Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (131)

Ostudový dotek (2012) (S07E06)

Perfektní náznaky zesměšnění perfektního filmu Osudový dotek alespoň formou původního i českého názvu. Výplň epizody už je pak lecjaká, jen ne rozhodně vhodná pro děti. ()

V boji proti stroji (2012) (S07E07)

Pořádný kus prostoru pro postavu Herma, který se ne v každém díle zrovna pookřeje. Tady mu sice bylo věnováno více času, ale na úkor smysluplnějšího děje. ()

Tenkrát na Oktoberfestu (2012) (S07E08)

Za to skvělé parodování stereotypů kolem Oktoberfestu a neandrtálců musím nechat za 5. ()

Honba za svobodnou vůlí (2012) (S07E09)

Zas a znovu - geniální hrátka se slovy v původním názvu. Náplň dílu pak standardně dobrá, ale nevybočující. ()

Skoro poslední přání (2012) (S07E10)

Sranda s virtuální realitou tu snad za celou éru Futuramy nebyla, ačkoli jde o sci-fi seriál, tudíž mnou velmi vítána. ()

Hon na robolišku (2012) (S07E11)

Ach ty názvy. Vím, už bych s nimi měl dát pokoj, ale ta zdejší parodie na samotné studio, co vdechlo Futuramě život a hravost českého překladu, který je vůči dílu extrémně trefný, byť poukazuje na zcela nesouvisející film? Prostě paráda! ()

Viva Mars Vegas (2012) (S07E12)

Taková trochu slabší parodie na heist filmy, kde se mi ale zalíbilo, že dostává o něco větší prostor Amy. Snaha o zapojení Zoidberga mě už tolik nezasáhla. ()

Přírodňárna (2012) (S07E13)

Kvůli hravosti se zvířecími stereotypy, do nichž je reflektováno klasické chování posádky Planet Expressu nejde hodnotit jinak. ()

Píseň železničáře (2013) (S07E14)

Po skoro roce jsem si řekl, že už je fakt načase skompletovat jeden z těch stále nejpovedenějších animovaných seriálů, minimálně předtím, než dorazí ten plánovaný reboot. ()

Rychle a zploštile (2013) (S07E15)

Zpočátku prapodivná parodie na Rychle a zběsile, poté zajímavá myšlenka s dvojrozměrnou dimenzí, nakonec díl, co místy pobaví, ale stoprocentně nenadchne. ()

Tydýt mimozemšťan (2013) (S07E16)

Příjemná parodie na E.T. a snad první díl s LRRR a jeho rodinkou (doktor DRRR pobavil), co mě opravdu potěšila, nikoli nudila. ()

Opičí úlet (2013) (S07E17)

Ale jo, pětku dám, protože celý seriál Fryovi přeju, ať tu Leelu konečně získá, ze všech animovaných ženských postav na ní mám asi největší crush, chápáno v jazyce filmového/seriálového geeka. ()

Hrátky s ohněm (2013) (S07E18)

Po nějaké době epizoda, co mě skoro vůbec nebavila. Nulová nápaditost a přehnaná ujetost každým coulem. ()

Sobotní zábavné dopoledne (2013) (S07E19)

Pro tu věrnou parodii na Scooby-Doo se zachováním charakterů postav Futuramy jsem se několikrát fakt od srdce zasmál. Dementní zesměšnění Šmoulů už bylo hodně přes čáru. ()

Kalkulon 2.0 (2013) (S07E20)

Na to, že jsem Kalkulona nikdy nemusel, je tahle epka s cestou za jeho vykoupením příjemným osvěžením, byť bez špetky výjimečného humoru, na němž Futurama jinak umí stavět. ()

Zadečku, vrať se (2013) (S07E21)

Epesní dvacetiminutová dávka humoru opírající se o jeden táhlý džouk už od počátku seriálu. ()

Genům navzdory (2013) (S07E22)

Přítomnost Mámy mi občas štvala víc než účast Zeppa Branigana, tudíž ani tady jsem jí nepřišel na chuť. Naštěstí to bylo úplně naposledy. ()

Hra o tóny (2013) (S07E23)

Po delší době milé vzpomínání na Fryův život před cestou do budoucnosti. Místy skoro až dojemné. ()

Vražda v Planet Expresu (2013) (S07E24)

Skvělá parodie na všechny sci-fi horory typu Vetřelec. Kéž by takhle vypadaly všechny díly poslední série. ()

Rozum a čich (2013) (S07E25)

Tvůrci se probudili a na samotném konci téhle velké animované cesty naservírovali jedny z nejhezčích dílů. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)