Zástupca šerifa Joe „Deke“ Deacon (Denzel Washington) je vyslaný z Kern County v Kalifornii do Los Angeles na rutinnú prácu spojenú so zbieraním dôkazov. Namiesto toho sa spolu so svojím novým partnerom Jimom Baxterom (Rami Malek) priamo zapojí do pátrania po sériovom vrahovi, ktorý terorizuje celé mesto. Počas sledovania a vyšetrovania podozrivého Alberta Sparmu (Jared Leto) sa začnú odhaľovať znepokojujúce tajomstvá z Deaconovej minulosti, ktoré by mohli ohroziť nielen tento prípad. (TV Markíza)

KOOHA

normal prumer, zase tak hrozny to nebylo, slo to ale zkratit. na takovej film jsou dve hodiny a sedm minut plejtvani materialem ()

Kingjiri

K projekci mě nalákalo herecký obsazení, který nezklamalo, ačkoliv Denzel Washington jel spíš svuj průměr a nejlepší byl nakonec trochu překvapivě Jared Leto jako ten hodně divnej týpek. Příběh mi bohužel už moc neřek. Nic se pořádně nevyřešilo a chování postav mi mnohdy přišlo fakt přiblblý (zejména ze strany Baxtera potom, co odjel se Sparmem). Jo, chápu, že byl posedlej dostat vraha za každou cenu, ale posedlost nutně nemusí znamenat, že se musí chovat jak jedinec po lobotomii, kterej bude skákat jak podezřelej píská. Atmosféra byla dost rozpačitá. Někdy byla super, jindy zase nicneřikající, což taky dost ovlivňovala Newmanova hudba, která měla fajn pasáže, ale zároveň i momenty, kdy se mi vůbec nelíbila a ke scénám se vůbec nehodila. Na druhou stranu je zajímavý, že i když jsem se často moc nebavil, dvouhodinová stopáž utekla subjektivně docela rychle. Každopádně víc jak dvě hodně silný hvězdy fakt dát nemůžu. ()

PEZ

Po dlhšej dobe kvalitný temný thriller. Respektíve vyšetrovací film, kde ale nakoniec ide o niečo viac, nielen o chytenie vraha. Práve tým získava film bod naviac, nehovoriac o tom, že Jared Leto tu podáva opät neskutočný výkon - verte, že tá nominácia na Zlatý glóbus a Screen actors award nie je náhodná. Neuveriteľné ponorenie sa do postavy. Rami Malek a Denzel mu ale veľmi dobre sekundujú, atmosféra je skvelá takisto. Thomas Newman doprevadil film dobrým soundtrackom, najmä chytlavou pianovou melódiou. Ešte film natočiť na starý filmový pás a krochtám blahom (kamera bola fajn, ale ten "čistý" digitálny obraz občas dáva filmu punc "televíznosti"). Ja takéto kúsky fakt "žerem", takže ani pomalé tempo a ani dĺžka mi nevadili, práve naopak, tešil som sa z každej ďaľšej minúty. Posledné pozitívum - nečakal som zrovna takýto záver. Viac takýchto kúskov poprosím. :) ()

DAPDO

Za posledních 40 minut by někdo potřeboval uříznout minimálně jednu kouli, to ale nemůžu udělat, takže jedna hvězda dolů. Film, ve kterým neuvidíte ani jednu vraždu v přímým přenosu, vraha znáte v polovině a absolutně tomu chybí jakýkoliv napětí. A ten závěr, kdy vyšetřovatel poslouchá vraha, kterej si z něho dělá prdel a vykope snad deset děr do země mě odrovnal. ()

dalziel

Skôr psychologický film ako krimi ale budiš. Prvá polovica filmu je dosť nezáživná. Nejaké to vzrúšo začne až s príchodom Jareda na scénu. Potenciál to malo, avšak pôsobí to dosť nedotiahnute. ()

Epero

Skvelé obsadenie, no veľmi priemerný film, ktorý nevyužíva potenciál ničoho, čo naznačí. Nedočkáme sa vyšetrovania brutálnych vrážd, lebo keď sa Denzel zapletie k vyšetrovaniu, máme len jedno miesto činu, o chvíľu je klišé každej kriminálky s falošným podozrivým a potom už sledujú svojho hlavného podozrivého. Nedočkáme sa ani súboja myslí detektívov a extrémne inteligentného darebáka, pretože len čo ukáže, že hneď prekukol ich lesť keď mu chcú prehľadať byt a zavolá na nich políciu, už sa ďalšie takéto ťahy neobjavia. Nemáme tu ani osobný príbeh trápenia a cesty za vykúpením, lebo celý čas je to u Denzela naznačené len ako bežný syndróm policajta, ktorého pracovná posadnutosť tak pohltila tak, až mu zničila osobný život aj zdravie. Čo sa naozaj stalo sa dozvieme až v úplnom závere filmu, takže nemáme žiadne priame reakcie počas filmu na udalosť z jeho minulosti a tak s ním nič neprežívame a v závere to už vyznie po všetkom do prázdna. Snažia sa viesť inteligentné dialógy, ale neraz pretárajú o ničom celé minúty filmu a tak sa nič podstatné nedeje. Rovnako sa minimum deje mimo dialógov, väčšinou len zízanie na steny, jazdenie v aute, proste sledujeme ako dumajú, nesledujeme žiadne skryté stopy a detaily, čo by objavili spolu s divákom. Zbytočne dlhé a žiadny z predstavených námetov nedotiahnutý. ()

Maximilianus

Páčila sa mi atmosféra a skutočne ma to dosť dlho veľmi bavilo. No postava Jareda Leta a všetko okolo neho je také divné a nedotiahnuté. Na jednej strane mi to pripomínalo Se7en s bola to fajn pripomienka, na druhej strane to pôsobilo aj trochu zastaralo. Takže v konečnom dôsledku dobré, ale nedotiahnuté a nevyužitý potenciál. 6,7/10. ()

ER

OK. Z Maleka nebude prototyp uhrančivého policisty jako z Denzela . A z tohoto filmu se nestane ani po třetím zhlédnutí klasika žánru. Nakročeno tu je, ale to, co se před námi odvíjí, se nedokáže dostat pod kůži, jako třeba v kultovním 7. ()

Dave Lister

The Little things, je klasická old school kriminálka, která má mnoho totožných motivů s filmem Sedm. Rád bych se právě vyhnul tomuto srovnání a vyzdvihnul film, pro jeho další kvality. To, že má film nízké hodnocení, je zcela nedůležité. Kdo ocení klasický temný thriller s pomalým tempem, tomu se film bude rozhodně líbit. Na čem film stojí především, jsou herecké výkony a paradoxně dominuje nad rolemi hlavními Jared Leto, v roli vedlejší. Skvělý a civilní výkon, který by si za mě zasloužil zlatou sošku. Denzel Washington v roli zástupce šerifa, který kdysi býval detektivem, podává svůj standartní výkon. Dočetl jsem se zde, že Washington je ve filmu unylý. Jistě a je tomu tak, protože jeho role přesně toto vyžaduje! Zástupce šerifa Joe Deacon, má po dávném traumatu ohledně starého případu, na unylost a depresivní stavy celkem nárok. Takže rozhodně starý dobrý Denzel, nepodává o nic horší výkon než obvykle. Rami Malek v roli mladého a zapáleného detektiva, stojí také za pozornost. Celkově je v tomto filmu něco, co jsme viděli už možná stokrát, ale přesto jde o poctivou a chytrou krimi podívanou. Za zmínku stojí vynikající soundtrack od Thomase Newmana (American Beauty, Road to Perdition). ()

Likan7

Když chcete natočit nové Sedm, seženete skvělý herce do kladných i záporných rolí, ale protože jste patlal, tak se vám to celé rozsype, převážně kvůli příšernýmu scénáři, který jste si sám napsal. Střípky jsou zoufale dlouhou, zoufale nudnou kriminálkou. Denzel je fajn, Malek, Leto taky, ale když nemají jednoduše co psát, čím zaujmout, tak ani oni nedokážou z ho*na uplést bič. ()

Ivo

Beznadějně unylé melodráma obzvláště doporučené pro léčení nespavosti. Mr. Ekvalizér během něj rytmicky střídá své úplně všechny (dva) patentované výrazy = vybělený srdečný úsměv následovaný okamžitým vážným zachmuřením. Procítěně hovoří s oživlými mrtvolami v márnici, postupně zdraví své staré přátele (což jsou zdá se téměř všichni obyvatelé LA) a intenzívně spolupracuje se zamyšleným bohémsko rapsodickým mladým detektivem v patách slizkému psychoušovi. To vše podbarvuje dramaticky depresivní klokotající hudba, během které se neděje skoro nic. Dobrou noc. ()

Demonic189

Take hviezdne herecke obsadenie a taka katastrofa! K tomu otrasná, až krv pijúca hudba, s pribudajúcimi minútami neskutočna stupidita a nudny dej, v ktorom nie je ANI JEDNA akčnejšia scéna. Nuda na Ntú... ()

bearmeedek

V podstatě zklamání. Atmosféra byla jen částečná, chybělo víc napětí a ponurosti. Hlavním postavám chybělo něco, co bývá v této kategorii filmu samozřejmostí. A ten konec byl jako úniková cesta z bezradnosti. ()

Inozuka

Zajímavě vystavěný thriller s krapet kontroverzním vyzněním. Není to klasická kriminálka, spíš hra s emocemi a psychologický rozbor viny, pochyb a touhy po spravedlnosti. Hodně mě bavilo prolnutí obrazu s hudbou při finální dějové gradaci. Washington a Malek dobří, ale naprosto převálcovaní umaštěným Jaredem Leto. A kreace s nonverbálně komunikujícími mrtvolami mi přivodila nejedno mrazení v zátylku. ()

Ceberus

Má to pomalejší rozjezd, ale rozuzlení stojí za to. Na film jsem kouknul kvůli tomu, že mě zaujala herecká sestava Washington, Malek, Leto. No a přesně tito pánové doručili to, co jsem od nich očekával - kvalitní výkon. Zvlášť Leto si u mě významně šplhl, byť už jsem do filmu vstupoval s vědomím, že zahrát umí. Zaznamenáníhodná je také hudba. ()

rublik05

Zpočátku to nevypadalo vůbec špatně, film začínal pěkně drsně a s poctivě ponurou atmosférou, ústřední herci dávali naději, že o dobré herecké výkony zde nouze nebude. Pochopitelně jsem nečekal další Sedm, ale doufal jsem alespoň v dobrý detektivní thriller. Postupem času si však nešlo nevšimnout, že snímek čím dál tím víc zrazuje nepříliš propracovaný scénář, naplno se to projevilo v samotném závěru, který byl pro mě opravdu ohromným zklamáním. Po shlédnutí se bohužel dostavila jistá pachuť z toho, co jsem to vlastně viděl. Příběh jako celek měl potenciál, herci zrovna tak, nakonec z toho však vyšla taková zvláštnost, kterou není vůbec jednoduché nějakým způsobem ohodnotit. Osobně se přikláním spíše k tom průměrnému hodnocení. Už jsem viděl daleko lepší kriminálky. 5/10. ()

Monggol

Slabé dve hviezdy. Prvá polovica filmu zasa celkom slušná. Pri tej druhej asi scenárista fajčil voláke svinstvo, pretože konanie postáv (toho úchyla aj policajtov) bolo nie že nelogické, ale vyslovene jebnuté. Pripomínalo mi to amaterizmus CSI Trnava (tak sme hovorili kriminálke), keď som pracoval v pohrebnej službe. Prišli sme do sklepa k obesenému človeku. Jeden policajt nám hovorí, aby sme ho dali dolu. Keď sme ho zvesili a uložili do prepravnej truhly, príde druhý profesionál a nadáva nám, že prečo sme ho zložili dolu, keď to nemá ešte nafotené. Tak sme sa s kolegom pozreli na seba, či ho budeme znovu vešať. Po minúte tuhého uvažovania, povedal, že ok, stačí keď ho nafotí v truhle, tak sme ho odkryli. Lenže jemu nešiel blesk, lebo mal vybité baterky na modernom služobnom fotoaparáte. Nakoniec povedal, že kašlať na to, aby sme ho odniesli. Tým skončilo zabezpečenie stôp na mieste činu. Podobne vynaliezavo sa správali v tomto filme. ()

DD

Totální wtf a bizár, blíž než k Se7en a jiným to má k Nightcrawlerovi. Atmosféra, audiovizuál a herci na nule. Další průser od Warnerů. ()

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky

21.08.2021

Filmové i televizní odvětví před časem začalo ve velkém migrovat na streamovací služby, důvodů pro to je pak spousta, jeden z nejzásadnějších jsou ale definitivně peníze. Právě těmi totiž služby jako… (viac)