Barb a Star idú do Vista del Mar

• Česko Barb a Star jedou do Vista del Mar (viac)

Keď zatvoria obchod s nábytkom v Soft Rock v Nebrake, predavačky Barb (Annie Mumolová) a Star (Kristen Wiigová) prídu o prácu. Ženy po štyridsiatke - jedna ovdovelá, druhá opustená - sa poznajú od detstva a sú nerozlučné priateľky. Z odstupného si obe doprajú dovolenku v prímorskom letovisku Vista Del Mar na Floride a užívajú si všetky dostupné vodné atrakcie a exkurzie. V hotelovom bare sa zoznámia so šarmantným Edgarom Pagétom (Jamie Dornan). Atraktívny chlap a Star sa čoskoro dajú dokopy, ale Barb o tom nemá vedieť. Edgar má však tiež tajomstvo. Do Vista Del Mar ho poslala pomstychtivá diablica Sharon Gordon Fisherová (Kristen Wiigová), aby celé mesto vyhladil pomocou geneticky manipulovaných komárov. Sharon sa chce pomstiť miestnym obyvateľom, ktorí ju v detstve šikanovali, ale v ohrození sa ocitnú aj dovolenkárky Barb a Star, ktoré Sharon považuje za nebezpečné špiónky. Aby sa poistila a zabránila vzťahu Edgara a Star, vyšle ďalšieho agenta Darlieho Bunkla (Damon Wayans Jr.), aby špehoval nielen Edgara, ale aj Barb a Star... Na Barb, Star a Edgara čakajú bláznivé dobrodružstvá, v ktorých odhalia vražedné sprisahanie a pokúsia sa ho zvrátiť. Vo finále musí osobne zasiahnuť nielen zločinná Sharon, ale aj dobrá vodná víla Trish... (TV JOJ)

Necrotongue

Mám rád komedie a mám slabost pro Kristen Wiig, takže by měl být tento snímek pro mě ideálním. No, nebyl. Ve chvíli, kdy vyjely závěrečné titulky, mi došlo, že jsem se ani jednou pořádně nezasmál. Pravda, nejednou jsem se pousmál, nenudil jsem se (to by se snad v tom frmolu ani nedalo), ale fakt jsem čekal úplně jiný zážitek. Tvůrci se navíc, čert ví proč, pokusili udělat z Kristen Wiig nevzhlednou bytost, a i když se jim to vcelku dařilo, místy to byl pro ně evidentně nezvládnutelný úkol. Alespoň že tak. Buď jsem nebyl v té správné náladě, nebo nejsem pro film cílovkou, každopádně mě příliš neoslovil. / Poučení: Jedeš na dovolenou? Přibal si culottes. ()

Stanislaus

Oproti veskrz přímočaře napsaným Ženám sobě je druhá scenáristická spolupráce Kristen Wiig a Annie Mumolo mnohem větší bizár, v němž se může stát takřka ledacos, přičemž se na sebe některé scény řetězí skoro jako v nějaké přístupnější verzi Mullholand Drive. Wiig si po druhém Zoolanderovi (a vlastně i loňské WW) zopakovala roli prazvlášní záporačky, tentokrát je však snesitelnější a uvěřitelnější. Atmosférou mi to silně evokovalo již zmíněného Zoolandera, říznutého libovolným Austinem Powersem. Chvílemi je to vážně humorné, zatímco o scénu dál to je (pře)trapný bizárek, přičemž se tyto dvě polohy ve filmu střídají takřka s pravidelnou kadencí. ()

silentname

"Barb and Star Go to Vista Del Mar" je podľa mňa dobrý príklad filmu, ktorý ukazuje ako sa majú robiť bláznivé komédie správne. V podstate by som asi mohol film ohodnotiť, že ak ste niekedy chceli vidieť Cuky a Luky v dobrodružstve na štýl Jamesa Bonda, toto je asi to najbližšie, čo si k tomu môžete predstaviť. Ak to znie ako film pre vás, tak si to užijete a budete sa baviť. Ak nie, tak mi je ľúto. Nemôžem povedať, že všetky scénky, ktoré nám film ukáže fungujú, no väčšina má správne načasovanie a skvelé výsledky. Je vidno, že Kristen Wiig a Annie Mumolo si to napísali presne na mieru a určite sa pri natáčaní museli poriadne baviť. Postavy sú veľmi zapamätateľné, pri filme som sa nenudil a vedel si ma rýchlo omotať okolo prsta. Plus tu máme aj hudobno tanečné čísla Jamieho Dornana a sú tak zábavné ako to asi len musí znieť. Alebo je tu scénka s hovoriacim krabom. Film si proste robí čo chce a je z toho skutočne poriadne zábavná jazda. Možno je to miestami trošku nevyvážené a zloduch je trošku klišé, no neľutujem svoj čas. Ak máte pocit, že je to film pre vás, smelo do toho. Hodnotenie: B+ ()

drake31

Sme v polovici Februára 2021 a ja si dovolím jednu filmovú predpoveď pre zvyšok roka: Barb and Star Go to Vista Del Mar bude tým najviac stupídne zábavným filmom roku 2021. Pevne verím, že táto predpoveď bude pravdivá, ako aj to, že tento film nesadne každému. Od samého začiatku som nevedel čo vlastne je tento film, a kam bude smerovať. Mimo pár pozitívnych ohlasov na Twitteri a tohto klipu (ktorý ma ešte viacej zmiatol a zároveň navnadil) som nevidel nič iné, a film som zapínal som s vedomým, že toto bude buď overhyped meh, alebo niečo vskutku skvelé... a ono to bolo božské. V mojich očiach Annie Mumolo & Kristen Wiig doručili obrovskú porciu smiechu a príjemných pocitov, nielen ako Barb & Star na obrazovkách, ale aj ako scenáristky - nemám šajnu na čom dámy frčali keď skonštruovali tento film, no dal by som si, aby aspoň jeden z mojich dní bol takto farebný a šialene naladený. Barb and Star Go to Vista Del Mar je skvelou pozitívnou oddychovkou, ktorá prekypuje hlúpym humorom, ktorý vždy trafí do čierneho; hýri sa postavami ktoré si zamilujete a prinesú úsmev na vašej tvári; a má úprimné a dobré srdce, ktoré (ako švajčiarske hodinky podľa očakávaní) na konci zahraje. Filmy nemusia byť Oscarové veľdiela, v niektorých prípadoch jednoducho stačí mať streštenú myšlienku a kvalitne ju zrealizovať podľa svojich predstáv s cieľom pobaviť - a ja som sa v tomto prípade bavil náramne. 4.75* ()

sedm.1

Už jen podle názvu tohoto filmu asi každému dojde, že nepůjde o zcela běžnou podívanou, což se postupně ukáže jako více než pravda, jenže zatímco ještě více než první dvě třetiny filmu lze považovat za právě alespoň ty ,,ne zcela běžné,, , tak poslední třetina se zvrhne v takovou vyhulenost, že mě asi jen těžko někdo přesvědčí o tom, že se při její realizaci nekonzumovali na place drogy, a to ve velkém, jelikož to je fakt zatěžkávací zkouška i pro ty nejtolerantnější diváky vůči všemu a všem, ale což, účastníci natáčení si to evidentně užívali, a tak se alespoň někdo u tohoto projektu pobavil. Každopádně, měl bych-li nějak co nejblíže popsat dojmy z tohoto snímku, tak to byla rozverná ptákovina, plná děsivých, pěvecko-tanečních vystoupení, ne zcela funkčního humoru, upřímně trapné zápletky a více než zvláštních postav. Co se pak obsazení týče, představitelky ústředního dua Barby a Star ještě docela ujdou, i když jsem si na obě musel tedy pořádnou chvíli zvykat, nicméně naprostým castingovým fiaskem tu působí Jamie Dornan, který se do tohoto typu role absolutně nehodil a jeho pokusy o cokoliv, co tu zkoušel, byly fakt trapné, a to mi jako herec jinak vůbec nevadí. Zkrátka, co k tomu dodat? Přímo to někomu doporučit je dost těžké, jako u komedie jsem se u toho rozhodně nebavil, takže to prostě nějak dobře hodnotit fakt nemohu, nemám totiž důvod. ()