Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Jeden šťastný den (S01E09)

(epizóda)
  • Južná Kórea 운수 좋은 날 (viac)
Thriller / Dobrodružný / Akčný / Mysteriózny / Dráma
Južná Kórea, 2021, 55 min

Poslední kolo přináší další krutou zkoušku, ale tentokrát všechno záleží jenom na jednom hráči. Na scénu vystoupí autor hry. (Netflix)

kenkaku

Tak jako sorry, ale tenhle závěr nemá ani hlavu ani smysl. Překvápko beru, nicméně smysl chování hlavního protagonisty smysl nedává. A vůbec nemá návaznost na začátek seriálu. Třeba ten dluhopis co podepsal… nic nedává smysl a seriál to dost degradovalo. ()

Loki_Six

"Let me explain the rules of Squid Game. One, the attacker must enter the squid shape court, run past the defense, and then tap the area inside the squid’s head with his foot to secure the win. Two, the defender must block the attacker’s advance and force them outside of the court’s bounds in order to win. Three, if a situation arises, in which either player is unable to continue playing the game, the last one standing will be the winner." ()

AdamesWWE

[7/10] Ked som sa pri predošlej časti čudoval prečo je krátka, potom nechápem prečo spravili poslednú časť klasicky hodinovú, ale nevadí, kludne to mohlo byť v kope. Skvelá záverečná hra kde nechýva krv, trošku brutality. Po jej skončení som čakal na vysvetlenie príbehu, ktoré síce prišlo, ale možno trochu inak, ako som čakal. Napriek tomu dobré zakončenie príbehu. ()

LachtanShows

Už jen proto, že si konec zas tak mizerné číslo nezaslouží, sem ten pětikvalt zařadím a budu doufat, že nehorázně vysoká sledovanost tohoto blesku z čistého nebe donutí tvůrce zauvažovat nad možným pokračováním. Ale i bez něj se vše uzavřelo důstojně. ()

jajsemja

Naprosto zbytečný díl a celé to jen domr*al. Jestli to po pár dílech šlo se seriálem z kopce, takto toto byl závěrečný skok do propasti.  Nezbývá než doufat, že nebudou chtít natáčet pokračování. ()

Chudobka

Nejsem velký příznivce thrillerů, nijak je nevyhledávám. Se skutečným životem a jeho problémy nemají moc společného. V tomto seriálu šlo o peníze. Určitě je dobré nemít finanční nouzi, ale pro mě peníze zas tak moc neznamenají. Ki - hun se sice vrátil domů s balíkem peněz, ale matka byla mrtvá. Co s penězi, když vám chybí blízký člověk. Ten starý muž se mi zdál být podezřelý hned od začátku. Něco mi na něm pořád vadilo. To, že Ki -hun věnoval svou výhru matce kamaráda z dětství a bratrovi Se - bjok, mě nepřekvapilo, to jsem čekala. ()

Aurus

Velmi výborný finále první série! Příběh první série je velmi výborný! Postavy jsou sympatycké a dobré a hudba je výborná. Za mě celej seriál 10/10. Tenhle devátý díl má ode mě 8/10. ()

MickeyStuma

Poslední kolo pro zbylé dva hráče. A opět dle stejného konceptu všech předchozích. Kdo projde dalším krutým testem a zvítězí? Jde o hodně. Nenávist, smysl pro lidskost, zoufalství a snaha o nemožné jako vždy udělá své. Vše co začíná, jednou také skončí. Návrat do běžného života? Po tom všem, to zase až tak jednoduché také není. Ponurost, nerovnováha a snad i cit. Druhá polovina této závěrečné části překvapí asi nejvíce ohledně jisté postavy. Plně nám je vše vysvětleno, ale pozor, za pomocí filosofie o smyslu života, konání, porozumění atd. atd. Tady je potřeba dialog hodně pozorně poslouchat ke správnému uchopení celé životní problematiky. Jak žijeme, jak druhé nasloucháme, jak se jeden k druhému chováme a další sounáležitosti života lidí bez ohledu na sociální postavení. Závěrečný soutěžní souboj je efektový a hlavně po emoční stránce nemálo napínavý. Ať je člověk bohatý a nebo chudý, smrt je spravedlivá pro všechny. Nádherná scéna kontrastu starého bohatého člověka na smrtelné posteli s opilým bezdomovcem umírajícího umrznutím v zimním období na ulici. Rozprava je obsáhlá a je v podstatě řečeno vše. Hodně k zamyšlení, obzvlášť při zopakování průběhu každého soutěžního kola se zaměřením chování jeden k druhému za různých situací. Závěrečnou otázkou je, proč se vítěz hry rozhodl tak,jak se rozhodl. Koho to napadne, má vyhráno. ()

Azurovydrak

Spoiler! "Dobrý déšť ví, kdy má padat." Řeknu předem, že tyto finalisty jsem nečekal. Vzhledem k charakterovému vývoji, kterým si postavy prošly, to však dávalo perfektní smysl, jelikož motivace obou byla rozličná a přec stejně intenzivní. Boj byl surový, traumatický, skvěle natočený a vygradovaný, vyústěný téměř poetickým činem, jenž důstojně završil hry, který bylo obětováno tolik a vráceno tak málo. "Když jsme byli děti, takto jsme si hrávali... a mámy nás volaly k večeři. Nikdo nás už nevolá." To měl být konec, dobrý konec, který však nepřišel. Místo toho přišel balast. Velký zvrat ohledně tvůrce her byl nesmyslný, laciný a kompletně mi zničil příjemné vzpomínky na šestý díl, který teď zpětně vyznívá o dost jinak, a to vážně ne k lepšímu. Ki-hunovo křiklavé odbarvení, jehož pointa mi stále uniká, si taky mohli odpustit a namísto toho, aby se osobně postaral o bratra dívky, která mu zachránila život, ho nechá R O K hnít v dětském domově, zatímco se upíjí do letargie, a nakonec ho odhodí k sousedce. Nedozvíme se, zda policistovo snažení mělo vůbec nějaký výsledek, namísto toho seriál skončí jakousi premisou pomsty, která mě vážně ale vůbec netankuje. Sice se chystá druhá řada, avšak té po likvidaci hlavních a troufnu si říct, pro seriál nepostradatelných postav, nedávám velké naděje. Promarněná šance. ()

stepankoby1

1) X neměl vyhrát. 2) Y se neměl vrátit. 3) Druhá série by nebyla potřeba a finále by nestálo za prd, kdyby se alespoň jedna z těch věcí nestala. ()

tomik99

Hořkosladký konec nejen her, ale i celého příběhu. Poslední hra už nebyla až tak zábavná, nicméně asi se v seriálu musel objevit nějaký ten souboj jeden na jednoho. Z dozvuků po hře mám poměrně smíšené pocity. Co si budeme povídat, finále nebylo nejlepším dílem, od druhé řady ale nevím co čekat. Dokážu si představit jen čistou recyklaci. ()