Dokonalé životy rodiny Richardsonových jsou převráceny tajemným příchodem umělkyně Miy Warrenové a její dcery Pearl do Shaker Heights – idylického města založeného na utopických principech harmonie a pořádku. Hnána svým svědomím, dobrodějka Elena Richardson pronajímá dvojici matka-dcera ubytování a neodvolatelně prolíná osudy obou rodin. (Prime Video)

castor

(Zase) hned z úvodu vidíme, co fatálního se jedné rodině přihodí. Následuje časový skok zpět, konkrétně do srpna 1997. Reese Witherspoon coby ambiciózní Elena velmi usilovně pečuje o dokonalý obraz své rodiny. Má manžela-právníka, čtyři dospívající děti (Lexie, Izzy, Moodyho a Tripa) a právě čtyřikrát si vzala volno v práci na pouhých šest týdnů. V poklidném předměstí Clevelandu mají honosný dům a děti navštěvují prestižní školu. Kerry Washington coby Mia je samoživitelka, Afroameričanka a se svou dcerou Pearl se zase stěhuje. Nehodlá se přizpůsobovat. Částečně ji živí umění, fotografuje. Zatímco (dosud chápavá) dcera se opakovaně sžívá s novým středoškolským prostředím, ona si volnomyšlenkářsky vybírá místa, ve kterých může realizovat své umění. Právě si na záchodě v supermarketu omyly obličej a vyčistily zuby, aby se mohly poohlédnout po nějakém dočasném bydlení. A hle, jeden kvartýr jim k pronájmu nabídne zrovna Elena. A vzápětí i místo hospodyně u sebe doma. Ajaj. Série o předsudcích, o očekáváních, která od nás společnost má, i o tom, co si sami sobě (mnohdy zbytečně) nakládáme. ()