánoční balíček, který nesmíte minout. 4* ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Vánoce v divočině z roku 2019 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato rádoby sváteční komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Leč k našemu překvapení jsme nesledovali děj plný bílé hmoty, naopak sníh jsme prakticky žádný neměli tu čest shlédnout. Děj se totiž odehrával v Africe, kam odjela Kate Conrad (Kristin Davis) poté, co ji opustil manžel Drew (Colin Moss), když jejich syn Luke (John Owen) odešel studovat na vysokou školu. V Africe měli manželé společně strávit druhé líbánky a tak se Kate rozhodla odletět do Zambie sama. Při večeři se seznámila s mužem jménem Derek (Rob Lowe), z něhož se vyklubal pilot malého letadla, s nímž druhý den odletěla do svého dalšího letoviska. Během letu Derek nečekaně přistál ve volné přírodě, když spatřil vyděšené slůně, jehož matku zabili pytláci. Kate byla slonem zaujatá, a když dorazil záchranný tým, žena která se před lety vyučila jako veterinářka se rozhodla odjet nákladním autem do záchranné sloní stanice. Zde se Kate setkala s Derekovou jihoafrickou přítelkyní Leslie (Hayley Owen), která pracovala v nadaci, jenž sponzorovala záchrany slonů. Poté si Kate vytvořil vztah s malým slůnětem a tak se rozhodla strávit na stanici celou dovolenou a to dokonce i během vánoc. Mezi ní a Derekem postupně přeskakovala jiskra a mezitím řešila svůj rozvod a neochotu syna být na škole, protože mladík chtěl být hudebníkem. Vztah mezi Kate a Derikem se nelíbil Leslie a ta se rozhodla ukončit sponzorování stanice. Kate se tedy vrátila do New Yorku, kde přijímá práci jako veterinářka a přesvědčila svého syna, aby pokračoval na vysoké škole, ale zároveň aby studoval hudbu. Na Silvestra Kate zavolala černošskému pracovníkovi stanice Jonathanovi a ten sdělil, že nemůže kvůli škrtu ve financování fungovat déle. Kate zahájila kampaň tím, že požádala o pomoc své přátele a bývalého manžela a také prodala své šperky a další věci. Sbírka byla úspěšná a stanice byla pro další rok zachráněna. Když se Kate vrátila do Afriky, uvědomila si, že bez slonů už nemůže žít a navíc jí došlo, že se do Dereka zamilovala a tak film skončil svatbou. Vzhledem k tomu, že jsme si chtěli pustit nějaký vánoční film, tak jsme mohli být zklamáni, ovšem rozladění nahradil celkem pěkný příběh, věnovaný záchraně zvířat a tím si u nás získal plusové body. Suma sumárum, film Vánoce v divočině ode mne obdržel tři sloní hvězdy ***. ()

Saxicola

Po celou dobu jsem se nemohla ubránit představě, že sleduju pokračování Sexu ve městě, kdy zestárlou Charlottu Yorkovou vykopnul manžel, načež ona místo sezení u psychoanalytika shodí z nohou jehly a vyrazí do africké buše zachraňovat slony. Osudový Mr. Big samozřejmě nesmí chybět. Hlavní hrdinka je naštěstí sympatická, nehraje si na vrstevnici svého syna, a při rozhodování o radikální změně svého života zapojí i pochybnosti. Takže i přesto, že celkově je to kýč velký asi jako Manhattan, nekroutí to palce u nohou. No tak dobře, trochu kroutí, ale dá se to vydržet. Velmi nenáročná oddechovka, za africkou přírodu přihazuji jednu hvězdu. ()

SoulAsAGem

Zpočátku se zdá, že je to takové to klišé. “Njůjorčanka” se ocitne sama na dovolené pro dva v Africe po tom, co jí manžel právě řekl, že už jí nemiluje. Potká tam “elephant boye”, který je neomalený a kterého zpočátku nemůže vystát… Něco na způsob 6 dní 7 nocí. Tak se to zdá, ale nakonec se z toho vyklubal velmi příjemný příběh o záchraně slonů s lehkým nádechem romantiky. Já si film pustila takzvaně “do pozadí” a protože mě to příjemně překvapil hodnotím kladně, lehce nadprůměrně. ()