První krok

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 57–74 min)

Kamera:

Petr Adámek

Hudba:

Jan P. Muchow

Klára Issová, Dominik Turza, Pavel Kříž, Veronika Žilková, Filip Cíl, Oldřich Navrátil, Jan Cina, Linda Fernandez Saez, Oldřich Vlach, Světlana Nálepková (viac)

Seriál je nabitý hudbou, tancom, vášňou a emóciami pretavenými do všetkých tanečných štýlov od klasického baletu až po hip hop. Ponúka vzťahy, intrigy a lásku v prostredí vyššej tanečnej školy a tanečných súborov. Večný boj profesorov a študentov, tanečníkov a choreografov mu dodávajú to správne napätie a spád... (oficiálny text distribútora)

Yokolobuna odpad!

Tak tomuhle se říká seriálové ublinknutí. Scénarista s nedodělanou základkou přijde do baru a tam vezme prvních pár dementů... Ti pak hrají v jeho hovinci. Takhle by se dal shrnout tento naprostu stupidní seriál. Kříž tomu dává korunu a "Ruda z Ostravy" je asi jetalentovanějším hercem z tohohle ansáblu ubožáků. ()

Skarface odpad!

Hrozná blbost kterou už nemuže nic zachránit . Ale co by mě zajímalo jak tohle může mít lepší hodnocení jak nový novácký serial helena. ale co asi to je o v kusu a nebo tu sou divný lidi. každopádně mě stačí vidět upoutávku a je mi na blití ()

lardko

Několik lidí tady sice dali odpad , ale mě to přijde jako skvělej seriál o tanci a zpěvu. Ikdyž poslední díl skončil podle mě dost blbě , Ale v seriálu to vylepšili skvělý herci , hudba a tanec. ()

Luqi

Povedal by som že je to taká slabá nízkorozpočtová verzia už tak biedneho filmu "Nikdy to nevzdávaj".............. Ale na druhej strane, v porovnaní s inými "klenotmi" českej tv-seriálovej tvorby, to nie je až taká katastrofa............... Asi v Česku nie je až taká veľká krajina, aby sa tu našlo dostatočné množstvo kvalitných hercov, ktorí zároveň vedia aj tancovať a samozrejme ktorí aj dobre vyzerajú. Naopak, ľudí, ktorí vedia písať dobré scenáre je dosť. Len nechápem, prečo si producenti seriálov vyberajú tých, čo to nevedia............. ()

from

Překvapivě dorý seriál - něco, co tu dlouho chybělo. Nejlepší seriál co jsem z produkce Novy viděl (a bylo jich málo). ()

Mallinali

Být to ještě víc křečovitě uvolněný, otevřený, free a gay friendly, tak nad mým půllitrem levituje vařící pivo. Schematický scénář, který nedrží moc pohromadě, si hraje jenom na chudého příbuzného amerických dílek, ale lepší choreografii má i punkový pogo. Dialogy jsou slabší, i když oproti Ordinacím, Ulicím a Cestám domů to je krok kupředu v sedmimílových botách. To ovšem neplatí o hereckých výkonech, protože mládež zaostává za staršími herci o konvoj parníků (např. Pavlovičová je úplně tragická). Matadorům pro mě vévodil kupodivu Pavel Kříž, takže jemu všechna čest. Postavy, vibrující v umělých kulisách, jsou bohužel hrozně prvoplánové, málokterá vás nějak zaujme natož abyste jí fandili (i když jsou výjimky, třeba Eliška je roztomilá). Děj (dost odtržený od tuzemské reality) má i svoje silnější chvilky. Ale ani hudba mi nenastražila uši, od Muchowa čekám prostě víc, než fádní perkuse, starý diskofláky a jednu dobovou anglickou hitovku. A tipuju, že děcka co to maj sledovat taky. Prostě je to kvalitativně lehce podprůměrný seriál, ale s odpadovou originalitou. V seriálových českých zemích s ní máme nějak problém a i když tu teď vévodí geniální Okresní přebor, bylo by fajn kdyby většině tvůrců probíhalo zpracování informací mezi očima a prstama na klávesnici i se zastávkou v mozku. ()

Milwa

tak po prvním díle co jsem viděla - takové české Beverly Hills...neurazí, nenadchne. Ale čekala jsem to horší, takže milé překvapení ()

Erinien

Koukám, že je tu spousta odpadu. Mě se to ale docela líbí. Připomíná mi to mé oblíbené Glee a protože fandím české tvorbě, tak si myslím že po 4teens je to další pokus vytvořit něco zajímavého pro mladé. I když do reality to má ürčitě hodně daleko. Je to takový česko americký zlatý sen. Nevyvolává to závislost, ale také to nenudí. ()

tyna97

Tak jen nekoukej, šanci tomu dej! Výborný zábavný taneční seriál, místy vtipný, nabitý skvělými herci.. Nenudila jsem se, pobavila jsem se a oblíbila si ho. Nemůžu vymazat z hlavy úvodní písničku. ()

DHDV

Seriál až moc "moralizoval" a nezaměřil se více na "vztahové linie či určitou problematiku". Proto se také neměl kam posunout. Další vyloženě "utopený" seriál, který ale měl potenciál třeba i na 3 řady.... (viděl jsem všechny díly) ()

Olík

Učebny plné hudbou a tancem posedlých cool mládežníků – střih, pojďme si spontánně zatančit uprostřed chodby – Amerika ve spreji – ne sorry, tohle fakt točit neumíme!!??!!??!! ps: „herec“ Michal Kavalčík si bez džízky Rudy z Ostravy není schopen ani objednat laskonku. ()

BeranSon

Na tenhle seros kouká moje ultimate výtečná kamarádka KAMČA a tý si smrtelně moc vážím jako nikoho jiného, ale to nemění nic na tom, že stojí za starou bačkoru. Mám tě rád KAMČO. - 5 /10 - ()

Wallis3 odpad!

Podle všeho to má být seriál o talentech, ale tolik xichtů, co tak nehraje je hnus blít, velebnosti. Viděn dnešní díl s přehrávajícím Imrichem, mávání záclobama... No zase píčovina! ()

nurielka

Páči sa mi hudba a tanec, herecké výkony síce nie sú extrémne, ale priznajme si to.. kto by to zahral lepšie ak nie pubescenti? Dokonca sa to páči aj staršej vekovej karegórii - mojim rodičom a to teda zíram. Obľúbená postava - Eliška Šolcová ()