Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Kganbu (S01E06)

(epizóda)

Hráči před čtvrtým kolem utvoří dvojice. Ki-hun řeší morální dilema, Sang-ue volí záchranu a Se-bjok o sobě něco prozradí. (Netflix)

baruss

Scenáristi absolútne nevyužili možnosť na extrémny dejový zvrat a vo fifty-fifty hre nechali vyhrať všetkých favoritov. Dokonca väčšinu z nich from behind (po tom čo už slušným spôsobom prehrávali = asi im riadne drbe). To je ako keby na MS vo futbale vyhrali všetky penaltové rozstrely favoriti. Tento seriál mohol byť jednou z najlepších olympiád všetkých čias, ale úrovňou prekvapení nedosahuje ani len zďaleka level skorumpovanej olympiády v Moskve 1980. Za tú dejovú priehladnosť a výhry dejových favoritov je na mieste nazvať epizódu slovami: S***vená Liga. ()

ALIENka_

Ježiši, z tohohle dílu se ještě pořád vzpamatovávám. A asi i ještě dlouho budu. Jako čekala jsem, že výherce hry nejspíš může bejt jenom jeden, maximálně dva lidi, ale dámy a pánové, tohle byl emocionální masakr, jakej jsem dlouho nezažila. Představte si, že si vyberete nějakýho parťáka, kterýmu věříte, pomalu váš kámoš, a zjistíte, že musíte hrát proti němu.. Ten rozhovor Sae-byeok a Ji-yeong je smutnej jako prase, Sae se konečně někomu otevřela o svý minulosti a Ji jí říká, jak spolu někam zajdou.. Taky jsem konečně pochopila, co má proti tomu, když se někdo modlí. Najednou to všechno dává smysl. A vy víte, že jedna z nich umře, a když se Ji obětuje pro Sae.. Stačí když řeknu, že na konci jsem brečela jako malý dítě, když mu nedáte čokoládu? Potom je tady stařík a Gi-hun. Ty dva jsou jako táta se synem a to jejich rozloučení.. ach jo. Další pár je Sang-woo a Ali. Buďme upřímný, Sang-woo udělal, co by udělala většina z nás, prostě hraje hru, tak jak se má hrát, nic neporušil, chce vyhrát a udělá pro to cokoliv. A Ali je zkrátka dobrej a důvěřivej člověk. Je mi ho líto, byl skvělej, přirostl mi k srdci jak sviň, ale Sang-wooa chápu a nenávidět ho prostě nemůžu. Pořád je moje oblíbená postava (a to, že je sexy a drsňák, s tím nemá vůbec nic společnýho). Pak je tady Deok-su. Já si nemůžu pomoct, ale i když se ten chlap chová hrozně (je to mafián, takže to mě nepřekvapuje), je to strašnej sympaťák a jsem ráda, že to vyhrál. Hodnocení: mé srdce roztrhnuto vejpůl bylo (ಥ_ಥ)/10 ()

Chudobka

V této epizodě byla nálož emocí. Kuličky jsou nervy drásající hra. Pořád jsem si říkala, že vítězů by mohlo být několik, ale asi to tak nebude. Nejvíc mě dojala obě děvčata a bylo mi moc líto Aliho. Ten darebák, co ho podvedl, mě zklamal. S tím starým pánem se to dalo předvídat. Ten byl v celém příběhu proto, aby se hlavní hrdina předvedl jako největší borec.(Jména si nejsem schopna zapamatovat.) ()

Trevor

Nádherný výsmech do ksichtu libtdárnej spoločnosti. Dôchodca zotrie celú túto chorú spoločnosť a samotný Netflix si neuvedomuje ako zotrel sám seba. Jedinými hráčmi, ktoré hrali férovo boli klitorisáčky. Feministky všetkých krajín spojte sa!!! Aký to paradox s porovnaním ako v jednom nemenovanom South Parku všetky sebavedomé alfasamice ohovárajú deti inej rodiny. Pochopiteľne všetci muži sú hajzli a aby sme sa vrátili k najobľúbenejšej téme feťákov z Netflixu, pastor ktorý sa modlil k Bohu zakiloval svoju ženu a dieťa pochopiteľne zneužíval. Aký to paradox k vedúcim detských táborov či už v Čechách alebo na Slovensku, ktorí svojich zverencov zneužívajú a hrajú sa na skautíkov spätých s prírodou a sú, pochopiteľne, odporcovia viery. Krutý direct do vlastnej tváre a vlastného obrazu spoločnosti, ktorú sa akože jediný libtdárdi snažia zmeniť na lepšiu... ()

tomik99

Tak tohle byla doposud nejlepší epizoda. Sice se jednalo o blbé kuličky, ale mělo to emoce a konečně (a vlastně i bohužel) zemřel někdo ze známých postav. Je zajímavé sledovat, jak se z hodných lidí postupem času vyklubou zákeřňáci, kteří vás jsou schopní potopit, podvést a lhát vám. Tento díl ale skvěle vystihl náš lidský charakter. ()

• Když se Kang Sae-Byeok (Jung Hoyeon) a Ji-Yeong (Yoo-mi Lee) baví během hry s kuličkami o tom, kam by chtěly jet, až hra skončí a budou bohaté, Ji-Yeong zmíní herce Lee Byung-Huna a jeho hlášku: „Jeď na mojito a dej si sklenku Malediv,“ z filmu Inside Men (2015). Lee Byung-Hun si v tomto seriálu zahrál postavu Front Mana. (kesinaa)