Hrůzná noc odhaluje pravou podstatu lidského pokolení. (HBO Max)

Arkanoid

1890, Anglicko, hustý dážď, honosná vila. Diskusný večer u anglických gentlemenov v smokingoch nečakal snáď nikto, preto som epizódu stopol a pozrel si začiatok videorecenzie, aby som si overil, či nepozerám niečo iné. Diskusia je o divochoch praveku a názory mladého tridsiatnika nie sú prijímané s nadšením. Gentlemenov navštívi strážnik, aby im povedal, že utiekol väzeň. Túto informáciu samozrejme vysmejú, lenže po strážnikovom odchode tu máme rachot a zrazu krvavú škvrnu na strope, z ktorej kvapká lepkavá červená tekutina. Brutalita a neschopnosť brániť sa začína. Obrat a vyrovnaná hra začína v momente, kedy sa gentlemeni vzdajú použitia chladných zbraní a zvolia radšej teplé. Avšak pán domu si vyberá box, keď už o zbrane príde a začne to byť zaujímavé. Päste strihané s úderom hromu a blesku sú výborné. Celá epizóda slúži ako ozrejmenie faktu, že v prípade potreby sa stane divochom každý z nás a funguje tak výborne. ()

JosefTomas

Tartakovsky mě překvapuje stále víc a víc. Tato epizoda, co uhýbá stranou úplně celému konceptu a ponechává si jeden prostoduchý element, dokáže nejen překvapit svou nahodilostí, ale zároveň bavit tím, jak vrchol celého seriálu vhazuje do nového setupu. ()