Crosby sa pripravuje na vylodenie v Normandii. Vojnoví zajatci sa zamýšľajú, ako vylodenie Spojencov ovplyvní ich osud. Piloti z Tuskegee útočia na ciele v južnom Francúzsku. (Apple TV+)

fabecc1222

Tvůrci dva díly před koncem opět vytahují nové postavy. To, co třeba fungovalo v Bratrstvu s postavou Colina Hankse, nebo v Pacifiku s tím, že ten byl vlastně rozdělen na dvě poloviny, i co se postav týče, a byla tam vždy jasně stanovena vůdčí postava, tak tady je trochu problematické v tom, že nové postavy opět nejsou nikterak ze začátku propojeny se známými charaktery, a sledujeme tak další nový příběh. Ono jinak je to jako samostatná vsuvka fajn, nakonec dojde i k propojení na známé postavy, a do kokpitu stíhače jsme se ještě pořádne nepodívali, tak je to zas trochu něco jiného. Spíš to ale působí jako taková doku epizoda, kdy prostě mapujeme určitou část vojenské historie, bez nějakého většího emočního zásahu směrem k postavám. ()

Ahsoka

To bolo ako z rýchlika. Predstavenie nových postáv v černošskej letke Tuskegee, na minutku sme si s nimi zalietali, ani som si ich nestihla zapamätať a už šup s nimi do našeho obľúbeného zajateckého tábora. Major Egan si medzitým prechádza nejakým psycho problémom, ktorý ako sa zjavil, tak sa aj stratil do zabudnutia, nevieme žiadne bližšie podrobnosti, čo to malo byť. Na Deň D sme sledovali veľké prípravy, keď na to prišlo, tak sme ho prespali spolu s čím ďalej, tým nezaujímavejším Crosbym. Nakoniec Rosie len prerozprával, aký to bol úžasný zážitok s jedným leteckým digi záberom pre divákov. Prevažuje sklamanie, veľkorysé 3*. ()

cyphercz

Další nepovedený díl, bohužel. Co diváka nejvíc bije do očí je to, jak strašně uspěchaná tahle epizoda je, skáče se tu ze scény do scény - honem rychle nám představit Red Tails, honem rychle nějaký ten nálet, honem rychle Crosbyho zaspání D-Day, honem rychle ukázat sestřelené Red Tails v Stalag Luft III a šup, titulky a konec, ufff! Tenhle díl by potřeboval rozdělit na dvě 50 minutové epizody a dupnout na brzdu, o to víc nechápu, proč má seriál pouze 9 epizod místo klasických 10, materiál by tu rozhodně byl! Jednotliví Tuskagee Airmen pak nejsou vůbec zapamatovatelní a působí jako generičtí gerojové a borci, zejména jsem pak protáčel oči v sloup při onom laciném "exposition dialogue", kdy velitel letky povídá jednomu z těch borců-pilotů, jak je skvělý a nadaný a talentovaný atd., protože prostě nemáme čas to ukázat jiným stylem, např. skrze nějaké mise, které by netrvaly pouhé 2 minuty... jednou z největších chyb tvůrců tohoto seriálu pak je to, že z Crosbyho udělali jednu z hlavních postav, jakmile byl totiž povýšen a přestal létat, tak měl opustit show, protože vše, co přišlo potom, je naprosto o-hov-ně!!! (proboha koho zajímá jeho love story? Koho zajímá, že zaspal D-Day??). Děj v zajateckém táboře je pak asi historický věrný, ale opět, pro diváka neskutečná nuda, to už snad i to stavění rádia minule bylo záživnější než současné "musíme se připravit na konec války taháním pařezů ze země"... 60% ()

kenkaku

Itálie (1.6.1944)… co to? Proč Itálie? Aha… DEI se ozvalo, že je seriál přiliš jednobarevný a tak musí přijít na scénu Tuskegee Airmen a jejich “devadesát devítka” aka “Red tails”. Do toho přípravy na “Den-D” (kde hraje klíčovou roli samozřejmě “silná ženská postava” jejíž představení bylo “ozdobou” nejhorší epizodu seriálu). O to věší šok byl, že samotné vylodění se vyloženě odfláknuté jedním záběrem a epizodě “ve vzduchu” na pár minut dominuje Operace Dragoon. Pak samozřejmě linka z tábora a najednou epizoda neví kam dřív. Střídají se lokace, postavy a i když ke epizoda jasně účelová, je to logicky využito a děj prostě jede. ()

Trevor

Deň D bol naozaj obrovským trapasom ale ten rasizmus ktorú liberáli a najrôznejšie neziskové organizácie či korporácie ako Meta nasilu všade tlačia aby ľudí rozhádali ešte viac a poľahky ovládli budúcu zdegeneráciu a mali moc iba vo svojich rukách bol úprimný a naozaj vtipný. Viva Mechico, ani jeden Texasan sa čo i len nepodobá na Hispánca, oni vlastne počas druhej svetovej vojny ešte neboli, vyskytli sa až potom ako Alf priletel z Melmaku. Odhliadnuc od tohto faktu a spackaného, prespaného Dňa D stále nadpriemer dnešnej doby. ()

• V seriálu můžeme pozorovat stíhací letadla P-51 Mustang (vylodění v Nomandii a letci z Tuskegee) ve verzi P-51D s kapkovitým krytem kabiny. Ve skutečnosti se vylodění v Normandii ve většině účastnila letadla ve verzích P-51B a P-51C. Obdobná situace je v případě náletu na radarovou stanici v jižní Francii letci z Tuskegee. Zde v epizodě vidíme také P-51D, ovšem útok provedla letadla P-51C. V záběrech si můžeme všimnout, že pilot Westbrook (Jonathan Jules) má na letadle nápis: „Little Lil.“ Toto letadlo P-51C bylo ve skutečnosti sestřeleno až 1. dubna 1945 a pilotoval jej William P. Armstrong, který zahynul. (DBlitz)