Spear a Fang se snaží vysvobodit Miru z područí klanu válečníků. (HBO Max)

JosefTomas

Těžko určovat předčasné verdikty, ale dle mého tady máme vrchol seriálu (a když se zmýlím, tím líp). Naprosto neskutečná ukázka storytellingu v té nejčistší podobě a přesto v něm nechybí nejen brutální akce, ale i přehlednost a pochopení obou stran konfliktu. Ta naprostá emoční vyčerpanost ke konci, která se navíc stupňuje, ve mě zajisté zůstane ještě hodně dlouho po dokoukání série. Ta epizoda je samostatně fungující dílo a doporučuji klidně jako jednohubku pro všechny, kdo seriálu nepřišli na chuť. Ale vsadím se, že po dokoukání nebudete chtít přestat. ()

Arkanoid

Bojová stratégia Vikingov dáva hlavnej dvojici skoro najviac zabrať. Drobné rany aj mierenie na body, vďaka ktorým sa už nepostavia na nohy. Krv na krv sa miesi so zúfalstvom oboch strán v kvalitných bojových scénach. Vikingovia bohužiaľ v boji nedominujú veľmi, až na ojedinelé prípady, ako jednotlivci, ale oveľa viac ako organizovaná skupina. Ide o jednu z najbrutálnejších epizód, kedy hlavný hrdina pociťuje výčitky zo svojho konania, ale survival je jednoducho survival. Hmla a červený východ slnka unikátne dotvárajú atmosféru. Priestor sa dáva aj Vikingom, otcovi a synovi, ktorí prišli až po pohrome. Tvoria Chekhovs gun, ktorý sa využije v budúcich epizódach. ()