Hra na oliheň

• Južná Kórea Ojingeo geim (viac)

orangee

No spoiler. V obecné rovině hodnotím, že zpočátku wow boom, adrenalin a napětí. Čím blíž ke konci první série, tím nudnější, předvídatelnější... Ale tak aspoň to bylo něco nového, vcelku příjemně zpracováno, ale chyb v příběhu lze najít mnoho. ()

kodwin

Raketa mezi seriály, která si svou pozornost zaslouží poměrně neotřelým zpracováním, přestože téma tady již bylo. Za mě velké plus za upozornění na problémy s dluhem, se kterým lidé neumí příliš pracovat. ()

Dr.SMoG odpad!

Jak tuhle sračku, kde herci přehravají, námět, který by se vcuknul do 1 hodiny, mohou lidé tak nadhodnotit. Chápu, že 12ti leté děti z toho uchcávaj, protože to letí na tiktoku... ale kurva lidi tohle je strašná blbost ()

JCS

Šokující, skvělé, postavy geniálně rozberane, slabší část s detektivem a úplně nejslabší s vip... Nicméně těch tam bylo tak málo, že to nezkazilo celkový dojem. Dlouho jsem nad něčím tak nepřemýšlel jako nad tímto seriálem ()

argus123

Niekto v tomto seriáli vidi len zalúbenie do krvákov typu SAW, proste niečo sprav inak umrieš, urobiš to blbo tak umrieš. Ale narozdiel od SAW či Battle Royal toto malo filozofickú hlbku, mnoho dvojzmyslov a scén pri ktorých sa proste musí človek zamyslieť aku cenu ma ludsky život. Každopádne moc dobre napísaný scénar, natočené scény boli užasné, diváka dokazal príbeh proste udržať aj pri takej banalite ako hra s guličkami. Ale dufam že nebude 2 séria, bojím sa že by bola slabšia a už by to nebolo ono, v najlepšiom treba prestať. ()

PrincessMono

Seriál rozhodně není špatný. Myslím, že je to právě jeho koncept, co musí zaujmout snad všechny - hraní dětských her v poněkud brutálnější verzi pro dospělé, spojení dětské nevinnosti se zvráceností, krutostí a smrtí je zkrátka tak pozoruhodný kontrast, že úplně chápu proč tento seriál způsobil takové boom. Zároveň se v něm pracuje se skvělými kostýmy, kulisami a prostředím a má i to, co musí mít každý populární seriál - charakteristický soundtrack. / Pro to všechno se ale podle mě zapomíná na to, jak seriál sám o sobě až tak dokonalý není. Příběh si zakládá na tomhle boom konceptu hrůzostrašného hraní her, ale děj není promyšlen zcela do hloubky a to mi na něm chybělo. V některých scénách se hraje až moc na city diváka, na úkor smyslnosti a je to občas až umělé. Je vidět jak tímto dílem tvůrci znázorňují temné stránky příliš vyhroceného kapitalismu: lidé na pokraji úplného zkrachování schopni vraždit a riskovat život pro balíčky papírků a nudící se byrokrati uchylující se ke zvěrstvům, protože mají tolik možností, že už neví, co se životem. Toto téma se mi líbí, sama zastávám názor, že kapitalismus není tak ideálním režimem, jak by se mohlo zdát (tím neříkám, že se mi nějaký režim zdá ideálnější). Ale tato myšlenka je v seriálu vyvedena dle mého až moc přímočaře, větší zápletku to postrádá. /  Možná je to i tím, že jsem od seriálu čekala naprostou genialitu, jelikož mi ho samozřejmě všichni doporučovali, ale byla jsem zkrátka trochu zklamaná. Ač velmi cením výše vypsané jednotlivosti, seriálu jako celek musím dát pouze tři hvězdy. ////// (jo a muslimský týpeček Ali Abdul z Pákistánu mi buď přišel jako výsměch, nebo prostě jen jako fakt, že tvůrci chtěli kvůli korektnosti nacpat do seriálu nějakou kladnou islámskou postavu, ale už si vůbec nechtěli dělat práci s vytvářením této postavy - měla jsem tě ráda Ali a brečela jsem jak želva při onom osudném díle, ale tvoje jméno a místo narození bylo podle mě prostě jen to první, co tvůrci prolítlo hlavou, když se řeklo muslim.) ()

ssarka odpad!

no člověk slyší, jaká je to teď modní vlna, jak to letí celým světem...tak ok, mrkneme, co se líbí dnešním mladým...noo, tak dala jsem prvních 20 minut a to přesně do prvních jatek...takže jako tohle pokud se líbí světu, tak  je civilizace v pěkně temné díře...těšila jsem se, že to bude něco chytrýho, hlubokýho a promakanýho jako Hra s Michaelem Douglasem, že mě to vezme za koule, který nemám a nepustí do konce...ubohá, nechutná, asijská prasárna bez hloubky, na to jsem fakt stará...no hlavně že to mladým příjde cool ( nevím,jestli se to slovo ještě používá ), tak se navzájem klidně postřílejte a my normální budeme mít aspon klid ()

tanmo13

Fantastické zpracování postav, každá postava má unikatní přiběh , příbehy se prolínají interaktují mezi sebou a postavy se rozvíjejí. Dají Vám šanci zamilovat se do postavy a prožít její osud. Hlavní postava má vývoj jak kokot. V prvním díle mě sral tak moc , že málem jsem seriál dropl.  Dobře , že jsem neudělal a s radostí dávám 5 * za vychutnání si tohoto počinu a nyní na mě čeká pan witcher :) ()

Oxiduji

No já nevím...pointu jsem začala silně tušit při třetím díle a v šestém už jsem měla jasno ve všem. Takže žádný wau efekt se u mě nekonal. Něco jsem i přetáčela..to lození sem tam po cukrových schodištích mě iritovalo víc a víc. Trapárna....díry ve scénáři..vlastně se mi o tom ani nechce psát...taková zbytečnost...herecký projev korejců mi nesedí tak nějak konzistentně - s tím jsem měla problém i v Parazitovi, šok z upravených dětských hrátek se nedostavil, emocionálně nezasažena...prostě blbost....vyliskat a do práce, holoto. ()

Andy.222

Takže jak bych to řekl? Asi budu mírně parafrázovat Meona. Zaslouží si tento seriál tolik povyku? Pravděpodobně ne. Bavil jsem se u něj dobře? Určitě ano. Sedl jsem si z něj na zadek? Rozhodně ne. Pokud bude další série dám jí šanci? Téměř jistě. Zbývá jen dodat, že myšlenka je zajímavé, zpracování co se kostýmů a vizuální stránky výborné a (anti)hrdinové dostatečně různorodí aby si každý našel svého favorita. ()

Milo384

Bavilo mě to od prvního dílu. Seriál byl napínavý, jednotlivé hry se mně líbily. Hodně pomohlo, že je asijský - jiní herci, trochu jiné chování postav mino hru. Pokud bude druhá série, určitě se podívám. ()

Slack

Asi si treba na to zvyknúť. Myslím tým na štýl herectva a vyjadrovania. A pre ľudí ako ja, nejako pretrpieť prvú časť. A napriek tomu, že drvivá väčšina hneď uhádne záverečný twist sa k tomu vrátiť. Mne to trvalo vyše mesiaca kým som sa k tomu odhodlal. Porovnávať toto s Hunger games je trocha cez čiaru. ()

Pythonator

Tak nechutná sonda do zvrácené lidské duše je to pěkná. Pokud se chcete ujistit, že lidé jsou skutečně zvířata, tak si to pusťte. Pokud jste na hranici sebevraždy a nevěříte v lidstvo, tak si to pusťte, ale pak nepočítejte s tím, že se nezabijete. Tady se zabíjeli všichni a byl to hnus. Natočené to je slušně a nudilo to jen v těch klasických natahovacích seriálových zbytečných scénách, co mají jakože rozšířit psychologii postavy. Nasrat! Kdyby radši udělali normální krátký film, byla by to pořádná jízda. ()

hal_jordan

SPOILERY: Závěrečné dva díly jsou jednoznačné zklamání. Opravdu tam celá příběhová linka s policistou byla jenom kvůli tomu, aby "překvapivě" odhalil, že The Front Man je jeho bratr a střelili se navzájem do ramene? Stejně tak závěrečné odhalení a vůbec celé dění v poslední epizodě na mě vůbec nezafungovalo. Přesto jsem celkově spokojený, vtáhlo mě to do děje okamžitě, a šest epizod je fantastických. Technické zpracování a vizuál, hudba, herci, šokující brutalita, společenská kritika - to vše funguje na jedničku. Holt Korejci. ()

lingering

Tak slibně to začalo, a tak málo byl potenciál využit. Hlavně díky vedlejším dějovým liniím, které vyzněly více či méně do ztracena (kšefty s orgány, infiltrovaný policista, V.I.P.). Jinak tvrdit, že Hra na oliheň je kritika kapitalismu, je asi tak naivní jako si myslet, že Černá labuť je hluboce umělecký film - obojí stojí na neinformovaných a povrchních impresích. Tak čistokrevný stereotyp ohledně chudých lidí, jak ho prezentuje po většinu času nesnesitelný hlavní hrdina, jen tak někde neuvidíte (jsou hloupí, impulzivní, krátkozrací, apatičtí, zároveň však ryze lidští a hodní). ()

Hadush

Normalni spolecenska satira. Pekne barevne a krvave natocena. Neni divu, ze to ma takovej uspech...akorat se obavam, ze se moc lidi nezamysli. ()

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Mezi největší streamovací služby se typicky řadí Netflix, Disney+ nebo HBO Max, často se ale zapomíná na poměrně zásadního hráče - Amazon Prime Video. Pravda, je pro to několik dobrých důvodů: jeho… (viac)

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

Fanoušci Marvelu pociťují únavu, tvrdí nová studie

20.11.2022

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

Seriál Star Wars: The Acolyte rozšiřuje obsazení

09.11.2022

Zatímco v těchto dnech na Disney+ stále ještě bojuje o diváckou přízeň Andor, což se mu podle vesměs pozitivních reakcí diváků poměrně dobře daří, mezitím už začíná i natáčení jednoho z dalších… (viac)