Povídkový snímek ČTYŘI POKOJE je dílem čtyř režisérů, kteří se v poslední době stali nejslavnějšími představiteli americké nezávislé kinematografie. Tvůrci natočili čtyři epizodické příběhy, odehrávající se o silvestrovské noci v pokojích jednoho losangeleského hotelu. Do každého příběhu (i pokoje) je zatažen novopečený hotelový sluha Ted (Tim Roth). S osudovou nekompromisností se mladík stane důležitým aktérem různých podivných až bizarních událostí. Každý z režisérů napsal scénář své epizody a samozřejmě při realizaci uplatnil svou poetiku. Výsledkem je značně eklektická podívaná, v níž se různé styly a žánry střídají bez většího doplňujícího účinku. Filmařským nadhledem a nápaditostí se vyznačuje především anekdota Roberta Rodrigueze. Snímek kvůli od začátku neujasněné a nevyhraněné koncepci umělecky nezachrání ani řada známých a slavných hereckých představitelů. (oficiálny text distribútora)

Elsinor

Rodriguez a Tarantino potvrzují, že umí. Ale prokousat se přes smetí v podobě první a druhé "povídky" mi dalo zabrat. A s přehrávajícím Timem Rothem jsem měl taky co dělat. ()

Bounder

Povídka 1. Ubohá, trapná, sračka..., Povídka 2. Bez poenti, Povídka 3. Genialita,, vtipná, úderná prostě perfektní,, Povídka 4. Super hra o auto a o malíčky,, Holt Zipo selhal..... Za poslední dvě povídky a pikolíka ***** ()

glaedrr

První dvě povídky dělí od katastrafy pouhý ždibíček. Nechybělo málo a k druhé polovině filmu bych se ani nedopracoval. Naštěstí třetí Rodriquezova povídka přinesla vše, co předešlým scházelo- vtip, překvapení a dobré herce. Finálová povídka od Tarantina je sice lepší než první dvě, ale na Rodriquezovu nemá. Přišla mi až příliš ukecaná, moc špatně ukecaná. Nebyl to rozhovor podobný tomu, když se Jules Winnfield hádal o masáži ženských nohou, ale pouhé tlachání o převzaté scéně ze slavného filmu. Celkově slabší 4*. ()

ElFifo

První dvě povídky bohužel sráží poslední dvě, které jsou naopak velmi vydařené. The Missing Ingredient **, The Wrong Man **, The Misbehavers *****, The Man From Holywood ****. ()

Evbad

Jestli tohle je nezávislá americká kinematografie, tak z její tvorby už nikdy nechci nic vidět. První dvě povídky naprosto otřesné, nepomohlo jim ani natřásání prsama. Třetí povídka nudná až na opravdu vycizelovaný konec, ten neměl chybu. A čtvrtá zase trošku pád, i přes Tarantina a Willise. ()

Marchellonzo

Povídky jdou zhruba od nejhorší po nejlepší. U některých momentů jsem se opravdu zasmál, čemuž dopomohlo zvláštní ztvárnění postavy pikolíka Timem Rothem. Jeho herecký výkon působil trochu trapně, ale když už jsem se díval na komedii tak jsem se tomu prostě smál a nijak dál kriticky neřešil. Čtyři pokoje neurazí, ale ani nenadchnou. ()

Trilobajt

Dle mého po Pulp Fiction: Historky z podsvětí, druhý nejlepší film, na kterém se podílel Quentin Tarantino + naprosto skvělý Tim Roth... ()

melfea

Tohle dílko naprosto miluji, všechny příběhy jsou skvělé a myslím, že se všichni režiséři opravdu převedli, mooc s emi to líbí. ()

Penguin10

Asi se přidám k názoru ostatních, většina jich to viděla podobně. 3. povídka je rozhodně nejlepší a nejpropracovanější. Smál jsem se skoro od začátku do konce,k ní výhrady nemám. Na začátku jsem se trochu děsil, Oba (1. a 2.) příběhy začaly prapodivně, ale vcelku se to dalo přežít,občas vtipný moment se objevil :-) 4. byla prostě "tarantinovská". Sám jsem ji nepochopil,ale to bude tím,že nejsem jeho "čistokrevným" fanouškem a jeho znaky ve filmech prostě nevidím. Naopak se asi budu lišit od dalších názorů na Tima Rotha. Myslím,že se s rolí popasoval dobře, nemíním na něj plivat špínu,docela ho jako herce mám rád. ()

sibskyn

Jediná povídka, na kterou se dá dívat, aniž bych dostal dost těžký infarkt, je ta od Tarantina. Ta je skvělá a dokonce tam hraje sám mistr, pěkně arogantního pana režiséra. Rodriguez naprosto zklamal. A ty zbylé dvě povídky jsou naprostý sajrajty, kterými se musíte prodrat, aby jste viděli poslední povídku od Geniálního blázna. ()

HellsAngel

Vskutku nevšedný počin. Štýlom, celkom logicky, nekonzistentný zlepenec postupne gradujúcej kvality od Andersovej bizarnosti, pokračujúc Rockwellovou uletenosťou, cez Rodriguezovú obrazovú humornosť, až po Tarantinovu geniálnu sofistikovanosť. Tim Roth, ako oporný bod diela, hrá svoju paródiu výborne. Škoda len, že rozdiel v kvalite epizód jednotlivých tvorcov je tak priepastný. ()

RMN88

Stačilo mi vidět asi 20 minut a už to úplně stačilo vůbec mě to nebavilo. Pak uvidím druhou povídku a hned měním názor. Celkem dobrá Blbost. ()