Snímek Americká nakládačka je inspirován povídkou spisovatele Simona Riche publikované v časopise New Yorker. Seth Rogen se představuje v hlavní roli živořícího dělníka Herschela Greenbauma, který ve dvacátých letech minulého století emigruje do Ameriky v naději, že své milované rodině zajistí lepší život. Jednoho dne se mu však během pracovní směny v okurkárně stane nehoda, při níž spadne do kádě, která ho uvězní na 100 let. Lák ho dokonale zakonzervuje a když se pak znenadání probudí v současném Brooklynu, zjistí, že nezestárnul o jediný den. Vydá se hledat svou rodinu, ale brzy se zarmoucením zjistí, že jediným žijícím příbuzným je jeho pravnuk Ben Greenbaum (také v podání Rogena), vlídný a mírumilovný programátor, který s Herschelem nikdy nemůže najít společnou řeč. (HBO Europe)

borec999

Po prečítaní krátkeho obsahu a názvu som čakal klasicky bláznivú komédiu Setha Rogena. Tá sa nakoniec nekonala a film hral relatívne na vážnu notu. V tejto rovine je však Americká nakladačka nie príliš pútavá a zaujímavá, podobne ako dej a postavy. Rogenova postava z minulosti ešte ako tak ujde, no tá zo súčasnosti je nezáživná ako hrom. Pár vtipov sa podarilo, a to je asi tak všetko. Nevýrazný film, ktorý sa príliš nevydaril. 40% ()

SpaceOdyseus

Ze by to bylo vtipne, to teda rict nemuzu. Ze by to bylo zajimave? Taky ne. Misto nejakeho poradneho konfliktu mezi hipsterem a jeho pradedou se resi nakladani okurek. Ja tu vidim nudu a nevyuzity potencial. ()

Janega

Nenáročná komédia, ktorá jemne satirizuje dnešnú spoločnosť. Príbeh je priamočiary bez akýchkoľvek vedľajších dejových odbočiek, napríklad chválabohu nečakajte nejakú trápnu romantickú linku. Film fajn ubieha, no ku koncu sa to snažia prirýchlo skončiť a tak sa ubiehajú k rôznym filmovým klišé. ()

Henry007

Tohle zkrátka není plnohodnotný film, není dobrý ani v rámci měřítek streamovacích služeb. Scénáristu napadlo skeč vhodný tak do SNL roztáhnout na hodinu a půl. Jenže zřejmě není tak zdatný scénárista, aby hodinu a půl kvalitně naplnil. V klasické zápletce "fish-out-of-water" vidíme dělníka z počátku 20. století, který se náhle ocitne v současnosti. Je jakousi variací na Borata a vztah s jeho pravnukem je naprosto příšerně napsaný. Oba si úplně bezdůvodně hází klacky pod nohy. Není to ničím motivované, většinou to není vtipné ani přesto, že to má strukturu krátkých oddělených skečů. Zbytek vyplňují podivné vtipy o dnešních trendech (elektrické koloběžky, Twitter, veganství) a tragické výkony herců v epizodních rolích. Nevím, proč do toho Rogen šel, ale bez něj film vůbec nefungoval. Je dostatečně sympatický a vtipný v obou svých rolích a s lepším scénářem, který by si přepsal spolu s jeho kámošem Evanem Goldbergem, to mohla být opravdu fajn komedie. ()

bobstock

Hádám, že tenhle film si Poláci moc neoblíbili stejně jako ortodoxní křesťané.   ´´strávil sem v láku 100let o nakládání něco vím´´ :D 55% ()

Hoe_Ba

Překvapivě poutavá zápletka, ze začátku zajímavá stylizace připomínající Grandhotel Budapešť, zdánlivě bizarní střet starých tradic a dnešního povrchního hipsterství skrze dvojroli Rogena vypadal v traileru excelentně. A to všechno ještě navíc dochucený vtipy na Bowieho, ale ve výsledku? Trailer bohužel ukázal všechny esa v rukávu a ještě mnohem víc, kéž by měl celej film říz jako Herschelovy okurky. Nejdřív jsem v protagonistovi viděl archetyp invazivního nablblýho Borata, ale oproti němu to byl humor neskutečně přízemní a nudný. Pak jsem si začal mediální humbuk s návštěvníkem z minulosti spojovat se snímkem Už je tady zas, avšak ten svým geniálně černým humorem a mrazivou katarzí dává Rogenovi těžkou nakládačku. Ve výsledku trpké zklamání, jeden Rogen jako druhý. Radši zavolejte hygienu, než se tady někdo otráví! ()

Fifer

První 8 minut je vykradený Borat. Jen místo "kazašské" vesnice tu máme ukrajinské židy z počátku 20. století. A zde se ukazují limity Setha Rogena. Je docela vtipný, ale není S. Baron Cohen. Od filmu jsem nečekal víc než buranské hlášky starého žida, který se probudí v novém čase. A přesně to jsem dostal. "Borat" by však s takovým materiálem dokázal mnohem víc. Fan fact: ukrajinskému židovi a jeho dialektu se lze pořád ještě posmívat. Zatímco stereotypní postavička typu indického prodavače v Simpsonových už je tabu, tady lze stále karikovat až na půdu. Židé ten humor unesou, nobody is offended. ()

KosiR_ksr

Provokativní bizarnost, která po celou dobu osciluje mezi humornou zábavou a trapností, chytrou hříčkou a lacinou povrchností. Zpočátku zábavnější podívaná, která postupně slábne: 45% ()

Olík

Kdybych měl tuto HBO satirickou okurkomedii přenést na statistický koláč, tak by to viděl asi nějak takto: Woody Allen 20%, Kohn s Roubíčkem 20%, Louis de Funès 10% , Wes Anderson 10%, Seth Rogen 5%, Borat 2%, Michel Gondry 10%, Jason Reitman 8%, středeční trhy 5% a Miloš Macourek 10%. A jelikož ani jeden z dílů tohoto koláče neshledávám vyloženě závadným…………tak proč ne? ()

Rathalos

Seth Rogen tentokrat sliapiol do hovna,lebo toto americanom velmi nevyslo,takmer vobec to nebolo vtipne a ten napad s predavanim uhoriek bol trosku trapny,slabe dve hviezdy...:-) ()

BOURQUE

Typický Seth Rogen. Ten, kto pozná jeho filmy, tak vie, že čo má očakávať. Absurditu toho, ako sa Herschel „dostal do budúcnosti“, radšej neskúmajme a nediskutujme o tom. Zachytenie kontrastu medzi človekom z minulosti a so súčasnosti je na priemernej úrovni (sú tu ešte rezervy), moc sociálnych sieti na zviditeľnenie (alebo na zašpinenie) človeka je dotknutý len z povrchu. Dvojitá rola pre S. Rogena nerobila veľké problémy (už aj kvôli tomu, že dané roly nie sú od seba až tak vzdialené). Záver je nevypracovaný. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Wyder

Příběh je totální WTF. Vlastně ta 1,5 hodina jde rozhodně využít lépe, koukejte třeba z okna jak prší a užijete si ji víc... ()

Dm1tr1j

Tradičná premisa o americkom sne. Na dve hviezdy to potiahol len naklonovaný rogen a to, že film prekvapivo ukazuje zrkadlo tejto retardovanej dobe posadnutej sociálnymi médiami a televíziou. ()

DAPDO

Hlavně ze začátku se to chtělo strašně podobat Boratovi a bylo to celkem koukatelný. Jenže to trvalo jen deset minut. Pak totiž hlavní hrdina spadne do sudu s lákem a probere se po 100 letech. Jsou tisíce možností, jak z toho vytřískat dobrou komedii, ale způsob, jakým se to pojalo tady byl asi ten nejnešťastnější. Od té doby jsem se totiž ani jednou neusmál a dokoukal nakládačku jenom z povinnosti. ()

Maximilianus

Veľmi sa mi páčil začiatok, keď sa ešte dej odohrával v minulosti. Celkovo mi bol sympatický humor v tomto filme. Trochu mi pripomínal Borata. Seth Rogen sa dokonca držal na uzde, aj keď podľa mňa mohol trochu pritvrdiť občas, aby ten film trochu obzvláštnil. Takto postupne strácal dych a držal sa na jednej úrovni. Škoda. 6/10. ()

sulek

První třetina je vynikající. Kombinace Allenových filmů Spáč a Láska a smrt. Občas kombinace střihu a hudby jako v muzikálu Šumař na střeše, záběry jako z Frankensteina. Pravděpodobně tam bude mnohem víc odkazů. Škoda, že si film neudržel stejnou úroveň po celou dobu. Ale mně vlastně předvídatelnost komedií vyhovuje, chci se bavit, ne příliš přemýšlet. Nebo být dokonce naštvaná, že to špatně dopadlo. ()

Shitonit

Nádherný životopis, jednoho až něuvěřitelného života. Tak trochu jiný pocit, chytlavost, uspokojení, asi to vše tím, že se podařilo vyplodit film, kterej je neakční, komediálně nekomediální, hlavní hrdina odporně nádhernej.. Super kamera. ()

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (viac)