Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

fmash

Zvláštní projekt, tyhle Čtyři pokoje. Dva ze čtyř zainteresovaných režisérů vůbec neznám, a nebudu sám. Předpokládám, že i ostatní diváky přitáhlo především jméno Tarantino, eventuálně Rodriguez. Tim Roth hrál velice podivně a docela by mě zajímalo, jestli se do toho chaplinovského poskakování a nakrucování stylizoval sám, nebo jestli dostal takové pochybné zadání. Jinak byla jeho neurotická postava zajímavá a nejkouzelnější bylo sledovat, jak se projevují pikolíkovy osobnostní stránky v kontinuu bizarních situací. A to napříč všemi epizodami. Jako by ta postava postupně pod taktovkou různých režisérů zrála; to považuji za hlavní klad filmu. Vtipné také bylo, jak se „bellboy“ postupně během jediné noci zpronevěřil všem hlavním přikázáním, jež mu vyhlásil jeho odcházející předchůdce. Ohledně jednotlivých epizod: první kousek s čarodějkami byl asi nejslabší, ale pomyslné zadání splňoval docela dobře a vyjma trochy nudy mě nijak neštval. Druhou epizodu považuji za nejlepší, v čemž se neshodnu s ostatními zde hodnotícími. Byla druhá nejcivilnější a tak nějak neexplicitně nejbizarnější. Bavila mě prostě nejvíc. Třetí část nesla jasný Rodriguezův rukopis. Byla rovněž silně přepjatá, fascinovaně jsem ale zíral hlavně na ty dva spratky, jak válí. Hodnotím jako druhou nejlepší. V těsném závěsu, a tady se asi odlišuji od většiny místních, jako druhou nejhorší (i když docela dobrou) hodnotím Tarantinovu epizodu. Jakkoli představovala jakýsi návrat ke „zdravému rozumu“, Tarantinův ublafaný filmař mi nepřišel dvakrát přesvědčivý a Willis tam raději neměl být — jeho skuhrající postava se fest nepovedla. Za klad celé série považuji také příjemný pohled na Jennifer Beals, jež se objevila ve dvou epizodách. Abych to uzavřel: jako celek mě to bavilo. Neřekl bych, že to byla super bomba, ale určitě nadprůměr a když to zaokrouhlím nahoru, dám nakonec po delším váhání čtyřku. ()

Moena

Je mi vážně líto, že si hyzdím filmografii Q. Tarantina tímhle hodnocením, ale nemůžu prostě jinak. První povídka je vyloženě trapná, o ničem a doražená příšernými animovanými efekty. Druhá už má poněkud slibnější potenciál a krásnou hlavní hrdinku, bohužel jí chybí nějaká pointa. Poslední dvě povídky jsou pochopitelně ty nejlepší, i když mě mrzí, že jsem nepoznal kterou dělal Tarantino a kterou Rodriguez, i když jsem si myslel, že to v tom na tuty vidím. Sakra. Společným iritujícím faktem tu je nesnesitelně přehrávající pikolík Tima Rotha. Tahle postava mi bohužel neuvěřitelně pila krev. Zprůměrováno jsou to hodně slabé tři. A díky bodu, že to nebylo delší. ()

kagemush

Pro mě osobně velké zklamání. Dvě povídky dobrý,dvě podprůměrný. A můj oblíbenec Tim Roth jako pojítko též příliš neobstál. To ho nadrogovali?,nebo co? Celý mi to přišlo jak napůl uvařený knedlík. Na kouknutí to jěště vypadá dobře,ale člověk si nepochutná. Se sebezapřením a s nostalgií k velkým jménům 50%. ()

mikinhoo

Tento film táhne v hodnocení víš jenom poslední dvě povídky. První dvě člověka jenom znudí a to je podle mě škoda. Dále bych vytknul to, jak svojí roli zahrál Tim Roth. Po pěti minutách vám leze jeho hraní krkem a za dalších pět minut je vám na zvracení. 3* za to, že poslední dvě povídky stály za to vytrpět prvních 40 minut. ()

(mOnkey)

Přesto, že matematiku bytostně nenávidím, u Čtyř pokojů si jí vypomůžu. Rozvržení jednotlivých epizod není řešeno příliš rozumně, jelikož hned na úvod se nám dostává té vůbec nejhorší. Tam, kde má začátek diváka příjemně nabudit do dalšího sledování, se tady odehrává přesný opak. Můj čistě subjektivní pohled na jednotlivé povídky -> Chybějící ingredience, 35% aspoň za tu snahu; Nesprávný člověk na tom není o moc lépe, 40%; ve třetí již nastupují zdejší režisérská esa (konkrétně Robert Rodriguez) a na výsledku je to hodně znát, 85%; všechno zakončuje Tarantinův Muž z Hollywoodu za pěkných 80%. Suma sumárum 60% s odřenýma ušima. ()

SallyZen

Bylo to zábavné, s lehkou nadsázkou a skvěle odehrané. 4* bych nedal, kdyby tam nebyl Tim Roth. Takhle zahraná parádní role se jen tak nevidí. Samozřejmě to zas takový odvaz nebyl i přesto mě to docela pobavilo. Především Rodriguezovo dílo. 75% ()

Wiikii

Čtyři pokoje a čtyři příběhy. Kdy první je nudný až odpuzující, druhý trochu lepší a třetí se konečně přehoupne nad průměr hlavně díky Banderasovi a nakonec přichází třešnička na dortu, a to čtvrtý pokoj, pokoj Quentina Tarantina, který je ze všech nejlepší s parádním závěrem. ... Kdybych to měl shrnout tak první polovina se topí pod průměrem a druhá naopak vzrůstá postupně výš a výš, až do závěrečného úplného vrcholu. Takže .... HODNOCENÍ: 69% (3*) ()

William_

Povídky "Chybějící ingredience" "Nesprávný člověk" byly tak nudné a bezmyšlenkovité, že si nezaslouží ani zmínku a oba režiséři už do světa žádnou díru neudělali - NAŠTĚSTÍ. 1/5 "Malí neposluchové" - Upřímně se mi nejvíce líbila právě tato 3. povídka, která měla zajímavý děj a skvělé vyvrcholení a Banderase před dobou jeho největší slávy. 4/5 "Muž z Hollywoodu" - klasická "Tarantinovka", která nezklamala, ale ani nenadchla, avšak s přihlédnutím k prvním dvěma hrůzám je to těžkej nadprůměr. 4/5 ()

Duncen

Čtyři přiběhy od čtyř režisérů, odehrávájící se v jednom hotelu a mezi kterými pendluje poslíček Tim Roth. První povídka od Allison Anders, o sletu čarodějnic v novomanželském apartmá, hodně slabá. Za svůj herecký výkon zde, dostala Madonna Zlatou malinu pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. - 20%... Žárlivá scéna na pokoji číslo 404 není o moc lepší. Pro Alexandra Rockwella by to, ale mohl být vrchol v jeho kariéře režiséra, vzhledem s jakými esy na filmu spolupracoval. - 40%... Třetí příběh Malí neposluchové na pokoji 306, od Roberta Rodrigueze film zvedá z podprůměru. - 70%... A na závěr povídka nejdelší od mistra svého řemesla, samotného Quentina, díky kterému se asi na tento film většina lidí podívala (včetně mě). Ve které si zahrál i Bruce Willis. 80%... Ve finále mi z toho vyšel průměr, tedy tři hvězdy. ()

exitak

Z celého filmu si nejvíc pamatuju čekání na useknutí prstu v posledních sekundách filmu, ta atmosféra by se dala krájet. ()

cubajz

V paměti mi utkvěl verš z první, čarodějné povídky "sémě svého Billa chtěla jsem ti dát, avšak když už byl tak akorát, já polkla jsem":) - čtyři stylové povídky natočené každá jiným režisérem: za nejlepší považuji poslední dvě, aneb tu o smradlavých nohách a o useknutém malíčku pánů Tarantina a Rodrigueze. ()

tomtomtoma

Poměrně zábavná komedie o trampotách hotelového sluhy Teda (Tim Roth) o silvestrovské noci, a to zrovna v první den své práce. Nakonec si ale velmi slušně vydělal a i si užil. NESPRÁVNÝ ČLOVĚK od Alexandra Rockwella považuji za nejzdařilejší povídku. Je také jediná, kde si Ted nic nevydělá a má největší strach. Však se dostane do řešení krize mezi půvabně provokující Angelou (Jennifer Beals) a jejího psychicky narušeného a nešťastného manžela Sigfrieda (výborný David Proval). MALÝ NEPOSLUCHOVÉ od Roberta Rodrigueze se rozjíždějí ke strhujícímu závěru, ze kterého vůbec neměl žádnou radost mexický gangster (Antonio Banderas) a z hlídání jeho dětí ani Ted, ale vydělal si alespoň 500 vočí. MUŽ Z HOLLYWOODU od Quentina Tarantina z počátku strašil Teda nejvíce, ale nakonec co je na tom useknout prst Normanovi (Paul Calderon) a vydělat si 1000 vočí, když ani Chester (Quentin Tarantino), ani Lee (Bruce Willis) toho nebyli schopni? CHYBĚJÍCÍ INGREDIENCE od Allison Anders je nejslabší. Zde si Tim při sletu lesbických čarodějnic vydělá sice jen padesátku, ale zato si užije krásnou chvilku s Evou (Ione Skye). A Madonna v roli Elspeth musela zřejmě mít velmi vysoké podpatky a špatně se jí pohybovalo v těch jejích latexových šatech, které příjemně zvýraznily její pozadí. ()

Joges

Čtyři pokoje, čtyři povídky, čtyři pohledy do soukromí. Po návštěvě třetího pokoje jsem chtěl tvůrcům filmu nadšeně zatleskat a udělit čtyři nebo pět hvězd, bohužel čtvrtý a druhý příběh mě vůbec neoslovil, takže průměr. ()

dubinak

Přidám se k tvrzení většiny ohledně toho, že první dvě povídky stály za starou belu a největším hořkým zklamáním byl jednoznačně Tim Roth, který je svým hereckým talentem dobře znám, avšak u tohoto snímku lze tvrdit opak, protože to bylo přehrávané vážně děsně moc a to slovo já často nepoužívám. Madonna na plakátě možná působí jako velké lákadlo, ale skutek utek. První povídka je vážně děsně moc mimo mísu, absolutně se nehodící a neladící ke zbytku celkového děje a tak trochu pěst na oko. Rodriguezův a Tarantinův styl se nezapře, naštěstí ani tentokrát nezklamali a díky nim to vlastně vůbec stojí za zmínku. Myslím, že oba dva předvedli velice originální počin. Kdyby Roth nepřehrával a nekazil tak dojem takové té okolní omáčky, dala bych tři hvězdy, ale bohužel. ()

Fleinka

Co se může stát hotelovému sluhovi hned první den v práci, k tomu všemu na Silvestra? Je svědkem čarodějnického roje, kouká do hlavně pistole žárlivého manžela. Zároveň se stane opatrovníkem dvou divokých dětí mající za tatínka bosse a k tomu všemu se zaplete do sázky o malíček hosta. Ač velice nápadité a se značně odlišnou šťávou jednotlivých epizod mě snímek nenadchnul. Hodně mi to připomínalo svou absurditou a bizarností film Po zavírací době. Zajímavý nápad bez jakéhokoliv dopadu na hlavního "hrdinu" Teddyho a bohužel ani na diváky. Tři hvězdy dávám za třetí epizodu u které jsem se vážně pousmála a za excelentní kroucení boky Tima Rotha. ()

C0r0ner

Celkově to bylo zpracované velmi kvalitně, akorát dva příběhy stály za hovno. Za zmínku vlastně stojí jenom blití z okna a samozřejmě Tarantinova část, díky které se celý film vyšplhal až na bídné čtyři hvězdičky. Ta je totiž tak typicky parádní, že by byla urážka ji pořádně neocenit. Fór na tom je, že to sekání prstu je podle skutečné události. 70% ()