Eli Kohen, úředník přeškolený na tajného agenta, se v 60. letech 20. století vydá do Sýrie na mnohaletou nebezpečnou misi jako špión Mossadu. (Netflix)

kockodan

Už jen samotné Baronovo vyslovování slova Ížypt, by stačilo na Oskara. :) Vážná dramatická role mu naprosto sedí, ale v jeho očích právě třeba při hraní si s francouzsko-arabským přízvukem v jeho řeči stále poskakují jiskřičky Boratovství, které já tam prostě vidím, a které by někdo kdo vidí Sašu úplně prvně a jen v této vážné roli, asi vůbec nepostřehl. Za zmínku určitě stojí skvélé ztvárnění jeho inteligentní ženy, kterou nechává doma s dítětem, dokonalé Hadar Ratzon, která dodává jinak docela sterilnímu a škrobenému, polo-vojenskému prostředí izraelského špionážního zákulisí dimenzi opravdovosti, skutečného života a nějakých emocí. Samotný Sašův Eli Kohen, i když deklaruje emoce v podobě patriotismu a lásky k Izraeli, kvůli kterým je ochoten podstoupit veliká životní nebezpečí a dokonce i opustit svou vlastní mladou rodinu, vyznívá jako původním povoláním účetní, velice ploše a odlidštěně. Nevím do jaké míry je to ztvárnění opravdového charakteru Eli Kohena jako skutečné postavy, a do jaké míry záměr tvůrců udělat jej zajímavým, mysteriózním a neohroženým národním hrdinou. Protože co je OPRAVDU za motivací pouštět se do takových husarských kousků na půdě nepřítele? Bude jen a pouze láska k nové zemi a touha jí pomoci v jejím nelehkém zrodu opravdu stačit na vysvětlení, nebo je ten člověk prostě nějakým způsobem psychopat a magor s death wishem? Na tuto otázku, která aspoň mě vrtala hlavou po celou dobu sledování, seriál vůbec neodpověděl, ani nenaznačil. Je to čáetčně pochopitelné, jelikož jeho cílem bylo Eliho Kohena vyzdvihnout jako nezištého národního hrdinu, který výrazně pomohl v boji Izraele za svou autonomii, svobodu a (jakýs-takýs) mír, a zároveň je to škoda, jelikož z oslavného a dokumentárního pohledu mohli tvůrci přidat i ten nahlížející aspoň trochu do duše tohoto bezesporu zajímavého blázna, kterému inteligence, kuráž a fištrón opravdu nechyběli. Anebo možná Syrská vládní nomenklatura by byla na začátku 60. let minulého století lehkým soustem pro kohokoliv s IQ nad 90, a takto ji zesměšnit a ponížit by dokázal defacto jakýkoliv průměrný, řadový agentík? Každopádně i tak je seriál kaptivující a hodně poučný ohledně této kapitoly Izarelských dějin, a jeho 6 perfektně obrazově a dobově naprosto realisticky zpracovaných dílů je tak akorát na úterní sychravý binge watching večer. 95% . ()

lopkop

Pokud od Agenta očekáváte přehršel akce a přestřelek, tak jste tu špatně. Na rozdíl od jiných "špionských" seriálů je tento natočen podle života skutečného agenta izraelského Mosadu. Čekejte tedy spíše intrikování a politikaření. To ale rozhodně neznamená, že se budete nudit. Právě naopak. Cohen zvládá zahrát postavu Eliho Kohena naprosto na jedničku. A stejně dobrá je i realističnost celého seriálu. Myslím si, že seriál by měl vidět každý, kdo chce pochopit, jak fungují agenti tajných služeb v reálném světě. ()

uhlerado

Zadok ma nebolel. SACHA valí, je to skvelý seriál s vážnou a známou politickou témou. Historicky sa tam toho udialo veľa, ale jeden človek menil históriu. Zahral to výborne a ostatné postavy arabské aj židovské neboli na tom inak. Chuťovka v 6 dieloch. Moderná Fauda s podobnou tematikou, len nie špionážnou, sa mi páčila tiež ()

hony23

Špionážní drama dle skutečných událostí o Boratovi, který se nechal najmout Mossadem, aby mohl udělat ze Syřanů totální blbce. Děj se určitě dal sestříhat do méně dílů, ale ono i těch 6 hodinovek nebyla nijak vražedná stopáž. Za mně dobrý, Netflix mi opět udělal radost. ()

Saxos

Celá mini série je celkovým námětem i zpracováním velmi zajímavá. Sachovi role Eliho sedla, jak ulitá a užíval si jí. ()

darthboal

Cohen ve vážnější roli a ještě v seriálu. Pro někoho možná zdlouhavé, nicméně oproti obřím Hollywoodským akčňákům se více přibližuje realitě. ()

zodiak217

Výborný počin Netflixu a ešte lepšie zvládnutá rola od Sashu Baron Cohena. Mal viac hrávať v takýchto seriáloch a naplno využiť svoj potenciál v dramatickom žánri. Aj keď som od začiatku vedel, že to adi neskončí dobre, dej bol tak pútavý, že vôbec nenudil a naviac bolo to spracované podľa skutočných udalostí čo mám vždy rad. Veľmi vydarený seriál, ktorý sa oplatí vidieť. Doporučujem. ()

ReactLotus

Zo začiatku sa mi nechcelo veriť, že tento seriál vyšiel z produkcie Netflixu a nie v skutočnosti z HBO. Na Netflixe som zvyknutý na odľahčené, menej vážne brané filmy/seriály. Seriál ma nesmierne bavil a aj napriek tomu, že židovskú kultúru celkovo nemám veľmi rád, respektíve mi nie je blízka, tu mi neprekážala a so scénami a dejom som sa dobre stotožnil. Všetky dôležité postavy boli zahrané perfektne. Zo začiatku som si nebol istý, či je Sacha Baron Cohen aka Borat do seriálu vhodný, pretože Borat a Eli sú 2 úplne iné postavy a obával som sa, že svoju rolu nezvládne, ale tu nám Sacha ukázal, že je proste skvelý herec a rolu Eliho Cohena (toto priezvisko je pre Izraelčanov asi bežné...) zvládol perfektne. Seriál má 6 častí, ktoré trvajú cca 50 min. Obával som sa, že sa celú dobu budem nudiť - mám radšej skôr kratšie, rýchlejšie časti do 40 min., ale od začiatku až po koniec seriálu (až na zopár výnimiek) som sa bavil a užíval príbeh. Ak neviete, čo sa stalo s Elim Cohenom v realite, budete asi aj tušiť ako to skončí (inak by nikto o ňom nič nevedel a vláda by tajila, že niekto taký bol ich špión ). Kamera asi nesadne každému, ale dotvára spolu s hudbou skvelú dobovú atmosféru. Snímok obsahuje niekoľko pasáží, u ktorých sa mi nechce veriť, že sú podľa reality a sú tak absurdné, že mi niekedy seriál pripadal ako John Wick v 60 rokoch minulého storočia. Je to skvelá miniséria s drobnými chybami, ktoré sa dajú bezproblémov prehliadnúť. 9/10 P.S. - Raz za čas sa človek aj zasmeje. ()

KajlQ

Agent je skvělá minisérie, kterou jsem slupl jako jako pětileté děcko šušeň. Výborný Sasha Baron Cohen, který dokázal že dokáže hrát nejen kurva vtipné komedie, ale i to že je to vlastně kurva dobrej herec a získal si moje srdíčko. Na seriálu ještě víc přidává že vlastně nejde o žádnou fikci, nýbrž o reálný příběh (samozřejmě ne všechno bylo real) a dost mu to hraje do karet. Ale co mě osobně moc nemrdalo, ale věřím že některé ano, tak je zbarvení tohohle snímku, které je bledé až bílé jako průměrný člen Ku-klux-klanu. Každopádně mě to osobně dosti bavilo a nezbývá mi nic než doporučit. 90% ()

ollie24

Svěle natočený skutečný příběh izraelského agenta, v podání překvapivě skvělého Saschy Baron Cohena. Výkon hodný ocenění! ()

zekon

Celé to táhne neuvěřitelně Cohen. Takovou roli bych od něj nečekal. Rozhodně skvělý seriál i když mi to připadlo že to !už tady bylo". Dobře se na to dívá a pro mě kus neznámé historie. ()

Sidenius

Precizně natočeno, mám obrovský problém s S.B.Cohenem kterého mám spojeného jen s blbečky typu Borat, Bruno a další veteš.. Tady zahrál absolutně precizně, neskutečné charisma díky jeho původu, zasazení doby do 70tých let s ukázkou v té době téměř nerozbombardované Sírie...Skvělé prolínání černobílých záběrů s barevným světem - to vše mne maximálně uchvátilo. Přičtu-li k tomu že jde z velké části o skutečnou událost.. Klobouk dolů. ()

palisandr

Bavilo mě to. Nebylo to na 5 hvězd, ale námět dobrý, napínavý příběh, zajímavé místo děje v ještě více zajímavé době. Více takových seriálů! ()

Matulko_

Very nice, how much? Len cca. 15 € za mesačný Netflix a k tomu dačo cez 4,5 hodiny vášho času. Ali G., pardon, Sasha Baron Cohen, nie je prvým komediantom, ktorý dokázal, že zvládne aj vážnu úlohu. A určite ani nie posledným. „The Spy“ stojí z veľkej časti na ňom a jeho postave a je to tak dobré. Pre neho i pre diváka. ()

kodwin

Zpočátku mě Cohen jako hlavní hrdina rozčiloval a moc se mi tam nehodil, ale jakmile vstoupil do Damašku a nahodil ten svůj debilní úsměv, tak už se mi líbil moc. Obecně mě přišlo, že až s příchodem Eliho do Sýrie dostal miniseriál tu správnou šťávu, přiznám se, že po prvním dílu jsem koketoval s tím, že to nedokoukám, ale udělal bych chybu ... The Spy je nadprůměrný a zajímavě natočený seriál s pro mě nečekaným koncem. ()

Agnostik

Sasha překvapil!Známý komik který někdy své kousky předvádí už dost na hraně,tentokrát ve vážné roli,navíc v příběhu který sám o sobě nabízí skvělou podívanou.Seriál jsem slupl během jednoho dne.Paráda. ()

PF 2020

PF 2020