Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

IAMAD

Slušná věcička! Téma "lidských her" bylo sice zfilmováno už mnohokrát, ale tohle je jedno z nejlépe pojatých. Dramaticky i psychologicky hezky zpracované a slušnej masakr, nic pro slabé povahy. Některé ty psychologické aspekty se sice rozebírají až moc hluboko a zbytečně dlouze, ale není to nic hrozného. Celkově 4* a tuším že se dočkáme druhé série. ()

lineker

Začátek trochu rozvláčný, sociální aspekty, žánrová nerozhodnost. První dětská hra vám vyrazí dech. Tak trošku to čekáte, ale přesto si říkáte "přece to nemohou být taková jatka"? Mohou. Dětské hry převedené do světa beznadějných existencí, které jsou pro výhru schopni udělat prakticky všechno. Lidsky sviňárny, podrazy. Prakticky vraždy. Korejci nám zase ukázali člověka jako takového. V tom "nejlepším" světle. Okázalá zábava pro dospělé či VIP osobnosti. Škoda posledních pár dílů, kde se již zase přehodilo na sociální kolej. Závěr je jasnou přípravou pro další sérii. Takto by to pánové z Netflixu tedy šlo. ()

Acehow

Korejští filmaři nemají rádi jednoduché dobré konce. Všechno co v téhle show mluví anglicky je víc prkený než vor. Šestá epizoda je v rámci serialu absolutně perfektní.  Celkově 4/5 ()

boxolop

Úžasné, dokonalé, perfektné, nové,... Existuje xy pozitívnych výrazov, ktoré by sa dali použiť pre tento seriál. Po dlhej dobe seriál, ktorý ma skutočne chytil. Jedinečnosť a originalita sú zakladnými stavebnými prvkami. Šokujúce a neočakávané zvraty, zaújmavý a napínavý dej, ktorý diváka vtiahne. A hoci mám averziu na čínske a kórejske produkcie, v poslednej dobe pomaly mením názor a tento počin ma presvedčil, že kvalita môže prísť aj od nich. 11 z 10. Top ()

MatoPalkes

Od nápadu po spracovanie, kameru, hudbu, hlavných hercov, vedľajších hercov, cameo hercov (Goblin alebo Mr. Sunshine) fantastická záležitosť. Pri niektorých scénách z tzv. herne som takmer ani nedýchal. Šiesta epizóda je sama o sebe masterpiece. ()

Rektando

Velice povedený seriál. Hezjá variace na "Battle royale" s sociálním přesahem. Ovšem pár posledních epizod se mi zdálo dost natahovaných. ()

Alexguba

Dosti dobrá krvavá podívaná, super nápad, dobrý soundtrack. Hvězdičku ubírám za přehnané množství klišé a ne zrovna áčkové herecké výkony. Ale ani ty neohrozí celkový dojem. 80% ()

davidh76

Celkově dobrý seriál. Kdy nejlepší je první díl, kdy přesně nevíte, o co přesně půjde, a pak díl o kuličkàch. Jinak je to trochu šablonovité. VIP hrajou úplné hercké lopaty, těm jejich nadřazenost nelze věřit ani na chvilku. Nejde o seriálovou pecku, ale velmi slušná zábava s pár opravdu silnými momenty. Bohužel také s pár nudnými a klišovitymi. Od Korey jsem čekal ještě trochu promakanější maso. ()

Kinepa

Začátek excelentní, ale bohužel konec, jaký je u Netflixu pořád dokola s tín, že bude dalších 10 zbytečných sérií. ()

BigAlex

Devítidílná, místy drastická a čitelná, série, která determinuje současné sociální problémy. Na základě jednoduchých principů, pravidel a lidských vztahů, seriál originálně ztvárňuje lidskou chamtivost a vzbuzuje v lidech půdové instinkty, jež jsou mnohdy za hranicemi racionálního chování. Seriál mě mimo jiné zaujal i rozmanitostí postav, které udržují diváka v napětí. Hvězda strhnuta za banální "mimo soutěžní" situace, postrádající logiku věci. Těším se na pokračování této korejské jízdy! ()

ChuckOnly

absolutní bomba a velký napínák od začátku do konce. Různé battleroyaly už zde sice byly, ale zde po korejsku je to zpracováno skutečně mistrovsky a napínavě od začátku do konce. Další důkaz toho, že korejská filmová/seriálová produkce válcuje zdegenerovanou západní produkci s přehledem a naprosto bez problému. Skvělé postavy, skvělý audiovizuál, hutná sociální problematika a taky trochu toho gore, ale oproti tomu co jste možná slyšeli to zas až takový krvák není. Holt to jen nějaká snowflakes z twatteru dělají bouři ve sklenici vody. Každopádně seroš perfektní a tak dostává plnou palbu. ()

fcapab

Je to sociálně a psychologicky zajímavé téma, zajímavý námět, dobře zpracované a správně ujeté. Ale že by to bylo něco epochálního a změnilo kinematografii? To zas ne... ()

Ficka_CZ

Nic nového, jen pro tentokrát na asijský způsob s haldou ústřicové omáčky navrch. Kvůli tomuhle jsem si po dlouhé době aktivoval Netflix, dal si páteční maratón a po devíti hodinách jsem se podrbal na zátylku a ptal se sám sebe, proč jsem radši ten čas nevěnoval studiu mandarínštiny.  Pokud budete dávat od začátku opravdu pozor, tak budete přesně vědět, co bude dál. Ale musíte mezi tím zkousnout haldu nelogických nesmyslů a od dílu s kuličkama vám bude jasné, kdo je v pozadí. No a ten konec je uvěřitelnej asi jako volební program Pirátů. Hvězdu dávám prakticky jen HoYeon Jung, o které jsem měl z pátku na sobotu fakt hezký sen. ()

speczi15

Velice povedený seriál s originálním nápadem, skvělýma postavama na kterých vám bude záležet a velice znepokojující prostredí kde se hrajou dětské hry na život a na smrt. Konečně zase serial ve kterem se nebojí zabíjet hlavnější postavy. Serial vás chytne a nepustí a pozor!!! Také je velice **emotivní** PS ten anglickej dabing si mohl netflix odpustit, je naprosto strašnej a ani se snad nesnažili trefovat na pusu. Vím korejský jazyk je divný ale koukněte na to radši v něm ()

Not4boredom

V první řadě musím ocenit herecké výkony a vytvořené prostředí. V seriálu jde hlavně o peníze, což skvěle vystihuje dnešní dobu. Seriál mě psychicky rozložil a donutil ronit slzy. Díky... Ale stálo to zato, konec byl skvělej a nemůžu se dočkat na druhou sérii. Ano, je to mega úchylárna ale skvělá úchylárna! 5 hvězdiček ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)