Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Lachtaan k tomuto seriálu (8)

Season 1 (1999) (S01)

Futuramu tvůrci Simpsonů utli dříve, než z nim mohl vzniknout brak jako z výše zmíněného projektu a už jen proto ji mám možná radši než jejího slavnějšího předchůdce. Ve svých začátcích totiž neoplývala jediným špatným dílem. Nejlepší epizody: Vesmírný pilot 3000, Konzerva za všechny prachy a Zkáza Titaniku. ()

Season 2 (1999) (S02)

Po více jak roční odmlce jsem se zase vrhnul na jeden z nejlepších animovaných komediálních seriálů a musím se přiznat, že nechápu, proč jsem se mu tak dlouho nevěnoval. Ve spoustě epizod mi přijde, že se bavím mnohem víc než u bratrských Simpsonových a to že ti byli ve stejné době jako počátky Futuramy rovněž geniálním seriálem. Nejlepší epizody: Citové pouto, Krajně mezní příběhy a Zachraňte vojína Bendera. ()

Season 3 (2001) (S03)

Simpsony mám dojeté už skoro všechny na pár novodobých dílů, u nichž už stejně není o co stát. Normálně by mi bylo líto, že v rámci takového seriálového konceptu nemám už na co koukat, naštěstí tu je ale Futurama, která je díky stejným tvůrcům vlastně téměř totožná. A jelikož jsem se jí nikdy pořádně nevěnoval, je pro mě valná většina jejích částí stále nová. V třetí sérce jsem se tedy nebavil tolik jako ve dvou předešlých, ale věřím, že to nejlepší na mě ještě čeká v těch čtyřech nadcházejících. Nejlepší epizody: Bender mezi tučňáky, Tak skáče čas a Pracant egyptský. ()

Season 4 (2002) (S04)

Čtvrtá řada se celkově rozhodně jeví lépe než ta třetí, v té jsem na druhém profilu nasázel až nechvalně moc čtyřhvězd a u spousty dílů se skoro vůbec nebavil. To tady absolutně neplatí a několik epizod by se dalo považovat za highlighty celého seriálu. Nejlepší epizody: Leela běží o životy, Fryův smysl života a Krabice do neznáma. ()

Season 5 (2008) (S05)

Pátá série se dost vymyká ze zaběhnutého konceptu Futuramy a je složená jen ze 4 rádoby celovečerních dobrodružství s naší vesmírnou posádkou. Naštěstí se mi ale všechny alespoň vybranými aspekty trefily do noty a náležitě jsem si je užil. Ale už hurá do klasické řady, kde se v každé epizodě zesměšňuje něco jiného. ()

Season 6 (2010) (S06)

Nejlepší díly: Šifra mistra Blbonarda, Lepší později nežli pozdě a Tělo mého přítele. ()

Season 7 (2012) (S07)

Po dlouhých letech s dlouhými odmlkami jsem konečně dojel jeden z těch dneska již kultovních animovaných seriálů, k jehož jednotlivým dílům se dá neustále vracet a u hrstky perfektních jsem rozhodně nebyl naposledy. Tak uvidíme, kdy dorazí ten Hulu reboot. Nejlepší díly série: Tenkrát na Oktoberfestu, Tydýt mimozemšťan a Vražda v Planet Expresu. ()

Season 8 (2023) (S08)

Jeden z nejblbějších nešvarů dnešní doby - reinkarnovat hezky ukončené seriály - se bohužel dotkl i kdysi výborného animáku a po letech přiletělo pokračování, co nikdo nechtěl a ke všemu nabralo takovou sledovanost, že se na něj bude zase navazovat. Neříkám, že u pár epizod, hezky parodujících současná témata, jsem se nepobavil, ale v celkovém přehledu je nová Futurama spíše utrpením, než potěšením. [viděno na Disney+] ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)