Hra na oliheň - Série 1 (2021) (séria)

Peklo (S01E02)

(epizóda)

Skupina hlasuje, jestli ve hře pokračovat, nebo ji ukončit. Jenže realita venku může být stejně nemilosrdná jako hra samotná. (Netflix)

Hyssi

Po skvělém úvodu se dalo čekat, že to pojede z kopce. A nemýlil jsem se... Po odhlasování ukončení her se seznamujeme s civilním životem postav, který je zdlouhavý a nudný... Vůbec mě 2. Díl nechytl a doufám, že třetí díl najede zase na tempo úvodního dílů.. [35%] ()

Igy007

Na rozdíl od většiny z Vás si myslím, že tento díl je pro celek velice užitečný. Dodává seriálu na komplexnosti, kterou zmiňuje uživatel Eliott. Příležitost pochopit ty lidi, z úchylné střílečky se stává něco, co můžeme pochopit. Někdo je až tak v hajzlu, že hraje vabank. Zažít to nechceme, ale vcítit se můžeme. P.S.: žeru ty růžové overálky. ()

pichta

Hra sa skoncila a ludia si idu svoje staré kolaje. Ale zase su to tie kolaje, kvôli ktorým chceli hrať. Pribehy postáv sa ukazujú. Zvolavacka na ďalšie kolo. Hlavný hrdina je strašný traged ()

Danken07

Tak ako v prvej epizóde, tak aj tu sa tvorcovia zameriavajú na charaktere, ktoré sú vybudované. Réžia je taktiež skvelá. Žiadny záber nie je zbytočný a herecké výkony sú skvelé. Soundtrack je taktiež úžasný. Tu sa však musím zastaviť a začať kritizovať logiku tejto epizódy. Fakt, že ich vypustili von nedáva žiadny zmysel. Samozrejme, to, že pôjdu na políciu neznamená, že im všetko automaticky uveria, ale symbol na vizitke by mal byť aspoň trochu podozrivý. Nielenže ho naša tajná organizácia rozdáva len tak, ale ani sa neobťažujú si ho zobrať naspäť. A čo sa stane, keď nájdu tieto vizitky blízki mŕtvych hráčov alebo polícia? Čo by sa stalo, keby si niekto z hráčov zapamätal meno mŕtvych hráčov a potom to oznámili na polícii? Alebo by sa niekedy v minulosti stretli a poznali sa? Ako veľmi ich sledujú? To, že ich na konci sledoval jeden policajt je asi najvtipnejšie. A to si nikto nikdy nezapchal ústa predtým plynom? Aký bezpečnostný systém v tom aute majú, aby im zabránil niečo podobne? Je toto vážne po prvýkrát, čo niekoho napadlo zapchať si ústa? ()

Fonnel

Musel jsem dát za 5* abych kompenzoval nízké hodnocení. Mě rozhodně druhý díl nesklamal, naopak mě překvapil odklon od tupého Battle Royale k propracovanějšímu příběhu - sociálnímu kontextu a motivům postav. Ti co čekají Condemned budou asi zklamaní, ale tohle rozhodně není seriál pro blby. ()