Pri mne stoj!

• Česko Stůj při mně (viac)

V lesní chatě na okraji Castle Rock, městečka uprostřed oregonských lesů, dvanáctiletý Gordie La Chance spřádá plány na neobvyklý výlet, který by měl navždy změnit jeho život. Jeho nejlepší kamarád Vern totiž slyšel, jak jeho starší bratr mluví s přítelem o nalezení mrtvoly hluboko v lesích a Gordie spolu s bojácným Vernem, tvrďákem Chrisem a odvážným Teddym zorganizuje výpravu za dobrodružstvím, která se změní v odyseu, při níž chlapci poznají především sami sebe. Cesta začíná nevinně, ale sen o tom, že se stanou hrdiny města, všechny čtyři podrobí zkoušce, jakou si nedokázali představit. (oficiálny text distribútora)

Romeroo

Slušné herecké výkony mladých herců a pár hezkých momentů....a...a tím pozitiva končí...prostě na to hodnocení, které film na tomto webu má jsem čekal daleko víc...takhle film mohu označit za zcela průměrně zfilmované dobrodružství 12-letých kluků, kteří se měli během dvou dnů změnit v dospělé...haha...a zase "chytrý" americký konec...pche...průměr průměrovitej 50% ()

Soubi

Nejlepší Kingova adaptace co jsem kdy viděl! Kinga mám hrozně rád a proto mě trápila úroveň filmů, podle jeho předloh natočených - až doteď :) Teď jsem totiž zhlédl Stůj při mně. Kinga je v tomto filmu skutečně poznat, přitom je pozitivní od začátku do konce. Síla přátelství je neuvěřitelná. 5* PS: píseň u titulků jsem si pustil 3x za sebou :) ()

PAVLIS

Věřím, že ve věku těch kluků by pro mě byl podobný výlet velkým dobrodružstvím. Na mě jakožto na dospělého diváka ale z něho nedolehlo vůbec nic. Žádné emoce, žádná zábava, nic překvapivého nebo výjimečně zajímavého. Jednoduše naprosto prázdný film, významný jen pro samotné účastníky cesty. ()

rezistence

Nemůžu jinak, vrací mě to zpátky. Wil Wheaton, který momentálně svoje epizodní béčkové role v BBT, River Phoenix, bratr Joaquina, který umřel v podobný čas, Corey Feldman, za mé 3 nejoblíbenější dětské filmy. K tomu mladý Cusack se Sutherlandem. Tohle období patřilo dětským rolím. Sám si vybavím, když jsem to onehdá v 90. letech viděl poprvé, mrazení a vážně silný pocit, momentálně to nebylo ono, proto si říkám, že si tenhle snímek opravdově může užít jen hrstka, v ten správný čas. Epilog je pravda pravdoucí. A kdo tohle jako malý nežil? 85% ()

Barghest

Rozhodla jsem se dohnat ve věku dospělém resty mého dětství a jednou položkou ze seznamu byla právě tahle kingovská klasika. Ačkoliv námět se zaobírá stokrát přebraným coming of age tématem, užijí si ho i ti, kteří daným procesem už dávno prošli. Hlavně díky kaleidoskopu čtyř rozdílných kluků, dobrovolně čelících syrové realitě dospělého světa zpodobněného mrtvolou jejich vrstevníka. Perfektní dětští herci se postarají o to, aby jim člověk fandil až do konce, hlavně teda River Phoenix dokazuje, o jak velký talent filmový svět předčasně přišel. P.S.: Páni, Kiefer Sutherland byl zamlada dost sexy! ()

Vera2613

Pekný film o dobrodružstve a priateľstve štyroch chlapcov ktorí sú vlastne každý iný a to aj robí film tak skvelým. Na konci mi aj trochu ukapla slzička musím sa priznať. Herecky to bolo na jedničku a chlapci sa do svojich rôl dokonale hodili. River bol už v takomto mladom veku neskutočne talentovaný a jeho smrť zamrzí. Rovnako ako aj pri Ledgerovi. Obaja by teraz boli na vrchole. Každopádne Stand by me je skvelý film s fantastickým soundtrackom, ktorý by som si pozrela znova. 5* ()

Blazkowicz

Velmi příjemné dobrodružství party kluků. Na nudění nebyl čas, protože film jede v dobrém tempu a má ideální délku. Navíc je tu skvělý dobový soundtrack (Mafia 2). 4* ()

Tominni

Krásný film o klucích pro kluky. Dobrodružství, které rozhodně stojí za vidění a kamarádství čtyř kluků, které je silné. Tak silné, jak to u dvanáctiletých kluků prostě je. A tak přestože jde vlastně “jen” o jednu cestu za objevením mrtvoly, je v tom filmu mnohem víc. Alespoň pro mě. ()

curil

Film jsem viděl v uplynulé době několika desetiletí asi třikrát, ale nyní jsem se díval znova kvůli Wilu Wheatonovi. Přivedl mě k tomu oblíbený seriál "Teorie velkého třesku", kde se Wheaton občas objevuje, ale ještě  více se o něm mluví. Zejména Sheldonovi leží v žaludku, aby se posléze stal jeho blízkým kamarádem. ()

DooFooS

Tak tohle já opravdu můžu, tolik vážnosti i nevinnosti dohromady… Navíc i coby čtenář předlohy, jsem si nakonec filmu jen souhlasně pomlaskával. ()

Spuggy

Jedna z nejvěrnějších adaptací, kterou jakoby prosvítal Kingův rukopis. Skoro bych řekla "zhmotnění" knihy. Velmi příjemné. ()

gotham

Velmi milý sympatický film o partě kamarádů a jejich zajímavém dobrodružství. Hlavní pozitivum filmu bylo, že z hlavní postavy (12-tiletý kluk) se nestal úžasný dětský hrdina, který všechno umí a všechno zná. Je vidět, že dobrý film jde udělat i bez triků a hereckých hvězd. 70% ()

heavy66

Dobrá adaptace Mistra Kinga, ale knížka je přece jen ještě o chloupek lepší. Mohl by to být autobiografický záběr Mistrova dětství ? Už jenom ty povídky, kterými Gordie baví partu! Když jsem Pomstu Čuňase Hogana četl synovi, spadl smíchy z postele... Hezký film o dětském kamarádství, které jednou skončí, kamarádi se ztratí a zůstanou jen vzpomínky. Kdo z nás to nezažil ?! ()

Roucky

Věrná adaptace Kingova knížky. Vlastně na pohled jednoduchý děj o putování malých kluků, kteří chtějí zažít něco „velkolepého“ – vidět mrtvé tělo stejně starého kluka. Jednoduchý scénář ve kterém se ale jednoduchým způsobem ukazuje síla přátelství. Nic se nepřihodí, jak by třeba možná hodně lidí čekalo u Kingových hororových knih, ale přesto vám to řekne všechno. Všechno o kamarádství a dospívání party kluků a to všechno z pohledu jednoho z nich. A možná si právě vzpomenete na svoje dětství, na svoje kamarády, na společné trable a pak si možná stejně jako Gordie v dospělosti řeknete „Nikdy jsem už tak skvělé kamarády neměl“. Výborný film s výbornými dětskými herci. ()

srolyma

Co udělá současný školák, když chce vidět mrtvolu? Zapne si televizní noviny, tam v podstatě ani nic jiného není. Ale co udělá školák v roce 1959, když chce vidět mrtvolu? Sroluje deku, naplní čutoru vodou, vezme pár kámošů a vydá se na dvoudenní trip po kolejích, aby se na mrtvé tělo podívali in natura. Utajený skvost mezi Kingovskými adaptacemi. A zase, jako třeba v případě Shawshanku, je to podle nenápadné krátké novely (s názvem Tělo). Žádní kingovští bubáci, ale čistá klukovská romantika jak v Páni kluci nebo v Knoflíkové válce. Tohle je prostě balzám na duši. Jak mě to jen mohlo tak dlouho míjet? ()

pafka

Nejsem schopen se tomu filmu prizpusobit (tzn. vklouznout do nactilete kuze) a vubec se mi nepodarilo film prozit s klukama. Nenasel jsem v tom dobroduzstvi, poetiku, vtip a krasu jejich sveta. Skoda. A taky skoda, ze Dreyfuss byl na scene asi 3 minuty dohromady. Skoda. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Friedman prekročí tmavú čiaru

Friedman prekročí tmavú čiaru

17.08.2005

V produkcii a réžii Adama Friedmana vznikne adaptácia knihy A FINE DARK LINE od Joea R. Lansdalea, ktorého Friedman dokonca ukecal, aby k filmu napísal scenár. Hlavnou postavou príbehu o dospievaní… (viac)