Roztříštění

• USA Fractured (viac)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

LadyLokiLili

Tohle byl pro mě opravdu stresující film.  Většinu času jsem nevěděla, co se děje.  Hodně mi to připomnělo Shutter Island, protože jsem si nebyla jistá, co je pravda a co jen představivost hlavního hrdiny. Ve skvělé atmosféře člověk chvílemi nevěděl, čemu věřit.  Pokud hledáte něco opravdu matoucího a vyčerpávajícího.  Tohle je  ono!  4/5 ()

laura123

Skvelý film, od začiatku až po koniec som bola naozaj v napätí. Zakaždým sme sa dozvedeli nejakú novú informáciu, kedy som prehodnocovala ako film môže skončiť. Sam Worthington zahral svoju roľu naozaj dobre. Tento film stojí určite za pozretie. Určite vás neunudí, pretože isto budete chcieť odhaliť úžasný záver filmu. ()

reccal

Zajímavý kousek, tipovali jsme čtyři různé varianty, protože nás v ději vždycky něco překvapilo. Atmosféra hutná, závěrečný twist zanechá v hlavě hoooodně velký dojem. Přesto mi chyběl kousek něčeho, možná trochu víc zmateného a nešťastného otce, v podání Worthingtona to bylo takový jalový. ()

Morb

Bylo to dobrý, ale pointa je známá už od desáté minuty a to ne díky špatně napsanému scénáři, ale díky neuváženě stylizovaným a dlouhým záběrům, kdy se dá tušit, že se asi něco děje. Nebudu ale lhát, v průběhu celýho filmu jsem párkrát tuhle svojí teorii zpochybnil, aby se mi na závěr potvrdila. Nicméně hlavně scénáristicky se mi film líbil velmi. Po dlouhé době jsem z dialogů cejtil uvěřitelnost a všechny postavy se chovaly (SPOILER ALERT: až samozřejmě na tu hlavní) racionálně. ()

Wolv3rine

A máme tady další filmový kousek ze stáje "Nejsem magor, ale...". Název filmu přesně vystihuje moje pocity po jeho shlédnutí. Na jednu stranu hodně hutná a depresivní atmosféra, kterou vytváří především skvělá kamera a fakt, že se vše odehrává v podstatě mimo civilizaci krom nemocnice na kraji nějakého bezejmenného prdelákova, na druhou stranu ukrutně nepřesvědčivý přehrávající Worthington. Jestli něco nesnáším víc než ubulený hysterický ženský, tak jsou to hysterický ubulený chlapi. A Sam tady vydá za deset hysterek. Další velký mínus je neoriginalita celého příběhu - všechno už jsme to někde viděli, ať už v letadle (Tajemný let), nebo třeba přímo v blázinci (Prokletý ostrov). Navíc čím víc nad filmem člověk přemýšlí, tím víc nelogičností v něm nachází. Mínusy převažují nad plusy, víc jak dvě hvězdy to ode mne bohužel nedostane. ()

Avrilka2112

Asi v první třetině mi film přišel poněkud utahaný, měla jsem až nutkání ho vypnout. Pak ale přišly momenty, kdy jsem začala přemýšlet do hloubky, o co vlastně jde a jak by to mohlo být doopravdy. Nakonec si myslím, že film se dost vydařil. Rozhodně to stojí za koukání. ()

Andrew88cz

Kvalitně natočený psychologický thriller, který mě opravdu mile překvapil jak nápadem, tak kvalitou hereckých výkonů včetně super obsazení. (8/10) ()

Zaks

Až po zapojenie policajnej hliadku je to celkom slušne rozbiehajúci sa thriller. Potom sa však logika vypne a až do konca je to už moc filmovo upravené. ()

Weminator

Hodně velká psycho jízda. Od začátku do konce jsem se ani vteřinu nenudil, díky skvělému Samu Worthingtonovi a neskutečně vypjaté atmosféře. Po celou dobu jsem nevěděl jestli je blázen on nebo celá nemocnice. Neskutečně napínavý děj doprovází výborný soundtrack. Příběh je perfektní a konec...docela úlet.. ()

teekanee

Takhle lezavej a nepříjemnej film jsem fakt dlouho neviděl. Celý je to tak chladný a depresivní. To je samozřejmě pochvala, zároveň, ale musím říct, že konec mě lehce zklamal. Tvůrci až do konce nedali znát, kterou z dvou cest se vydají a já se přiznám, že mi jejich volba lehce nesedla. S hlavní postavou jsem byl dost vžitej a fakt sem jí fandil, což je velkou zásluhou za mě dost podcěňovanýho Worthingtona, kterej tu hraje fakt velmi povedeně. Ostatní herci ač skoro všichni v podstatě noname zahráli taky velice slušně. Jediná výtka je tedy jen můj subjektivní pocit, kterýho se ale nemohu zbavit. 78% ()

lineker

Tradice jsou tradice a tohle je sakra tradiční thriller o jedné podivné nemocnici a o jednom ještě podivnějším týpkovi. Ovšem dobře zrežírovaném a i minimální snahou o neobvyklost. ()

McGuffin

Roztříštění, Fractured vypráví prostřednictvím scénáře Alana B. McElroye příběh o pátrání po ztracené dceři a manželce. Ale také o nespolehlivém vypravěči. Jenže když nespolehlivý, tak nespolehlivý. Pokud mohou ostatní postavy zpochybňovat existenci dcery a manželky hlavního hrdiny, jejich otce a manžela, jako nespolehlivého vypravěče, pak musíme nutně pochybovat, jestli existují ostatní postavy. Jenže pokud neexistují, třeba i jen některé, neděje se ten příběh, o kterém se vypráví. I takhle se příběh může vypravěči vymknout z rukou. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()