Pri mne stoj!

• Česko Stůj při mně (viac)

V lesní chatě na okraji Castle Rock, městečka uprostřed oregonských lesů, dvanáctiletý Gordie La Chance spřádá plány na neobvyklý výlet, který by měl navždy změnit jeho život. Jeho nejlepší kamarád Vern totiž slyšel, jak jeho starší bratr mluví s přítelem o nalezení mrtvoly hluboko v lesích a Gordie spolu s bojácným Vernem, tvrďákem Chrisem a odvážným Teddym zorganizuje výpravu za dobrodružstvím, která se změní v odyseu, při níž chlapci poznají především sami sebe. Cesta začíná nevinně, ale sen o tom, že se stanou hrdiny města, všechny čtyři podrobí zkoušce, jakou si nedokázali představit. (oficiálny text distribútora)

Kirman

Někdo tady psal, že kdyby tento snímek viděl ve věků hlavních hrdinů, tak by dal plný počet. Já si zase myslím, že film plně ocením právě až teď, ve věku skoro třiceti let, protože to beru s nadhledem a vzpomínám na krásné časy, kdy mně bylo 12 let a byl jsem členem podobné partičky kluků (bylo nás ovšem 5). A na rovinu, ve 12 bych se na film nekoukal, protože bych lítal někde venku s klukama - přeci jen bylo zajímavější ta dobrodružství prožívat na vlastní kůži, než se na ně dívat v televizi. To si vzpomínám, jak jsme podnikli onehdá výpravu do "hlubokého lesa" (mrtvol se toho roku nějak nedostávalo, tak jsme museli vzít s povděkem něčím obyčejným) a tam jsme vylezli na, pro nás v té době, vysokou skálu, dali si svačinu, prozkoumali terén a zase se vydali zpátky - byla to pěkná a zakázaná výprava - svým způsobem i nebezpečná. A už je to tu zase -vidíte, vzpomínám. A taky je tu paralela s tím, jak člověk po letech pátral a zjišťoval, co kdo z naší klukovské party dělá a jak se mu daří - díky facebooku se to i povedlo. ()

owwidius

Asi som tak nejak cakal viac. Vraj najlepsie spracovanie Kingovej predlohy, znami herci, znamy reziser, a vraj klasika. Je to fajn, o ceste, dobrodruzstve a kamaratstve, ale dako ma to nechytilo. Jako, je to prijemny filmik na sledovanie, len zostal vo mne len priemerny zazitok. [#6/2015] ()

agassi68

Kingove knihy majú svoju osobitú príťažlivosť a previesť ich na plátna kín je režisérska výzva. Nehovorím, že tu sa to nepodarilo. Film má svoje čaro aj pár nezabudnuteľných momentov, ale bohužiaľ som najprv prečítal knihu.. ()

Olík

Pokud stejně jako já ujíždíte na kultu osmdesátých let a to především, co se týče tenns filmů, tak jsou nějaké pevné body s kterými prostě nejde hnout. Snídaňový klub, Goonies, Rudý úsvit, Kráska v růžovém, Řidičák a právě toto chlapecké dobrodružství, balancující mezi prázdninovým vyprávěním a Kingovskou mystikou. Corey Feldman (osmdesátky mu patřily), River Phoenix (měla mu patřit budoucnost), Wil Wheaton (Star Trek) a Jerry O'Connell (Klokan Jack), Kiefer Sutherland (netřeba představovat), Stephen King (taky asi znáte), odér konce padesátých let na malém oregonském městečku, odysea za poznáním sama sebe, přátelská pouta, zkušenosti z dospíváním, ideály a jedna mrtvola hluboko v lesích. Já tohle prostě můžu….jedna z nejzdařilejších Kingových adaptací vůbec. ()

fr0sty

Strasne dlouho jsem si ten film chtel pustit, ale porad jsem to odkladal. Potom jsem se nahodou dostal ke knizni predloze, precetl jsem ji a jelikoz se mi velmi libila (hodnoceni 5 z 5), tak jsem si pustil tenhle film. Nemuzu se ale rozhodnout, jestli bych mu davam jen 4 z 5, protoze jsem predtim cetl knihu, a nebo by to naopak bez znalosti knizni predlohy byly 3* ... ()

helloween93

“Throwback Thursday #1” - Rozhodl jsem se, že zavedu “Throwback Thursday”, tedy že si každý čtvrtek pustím nějaký starší flick, protože je poslední roky docela zanedbávám. Odstartoval jsem 80s klasikou od Roba Reinera, která mi dlouho unikala. Stand by Me je nesmírně zajímavý klukovský film, takové víc dirty Rychlé Šípy s hromadou keců o tvojí mámě, penisech a tits. Film krásně ukazuje, že k dobrodružství, na které nikdy nezapomenete stačí obyčejná cesta z bodu A do bodu B, jako dítě to asi zažil každý. Sešla se tu zajímavá herecká sestava - Will Wheaton, River Phoenix, Corey Feldman, Jerry O’Connell nebo Kiefer Sutherland. Stand by Me disponuje takovou old fashioned atmosférou, že se člověk vrátí do dob, jak zazní ve filmu: “než nás začaly zajímat holky”. Nechybí ani kouzelné dialogy jestli by Mickey Mouse porazil Supermana nebo velikosti penisu. V závěru se film nepříjemně vyhrotí a melancholický konec se do filmu hodil. V USA je film podobný kult, jako v ČR Páni kluci. // btw vůbec jsem nevěděl, že předlohou je povídka od Kinga. 5* ()

Barak

Sám nevím, co mě na tom filmu tak vzalo. Příběh čtyř velkých kamarádů, kteří se rozhodnou vyhledat jakousi mrtvolu, aby se stali hrdiny. Prosté, jednoduché, ale zážitek to je zcela výjimečný. Výborný scénář, herecké výkony.. snad jen více než nepovedený dabing bych schodil, ale to nemá s filmem jako takovým nic společného. Těžko se to popisuje, nicméně pocity z kvalitně odvedené práce budou doznívat ještě dlouhé dny po závěrečných titulcích.... ()

Meiers

Příběh o přátelství čtyř 12ti letých kluků, kteří se vydali hledat mrtvolu pohřešovaného chlapce. Snad každého kluka donutí zavzpomínat na časy, kdy mu bylo 12 a měl ty nejlepší kamarády se kterýma se bavil o věcech, které klukům připadají důležité, než potkají holky. Výborně vykreslené a zahrané hlavní postavy. Celé je to na motivy románu od Stephena Kinga "The Body". Knížku sem nečet, ale po shlédnutí filmu se v blízké době vypravím do knihovny. ()

Yojimbo

Skvělý film o přátelství, který si vystačí s jednoduchým příběhem a výbornými hereckými výkony dětských představitelů. ()

Blaogranas

Nadčasové. I po více než dvaceti letech je to skvělý film, kterému nic nechybí, ba naopak překypuje znamenitými dětskými herci. Klobouk dolů před všemi čtyřmi. Zajímavé je i vidět zde mladíky Sutherlanda s Cusakem. Velice, velice příjemný snímek. ()

kamens

Film o přátelství čtyř kluků. Neumím hodnotot herecké výkony, ale moc se mi libili vsichni čtyři. Podle povídky Stephena Kinga ()

Kingjiri

Příjemná dětská dobrodružná podivaná. Když jsem byl v letech zdejších hrdinů, byl jsem už trochu jiná generace, takže jsem s kámošema takovýhle dlouhý pěší výlety neprováděl. Ale je fakt, že jsme se sem tam poflakovali venku a dělali nějaký blbosti, takže jsem si na svoje (ne tak vzdálený dětství) taky vzpomněl. Na to, jak byl příběh strohej to mělo nakonec docela slušnej spád a já se neměl moc příležitostí nudit. Potěšilo mě herecký obsazení, včetně mladých herců. Pořád jsem přemýšlel, jestli tři nebo čtyři hvězdy. Skvělej konec mě přesvědčil, že vyšší hodnocení bude na místě. ()

miawallacova

Už jsem ani nedoufala v to, že někdo dokáže slušně natočit Kingovu novelu a helemese... Proč, když v 86. dokázali točit tak dobře to teď nejde? ()

Kadas97

Filmy podla "kingoviek" sa delia na dokonalé a také čo nemuseli byť, Stúj při mně je určite jeden z tých dokonalých spolu s Vykúpením z väznice Shawshank a Zelenou mílou. Nejedná sa v žiadnom prípade o horor, ale o dobrodružný film s dokonale prepracovanou psychológiou postáv. Super výber hudby počas putovania za mrtvým telom navodzoval tú správnú atmosféru. Vo filme je krásne zobrazené to, že detské kamarátstva vydržia veľa. 10 z 10 ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Friedman prekročí tmavú čiaru

Friedman prekročí tmavú čiaru

17.08.2005

V produkcii a réžii Adama Friedmana vznikne adaptácia knihy A FINE DARK LINE od Joea R. Lansdalea, ktorého Friedman dokonca ukecal, aby k filmu napísal scenár. Hlavnou postavou príbehu o dospievaní… (viac)