Jan WerichJiří Sovák v brilantní komediální miniatuře o jedné libře... Dva opilci si chtějí na poště vyzvednout libru, aby měli za co pít. Po mnoha nepříjemnostech jim úřednice libru nevydá a dokonce na ně pošle místního policistu. (Česká televize)

Renton

Krátká zábavná historka z pošty: dva opilci si přijdou vybrat peníze a způsobí nebývalý rozruch.. Televizní perlička s výbornými hereckými výkony. ()

Radek99

Černobílá televizní mikrokomedie transformovaná odstupem času do pocty nezapomenutelnému hereckému kvartetu v čele s Janem Werichem, doplněným ještě o pátého člena, totiž Werichovu dceru Janu. Ústřední dvojice ztvárňující party dvou rozšafných opilců je ódou na herecký um obou velkých českých herců, Wericha i Sováka, Zázvorková jim spíše jen přihrává a Brodský je víceméně do počtu, každopádně celému tomu především hereckému představení schází zásadnější významový přesah a dějová gradace, určitě je to milé televizní zastavení, černobílá libůstka pro pamětníky, ale objektivně má každý vtip mít především silnou pointu, stejně jako by ji měla mít tato televizní jednoaktovka, bez ní to prostě není ono... ()

Oskar

"Vy ste tady pro veřejný blaho vobčanů, a né, abyste byla drzá a lascívní!" Televizní klenot, v němž jsou vynikající všichni herci. O Janu Werichovi a Jiřím Sovákovi není třeba se zbytečně rozepisovat, ale připomenul bych také vynikající postavu paní, která chce poslat dopis do Tararingapatamu, v podání Stelly Zázvorkové. 100% ()

Jossie

Dva opilci v podání Wericha a Sováka a slečna Stelly Zázvorkové , která chce poslat dopis do Tararingapatamu , skvělé hlášky , skvělé herecké výkony. Nejlepší je scéna s kloboučkem , která , jak říkala Stella Zázvorková , vůbec nebyla ve scénáři a ona měla co dělat , aby se nerozesmála. ()

Jara.Cimrman.jr

"Kdybych napsala dopis a poslala ho tak, aby ho vybrali ze schránky v 19:59, došel by do Tararingapatamu v pátek před dvanáctou hodinou čtyřiapadesát minut, prosím Vás?" Tento docela běžný dotaz k veřejné instituci zůstal bez odpovědi a to je škoda, protože na totéž jsem se chtěl na poště již nejednou zeptat. Když jsem se to tedy nedozvěděl, tak jsem se alespoň pobavil, protože v Pimblické poštovní spořitelně se monopolizoval čas úřadu, mátl se orgán výměnou klobouků a vybíraly se peníze z děsně důležitých rodinných důvodů - na panáka. Mě to hrozně bavilo a je jen škoda, že hvězdu si zasloužili jen čtyři z pěti herců, kteří se na této šaškárně podíleli. ()

CheGuevara

Přidejte k této mikrokomedii ještě pointu a bude to dokonalé, ale jinak je to pouhá scénka z televize, kde si vystřihly dvě krásné role opilců z Angli dva naši herečtí velikáni, ale bohužel nic víc... ()

igi B.

Milé, černomilé... :-) Geniální to samozřejmě není ani zdaleka, zblízka však až na poněkud zmatený závěr je to opravdu půvabná jednoaktovka ze staré školy. Na tomhle by se měli vyučovat dnešní mladí prostonárodní umělci. A ta tak milá a sladká Jana Werichová! Doporučuji jako povinnou koukandu pro všechny ty dnešní ošklivé hloupé studené zakomplexované neprofesionální úředničky za poštovními přepážkami - u listovních zásilek obzvláště... - - - P.S. Může mi prosím někdo seriosně zodpovědět na otázku, zda měl strážník taky naváto? ;-) ()

flanker.27

Tararingapatam. Nejsi blbej, ale jsi dneska hrozně rozptýlenej. Já platim celý daně, já chci, aby mě zatknul celej policajt. Já s touhle půlkou nikam nejdu. ()

Sarkastic

Jednoduché, svižné, úsměvné. Škoda krátké stopáže."Haloo...a je to opravdu vaše upřímné, toužebné a soukromé přání, abych si zul botičky?". ()

sportovec

Na otázku, co a kdo dělá více či méně kvalitní film kvalitním filmem (televizní inscenací), zda disponibilní technika nebo tvůrci, kterým by měla sloužit, dává LIBRA jasnou odpověď. Je pravda, že celé snímání toho neustálého řetezce skečů a vtipů všeho druhu je více divadelní než vyhraněně televizní. Stejně tak je ovšem pravda, že to ani v nejmenším nevadí. Dokonce se dá říci, že právě proto vzniklo tak skvělé dílko. S jistou nadsázkou můžeme mluvit i o typické werichovské forbíně, tj. předscéně na předscéní, jak ji kdysi provozovali Osvobození. Lidská složka díky tomu všemu, co jsem se tu pokusil zmínit, vítězí. Vítězí jednoznačně a nadčasově. A určitě vítězit bude i nadále. (Vždyť z těch, kdo tam tehdy vystupovali jako vůdčí členové týmu, ať už před nebo za kamerou, nežije nikdo. Čas nezastavíš.) ()

D.Moore

"Hochu vždyť ty nepíšeš, ty přímo pitváš!" Úžasná, tak akorát dlouhá komedie se čtyřmi bezchybnými výkony a k popukání dobrým scénářem, kterému rád odpustím i ten poněkud podivný konec. ()

troufalka

Nestačí si umět penízky naspořit, musí se umět si je i vybrat!! A oba pánové na to šli s ležérnou elegancí. Ovšem předbíhat ve frontě by se opravdu nemělo! Natož dámu!! ()

cheyene

Herecký koncert našich skvělých herců, kterých tu nemusí být mnoho, aby předvedli své umění a vtip. Opilý Werich a Sovák vynikající a policajt Brodský perfektní. :) ()

paascha

Základní kámen pro všechny milovníky kvality, pologramotné pseudoznalce i skutečné odborníky. Nemusí se vám to líbit, ale musíte to vidět ()