Futurama

• Česko Futurama (viac)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille, Maurice LaMarche, Lauren Tom, Phil LaMarr, David Herman, Dan Castellaneta, Tom Kenny, Bob Odenkirk (viac)

Kultovní televizní seriál (od tvůrců neméně legendárních Simpsonových) konečně na DVD. Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (131)

Zbouchnutej (2003) (S04E01)

Prostě další úsměvným vtipem nasycená epizoda jednoho z nejlepších komediálních seriálů. ()

O původu Leely (2002) (S04E02)

Vzhledem k tomu, že jsem dřív viděl Rozvod po mutantsku než tuhle epizodu, pro mě žádným šokujícím odhalením Leelin původ není, pětihvězdu bych zde nepřilepil ani v jiném případě. O vtípky opět nouze není, žádná jiskřička mě ale také nezasáhla. ()

Valentýnská odysea (2002) (S04E03)

Poměrně úsměvné pojetí lásky mezi “robotickými” věcmi a opětovná Fryova snaha zabodovat u jeho šéfky. Jsem rád, že jsem se k Futuramě zase vrátil, ale chtělo by to peckovější zápletky. ()

Temný raubíř (2003) (S04E04)

Povedená parodie na superhrdinské filmy. Ale ve srovnání se Simpsoňáckým Pie Manem o chlup slabší. ()

Jak chutná svoboda (2002) (S04E05)

Asi každý sebelepší seriál musí mít alespoň jednu postavu, která mi hodlá ve velkém vadit. Ve Futuramě je to až nepříjemně hloupý dr. Zoidberg. ()

Čtyři z rakety a pes (2002) (S04E07)

Vzpomínková epizoda se sentimentálním podtextem do časů, kdy byl Fry na všecko sám. Naštěstí dostatečně okořeněná o ten správný humor, který na Futuramě tak miluju. ()

Nikdo to rád horké (2002) (S04E08)

Moc profesora na jeden díl. Poslední, který jsem zhlédl, jej neobsahoval vůbec, tudíž jsem si ho znamenitě užil. O dost víc než tento. ()

Leela běží o životy (2003) (S04E09)

Excelentní hrátky s časem v opravdu vtipném kabátě. Takhle kvalitní by mohly být všecky epizodky. ()

Fryův smysl života (2003) (S04E10)

Nahlédnutí pod pokličku dávné minulosti, která celý seriál odstartovala. Já ani nepotřebuju sledovat jakékoli sitcomy či filmové komedie, když se nejvíc zasměju u tohoto formátu. ()

Kam se dosud žádný fanoušek nevydal (2002) (S04E11)

Povedená parodie na období, kdy byla celá Země posedlá sledováním Star Treku a desítek jeho pozdějších sequelů, prequelů, spin-offů i filmových rozšíření. ()

Žihadlo (2003) (S04E12)

Epizoda, které do maximálu nechybělo mnoho, zasmál jsem se několikrát, ale už jsem viděl kousky seriálu, jež si pětku zaslouží víc. ()

Benderové nepláčou (2003) (S04E13)

Bendrova pohlavní přeměna by měla v dnešní době tohoto mnou stále nepochopeného trendu nejspíše úplně jiné přijetí, jako kvalitní recese na tuto absurditu mě ale skvěle zabavila. ()

Ztraceno v upgradu (2003) (S04E14)

Určitě nemůžu být jediný, kdo zde spatřil okatou parodii na film Pláž. A také určitě nejsem jediný, koho díly, kde hraje většinový prim jen jedna z postav, zase tolik neuchvacují. ()

Krabice do neznáma (2003) (S04E15)

Jedna z nejgeniálnějších částí seriálu vůbec. Nezastavitelná sranda od začátku do konce. ()

Tři sta babek (2003) (S04E16)

A hned další dvacetiminutovka, na kterou bych se okamžitě mrknul znovu. Kam se hrabou kdejaké sitcomy, co se považují za vrchol televizní zábavy, když existuje věc jako Futurama. ()

Afryodisiakum (2003) (S04E17)

Ujetá blbinka, kterou bude asi chápat spíše starší publikum než to dětské, bavit se ale bude zaručeně celá rodina. Však to tak platí u celé Futuramy. ()

Smlouva s Roboďáblem (2003) (S04E18)

Skvělé završení série, která u mě určitě předčila tu předchozí. Futurisrická satira na operu víc než peckózní. ()

Benderovo parádní terno 1/4 (2008) (S05E01)

Všechny tyhle kompilace jsem viděl už před x lety jako celistvé, ani jsem nevěděl, že rozkouskovaně tvoří jednu sérii. Mile rád jsem si ale snahu o záchranu vesmíru připomněl a nebude tomu jinak u dalších příběhů, rozdělených do vícero epizod. ()

Benderovo parádní terno 2/4 (2008) (S05E02)

Druhá část Benderova parádního terna je zdaleka tou nejlepší, okatá parodie na Terminátora mi ohromně pobavila. ()

Benderovo parádní terno 3/4 (2008) (S05E03)

Za zpívající pasáž musí jedna hvězda dolů. Sice se zde zpívá alespoň česky a nenechává se původní zhovadilost jako ve stejných situacích v bratrských Simpsonech, ale i přesto to sráží celkovou kvalitu dolů. ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (viac)

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006

Není to tak často, co bych tu zmiňoval nějaká pokračování s radostí a očekáváním. Ale toto je ten případ, kdy se vážně vyplatí dívat se do budoucna s nedočkavostí. Futurama, neobvykle jetý a zábavný… (viac)