Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

Dinsberg

Nesourodá dvojice, tvořící kompaktní celek. Jean Reno si po Viktorovi (Brutální Nikita) vysloveně říkal o samostatný film. A Luc Besson mu ho rád poskytl. Je až neuvěřitelné, co všechno Natalie Portman dokázala ve svém debutu předvést. Nikoli jen zacházení se zbraněmi, ale i spoustu hereckého umu, který stále eskaluje. Mám rád příběhy, kde jsou osudové cesty dvou lidí okolnostmi spojeny, jinak by se zřejmě nikdy nepotkali. Že se to zdá nemožné? Život je plný překvapení. ()

bedly

Jednoznačně vynikající film. Příběh nájemného vraha, který se připlete díky místu svého bydliště ke krvavé odplatě, kterou sám zaplatí životem. Jean Reno alias Leon působí, jakoby všechny jeho lidské schopnosti atrofovaly a zbyla mu jen schopnost zabíjet. To, že se úplně neoddělil od lidskosti zabezpečuje kytka, o kterou se stará a později Mathilda. Scéna, kdy Mathilda dávala najevo Leonovi , jak ho miluje, mně přišla až trochu kýčovitá, ale zbylá část filmu mně to vymlátila z hlavy. Jako jednu z nejnepřijatelnějších scén ve filmu vůbec považuji tu, jak Garry Oldman zezadu Leona přizabije a pak mu vyzývavě čumí do zkrvaveného obličeje... To, že potom vybuchne ani zdaleka nevyléčilo můj pocit zmaru a smutku. Díky pane Bessone za Váš díl životní reality ... ()

Bigwave

Luc Besson spojit zářící hvězdu filmového plátna Jeana Renoa spolu s mladičkým oběvem Natalie Portman a vznikl z toho vynikající kousek, který není třeba pomazávat medem, ani více vyzdvihovat. Jedna z těch srdcových záležitostí. ()

Asdas

Úvodná scéna predstavujúca hlavnú postavu potom vzťah chlap v stredných rokoch a mladé dievča , jeden skvelý záporák , hluché momenty , ktoré sú ale pekne natočené a perfektné finále. Videl som len kino verziu a ta je na môj vkus príliš krátka na podobné filmy . ()

otilrak

Jean Reno je v roli negramotného zabijáka dokonalý. Nikoho lepšího si na jeho místě neumím představit. Opravdu již v té době něco v Natalii Portman bylo. Zahrála skvěle tu malou mršku. Film na mě hodně zapůsobil. Skvělý scénář, režie i kamera. ()

Nessos

Ne, tohle mi prostě nesedlo. Ale mělo by. Reno, můj oblíbený herec, Portman, moje oblíbená herečka. Tak proč mi to nesedlo? Ano, už vím. Chyběla mi hloubka, v tom to je. Leon je zkrátka příliš povrchní, než abych si stihl k nějaké postavě vytvořit nějaký kladný či záporný vztah. Jinak je to totiž vyjimečný film. Ať si každý udělá názor sám, pro mě je Leon zklamáním. Čekal jsem víc.. ()

maoc

Když jsem to kdysi v pubertě viděl, bylo to super. Teď, po letech, to prostě nebylo ono. Možná mi to pokazil upištěný dabing (nesledoval jsem to s ním dobrovolně, to mi věřte), ale spíš bych řekl, že to prostě není tak dobré, jak by mohlo. Asi někdy zkusím dorector's cut, ten by mohl být to pravé ořechové. ()

petite fille

je umenie vytvoriť scény, kde dvanásťročné dievča zvádza dospelého chlapa bez toho, aby to pôsobilo obscénne či trápne. alebo si vezmime momenty, v ktorých má Leon v očiach absolútnu nevinnosť a Mathilda je tá zákerná. film, čo vám ukáže tento svet v inom uhle pohľadu. ako to býva pri naozajstných legendách, ťažko sa hľadajú dostatočné slová na niečo tak silné a zároveň krehké. toto dielo jednoducho nemá obdoby. ()

Casull

Začínající Natilie Portman v nezapomenutelne klasice Luca Bessona. Krehky vztah male holky obdivujici najemneho vraha, ktery si ji vezme pod sva ochranna kridla a pro ktereho se ona stava jedinym smyslem zivota. ()

boombang

Formálně dokonalý film. Scénář snad bezchybný. Natalie naprosto úžasná. Gary dokonale psychopatický. Jediným problémem tak zůstává Jean, který se do své role podle mne nehodí. Ne že by neuměl hrát, ale jeho projev je zde zcela totožný s tím z komedií o návštěvnících ze středověku. Čekal jsem od něj víc. ()

Boudyy

Skvělý film, od něhož se při sledování nelze odtrhnout a o němž lze dokola přemýšlet i po několika dnech od shlédnutí. Skvělé herecké výkony, zručná režie, výborná hudební složka a dojemné finále. To jsou nejhlavnější důvody, proč 5*****. Ve skutečnosti je jich mnohem víc. ()

greymon

Tomuhle říkám dokonalý film se vším všudy. Stačilo mi vidět 15 nebo 10 minut filmu a bez váhání jsem věděl, že si film zaslouží 5 hvězdiček. Jean Reno zahrál dokonalou postavu Leona jako nájemného vraha. Pár výhrad k filmu mám, ale to už k filmu patří. Film mě velmi nadchl a musím říct, že jsme film před zhlédnutím, soudil špatně. Dokonalý Thriller / Krimi / Drama, který si momentálních 90% zaslouží. ()

Morrie

Proč je film tak dokonalý, v čem vlastně spočívá jeho kouzlo? Samozřejmě hlavně v kontrastu postav. Leon na venek neohrožený “uklízeč“, ale ve skutečnosti tak trochu dítě. Naproti tomu Mathilda křehká, zranitelná dívka tvářící se dospěle. Děj přesně plyne tudy, kudy divák chce a zároveň překonává jeho očekávání, bravurně zvládnuté akční scény, odzbrojující dialogy mezi Mathildou a Leonem a bezchybné herecké obsazení. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych filmu vytknul. Pokud, ale chcete do filmu skutečně proniknout, sežeňte si nesestříhanou verzi, která obsahuje několik opravdu povedených scén a děj filmu značně posune. ()

Mistr_Moon

Kouzelná dcerka dealera drog se spojí s drsným zabijákem, aby zabila zkorumpovaného policajta, který ovládá obchod s drogami ve městě - a nevznikne z toho nic jiného, než jeden z vůbec nejlepších filmů Luca Bessona. V Brutální Nikitě to začalo a v Leonovi dovedl Jean Reno svoji postavu pod taktovkou šíleného Francouze k dokonalosti. Příběh kterému nechybí láska, nenávist, strach a navrch špetka akce a vévodí mu naprosto ohromující závěr. V mých očích je to završení tvůrčího vrcholu jednoho génia, který vše odstartoval Magickou hlubinou, rozproudil nám krev Brutální Nikitou a rozbrečel nás Leonem. A nezapomeňte - každá rostlině se nejlépe daří, když má hluboké kořeny. ()

Sabisk

Herecké výkony boli v tomto filme vysoko na úrovni, hlavne Gary Oldman u mňa týmto filmom zabodoval ;). Čo sa mi trošku ale nepáčilo, bol vlastne ten vzťah... no dosť malého dievčatka a dospelého chlapa. Čo som počas celého filmu nedokázal vstrebať. ()

pery352

K tomuto filmu jsem se dostal až tento rok. Mnozí mě teď asi budete nazívat neznabohem, ale já se k němu opravdu dřív neměl čas dostat. Je to opravdu skvost kinematografie. Jean Reno zde hraje na výbornou a tenkrát mladá Natalia Portman podává také výborný herecký výkon. Sečteno podrženo 5 hvězd 100% ()

habertek

Už je to déle co jsem film viděl, ale pořád si ho pamatuju, pamatuju si nějaké scény a pamatuju si na něj jen v dobrém a takto má na člověka zapůsobit opravdu dobrý film! ()

Horxus

Výborné! Od Natalie Portman, přes Jean Renoa až po Gary Oldmana. Všichni herci skvělí, atmosféra přesná, a děj plynulý. A ten konec byl naprosto perfektní, byla jsem šokovaná a na jednu stranu i pobavená zároveň způsobem, jakým Jean Reno udělal na konci to, co udělal. Přesto ale ani nevím proč těch pět dát nemůžu. Možná protože mi tam něco chybělo, možná proto, že nemám ráda gangsterky, nebo možná proto, že nemusím ani Portman ani Renoa, i když to jsou oba skutečně dobří herci. Prostě to nebylo stoprocentní. Když se na to ale podívám zpátky, ještě nikdy mě žádná gangsterka tak nebavila. A snad ještě nikdy jsem neviděla tak dobře zahraného psychopata, jak to právě v tomhle filmu dokázal Gary Oldman. Takže mě tenhle fim nakonec asi dokáže zvyklat a donutí mě mu dát 5*. Ale rozhodně ne takových silných pět jako Se7en nebo Phone Booth. Ale také to není těch mých slabších 5*, viz Lockout nebou Pineapple Express. Prostě co film, to jiný žánr a to jiné hodnocení. Tady je to středních pět, ale jsem na vážkách! ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)