Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

tein

Puvodne jsem byl dost skepticky a prvni dva dily mne o kvalitach az tak moc nepresvedcili. Pozdeji se to ale zacalo poradne rozjizdet po strance psychologickeho rozboru jednotlivcu a skvele to ukazalo lidske charaktery a chovani lidi pod tlakem a kdyz jim o neco opravdu jde, at uz jsou to penize nebo zivot samotny. Trosku mi tam ale vadila ta dost nedomyslena linie detektiva a "divny" zaverecny dil, za co strhavam tak 15%, ale i tak si to slusnych 85% rozhodne zaslouzi. ()

Gyllen

Seriál je velice poutavý, nedalo se od něj téměř odtrhnout. Až na poslední díl, který celý dojem ze seriálu zkazil. Chápu, že je to patrně příprava na možné pokračování, ale ta zbytečná omáčka kolem a špatně padnoucí růžová paruka byla na mě fakt moc. :) ()

dasl

Ďalšia blbosť pre násťročných. Napr. v druhej časti scéna na záchode , kto sa môže takto správať a ozbrojená stráž? asi sú všetci vystretý. Ľudia tu zomierajú masakrom a večer si ostatný ľahnúť a idú spinkať. Čistá chujovina. ()

Rain.mann

Sračka. Scénárista měl přibrat na poradu nějaké patologické gamblery, nebo doktory, kteří je léčí. Pak by scénárista i rejža natočili něco logického. Takové nesmyslné myšlenky a úsudky ovlivněné svědomím žádný gambler nikdy neměl a mít nebude. Je je jeden cíl - PRACHY a neexistuje při jakékoliv hře přátelství, soucit, ohleduplnost, stud, pravda a hlavně svědomí. Konec kdy výherce nesáhne na výhru a ještě mu mrdne a hraje si na dobráka to celé degradoval z možných 3 hvězd na jednu a zvažuju i odpad. ()

Forrestovi

Ač člověk ví, o čem tento fenomén je, zažije při jeho sledování mnohá překvapení! Toť pochvala scénáristům a hercům za jejich výkony. Z mého pohledu byla kvalita seriálu kolísavá. Jeden špičkový díl střídal holý průměr. Celkově však šlo o zajímavou nadprůměrnou podívanou, která donutí člověka přemýšlet o sobě, společnosti, lidském chování v extrémních situacích a tenké hraně, která běžného člověka dělí od získání té proklaté pozvánky s třemi symboly. Nejsilnějšími díly, a tedy hrami byly jednoznačně kuličky a skleněný most. I celkové postavení her, v jakém pořadí šly za sebou, mělo další neuvěřitelnou úroveň. Za mě 4* a druhou sérii vyhlížím s mnoha očekáváními. Jen ty kuličky si s dětmi ještě nějaký čas nezahraju. A „zelenáááá a taky červenáááá“ mě v hlavě straší už hezkých pár dní. ()

Verbudrak odpad!

Brutalita mě ani tak nešokovala, to spíš ty do očí bijící nelogičnosti. Jak to, že to nikomu nevadí? No nic. Napínavý to bylo jen v okamžiku představování nových her, jinak pruda na entou. Nejhorší byly první dva díly a ten poslední. A pak všechny mezitím. Největší trapárna byl ovšem ten pokus o detektivku. Měli to nechat jen o hrách, to by snad ještě šlo. ()

burg

Mno jo, název jak z nějakýho blbýho hentai a přitom se z toho vyklube takovej skvost! Kdo by to byl řekl, že se ti rejžožrouti dokážou vybíjet s takovou chutí a grácií - i když toho, kdo viděl Ichi the Killer, nebo Battle Royale, už asi stejně nepřekvapí nic. Jediné mínus spatřuju v tom, že pro Evropana jsou ty ksichty (pochopitelně) naprosto nerozlišitelné. Tedy až na pár vyjímek. Ale ono je to i tak jedno, protože se tam stejně moc dlouho neohřejí. ()

sophianne

Přála bych si, abych se na to mohla znovu podívat poprvé. Nejde jen o to, jaké svinstvo si na soutěžící dokáží zhýčkaní bohatí sráči vymyslet, je to opravdu psychologické sražení všech "hrdinů" až na dno. Nemám ráda asijské filmy a seriály z toho jednoduchého a podle některých rasistického důvodu, že mi všichni přijdou stejní. Tady s tím asi počítali a udělali maximum pro to, aby každý charakter byl velmi specifický jak co do povahy, tak naštěstí i vzhledu. Velmi dobře vystupňováno a jde to až na dřeň. Jedna velká seriálová paráda. ()

Bantarian

Tak se to Korejcům konečně podařilo. Převálcovat svou hitovkou převážně Americký trh. Horská dráha emocí jede na plné obrátky. Atmosféra by se dala krájet, a jistý si nemůžete být nikým. Smutné vyobrazení kapitalismu ve vyspělých zemích je bohužel skutečností dnešního světa. Příběh je zvládnut bravurně a herecké výkony by zasloužili ocenění. Vlastně padly i nějaké zlaté glóby. U tohoto světového hitu však vzniká důležitá otázka: "Je vhodný i pro náctileté publikum?" Na internetu se tomu již nevyhnou a možná by bylo lepší to vidět v soukromí domova, kde mohou dát průchod svým emocím, než ve školní třídě. Ten, kdo uroní alespoň jednu slzu v průběhu seriálu, je jistě dobrým člověkem. Navíc to šikovně popularizuje hraní her na hřišti. ()

Estadra

Musim tomuto serialu dat 5* uz jen pro originalitu a napeti. Budu ted psat SPOILER.  Prvni dil se me moc nelibil ani jsem nevedela zda budu pokracovat. Je to pribeh o lidech kteri maji silene nesplatitelne dluhy a dostavaji moznost si zahrat hru.  Bohuzel vyhrat muze jen jeden, a zbytek lidi je trvale vyrazeno (smrt).. Coz ale nikdo z hracu nevi. Pri prvnim kolem je vyrazeno vic jak 100lidi a podle pravidel hraci muzou hlasovat o konci hry. Sokujici pro me bylo kdyz hraci rozhodly o ukonceni hry v tu chvili jsem zkontrolovala cislo epizody a zjistila jsem ze jsem furt prakticky na zacatku, pak jsem to pochopila. Lidi se vrati ven kde vsichni veritele pozaduji penize zpatky. Takmer vsichni se rozhodnou vratit do hry. V tu chvili se objevuje policejni detektiv kteremu se ztrati bratr a zjistuje ze byl zapleten do hry a zacina patrat. Tento serial je nejen vyvrazdovacka ale je to i emocionalni serial protoze je to pribeh o par lidech kteri jsou bud grazlove kteri se nestiti niceho ale taky o lidech kteri si znicily zivot dluhama a ted toho lituji.  Tento serial musi byt chvalen uz jen za to jak je to vse perfektne naplanovano a jak to funguje. Tajemna postava v cernem me totalne dostala.  Ruzove vlasy na konci to snad ani nemuselo bejt.. Ale potesilo me ze do letadla nenastoupil.  Doporucuju vsem kdo ma rad napinave serialy. 5* ()

MarekTulen

Geniální nápad a super zpracování. Seriál jsem si užil, nepatří mezi topky ale dost cool. Korejský Netflix ukázal kvalitu, a to se moc často neděje, uvidíme co bude s tou druhou sérií. Napínavé scény a smutné momenty s postavami, které si za pár dílů lidé oblíbí, je dost good. 6 různých dětských her se soundtrackem, který jen tak z hlavy a z celého internetu lidé nesmažou, je něco, čemu nemůžu říct že seriál je špatný. Doporučuji. :3 ()

Korrie

To všeobecný nadšení taky moc nechápu. V prvním díle jsem si říkala Co je to sakra za blbost? Pak mě teda zajímalo, jak to bude pokračovat a dokoukala jsem to. Bylo to celkem vzato vlastně napínavý. Ale poslední dva tři díly už jsem se těšila, až to skončí, protože už to bylo moc zdlouhavý. U spousty věcí jsem se zamýšlela a nedávalo mi to smysl. Kdo by riskoval život kvůli penězům, když má šanci na výhru a přežití jen 1:456? No a konec? Ten byl úplně divnej a nesmyslnej. Takže dávám jen tři hvězdy za to, že se na to dalo dívat, i když to byla blbost. Čtyři dávám u filmů, který se mi fakt hodně líbily a pět jen u těch absolutně top. ()

VojtaHradec

Squide Game 1.serie= tento seriál má takový nádech lidské povahy a to se k tomuto seriálu velmi hodí líbí se mi chemie mezi postavami a jak si důvěřují ale i nedůvěřují ten koncept je velmi dobrý. ()

leafroller

Musím říct, že po reakcích, které se všude objevovaly, jsem byl dost zklamaný. Série nenabízí nic nového ani objevného. O tom, že se bohatí baví tímto způsobem, je již natočená řada snímků. A lidé prostě udělají pro peníze cokoli, i když předem vědí, že s ohromnou pravděpodobností přijdou o život. Stejně jdou dobrovolně na smrt s vidinou bohatství. To je celá pointa. Nicméně přiznávám, že bylo těch pár hodin vcelku zábavných a určitě to nebyla ztráta času. A pokud nám v pokračování nabídnou další perverzní hrátky se smrtí, zábava bude pokračovat. ()

3anitram

Po finále (které pro mě tedy nebylo nikterak uspokojivé) konstatuju, že linka policisty byla nejslabším článkem v této "šou" + mne nakonec dost zklamal 456. Jinak ale nutno říct, že to člověka chytne a drží. A nutí přemýšlet o tom, co by kdo byl schopen udělat pro peníze nebo pro záchranu vlastního života. Překvapivě kvalitní dabing do angličtiny, oproti tomu české titulky ale celkem pokulhávaly. ()

Johnysko

Nápad udělat Battle Royal hru o hodně peněz tu už párkrát byl. Co ale tomuhle seriálu zaručilo 5* je za mě celkové provedení, stylizace ale hlavně výborně napsané postavy. Ty postupem času ukazují svou pravou tvář a vše vrcholí epizodou Kganbu, která je za mě naprostý vrchol celého seriálu a spustí opravdové emoce v divácích.  Díval jsem se s CZ dabingem(ačkoliv seriály jedu výhradně v origo znění) jelikož asijské originály těžce nedávám a musím říct, že i tak jsem se dobře bavil, dabing byl v pohodě. ()

Asanoth

Něco málo naznačím ohledně zápletky. Do šestého dílu paráda (****). K sedmému dílu: Chápu stížnosti ostatních na kýčovité až nadbytné VIP (a rozhodně jejich nadbytné rozhovory), že se nemohlo po traverzách bych klidně přijal, ale mně tady nejvíc vadil ten skleněný deus-ex-machina bezprostředně po (za mě strhující) hře. Protože další dva díly se pak už nesly v podobném duchu: zkratky, nesmysly, nedotaženosti, jen už aby to bylo na konci tak, jak to má dopadnout. Osmý a devátý díl mi přišel scénáristicky na úrovni nějakých Janákových pohádek. Škoda. Přesto nechávám **** za fajn nápad, ale kvůli závěru (ne ději, ale celkové scénáristické úrovni) s hodně, hodně odřenýma ušima. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)