Zvodná krása

• Česko Svůdná krása (viac)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

xkupka07

Co k tomu rict? No, nevim. Film me absolutne uchvatil. Cim? Ze by to byla Liv Tyler a jeji nezkazenost? Jeremy Irons a jeho dustojny odchod? Rachel Weisz a jeji zkazenost? Andelske prostredi a prenadherna krajina ?(ne jen na Novem Zelande je krasne). Ten film je pro lidi, kteri znaji pocit byt zamilovan(stastne i nestastne) a i pro ten zbytek. ()

KOZEL84

Jedna hvězda za krásnou Itálii,druhá za krásnou Liv.Jinak bezbřehá nuda kde chce banda slizáků odpanit Liv Tyler.Tomu teda umění neříkám. ()

Richie24

Poetika nasluněného Toskánska, excelentní herecký výkon Jeremyho Ironse a krása mlaďounké Liv Tyler nestačí. Resp. stačí na slušně strávený večer a 3 ***. ()

Narciska

Čekala jsem, že ty povznášející nekonvenční dialogy někam povedou, že z nich zůstane špetka moudrosti, něco víc než jen příjemná lehkost bytí, něco, co obohatí ducha, ale místo naplněné naděje zůstala jen smyslnost, příběh o prvním milování, který se v souvislosti s opříslibem filmu o velké lásce jen tělesnou přitažlivostí a touhou objevovat záhadu lidské sexuality. Lásku naznačili, možná je za tím vším třeba ji hledat, a pak na ni pod přílivem smyslnosti zapomněli. Říká to už název, aspoň byli upřímní :) ()

hakon

Tahle cesta do Toskánska není úplně podle pravítka. Občas jsem měl pocit, že koukám na komedii, občas na drama a nebo na teenagerskou srandu. Vlastně ani nevím, co tím básník chtěl říct. Nicméně mladičká kráska Tyler nás zavede do bláznivé rodiny, která úplně není tak bez škraloupů a hledá svůj pohled na svět, možná i otce, ale hlavně letní lásku. Všechno je to zabalené do krásných italských kulis, ale tak nějak bez šťávy. 6/10 ()

Rockerman

Poetický snímek o mladé a krásné Američance, která přijíždí na italský venkov do společenství poněkud bohémsky žijících umělců. Její matka zde před svou smrtí žila v této komunitě. Dívka svou krásou a mládím ihned všechny okouzlí. A hraje se tu o to kdo a kdy ji připraví o panenství. Lucy zde však hledá také svého skutečného otce. Příběh jednoduchý a pěkný, plný poezie a lásky. ()

agassi68

Okrem Liv Tyler tu nie je veľmi čo vidieť. Chudák Fantomas na staré kolená hrá mešuge starca, Rachel Weisz kurvu a zvyšná skupinka umelecky uletených ľudí na peknom pozemku v Toskánsku nemá čím zaujať.. ()

foundation

Priznavam sa ze Stealing Beauty ma podla obsahu nelakal ani trochu. Ale co sa da robit hrala tam moja oblubena Liv Tyler takze som sa do toho pustil. Dopadlo to asi tak ze vsetko kladne hodnotenie ktore som ochotny filmu dat je len a len za nu. Film sam o sebe je nudny roztahany pomaly. Dialogy sa vlecu vobec nedokazu zaujat. Takze tomu davam z mojej strany 40 percent ale vsetko to ide do postavy Lucy. Inak ma to naozaj vyslovene nebavilo. Pre mna film ktory nebyt Liv zapadol by do takeho prachu ze za par tyzdnov by som si nepamatal ze som ho videl. ()

AloeB

Titulní krása je ve filmu velmi půvabně zpodobněna a to nejen v osobě Liv Tyler ale v celé krajině a celkově i v atmosféře filmu. Celým snímkem tak nějak prostupuje frivolnost, bohémství a láska k životu, což je pro mě velice příjemný fakt, naproti tomu, že jinak lze zápletka shrnout do nešťastného dilematu zda Lucy dá či ne. ()

Razzor_82

"Tolik zkušeností já nemám." Panensky čistá Liv Tyler na kterou se opojně dívá.  Její krása a jemnost je dechberoucí. Působivá atmosféra Toskánska. Snímek běží v poklidném tempu a je plný lásky i něhy. Celkově pohladí na duši. 7/10 ()

ER

Svůdná krása až tak svůdná není,byť Liv je holka k nakousnutí a ani Rachel na tom není špatně. Jenže v příliš provincionálním prostředí několika lidí se režisérův záměr dost vytrácí a nezachrání to ani pečlivé záběry exteriérů se saturovanými barvami. Jakoby se Bertolucci snažil sáhnout na "zakázané ovoce" (sexuální tón),ale v poslední chvíli vždy ucuknul a tím pádem scény rozmělnil do méně záživných kousků. ()

Lasombra

Inspirující prostředí Italských provincií dodává filmu společně s "dokonale" nevinnou tváří Liv Tyler velice něžnou a romantickou náladu. ()

vincchuppo

Krásný film Bernarda Bertolucciho, opravdu mě nadch svoji pohodou Italského venkova. Skvělé obsazení. Krásné barvy. A příběh nenápadně zahalen v lehce mysteriózním hávu… krásy. ()

agrimon

Hľadanie odpovedí na nezodpovedané otázky. Nadržanosť verzus hľadanie toho správneho človeka, na ktorého sa oplatí čakať? Film nabitý emóciami, vášňou, smútkom. Konečne som si užil taliansku prírodu (a keď sme už pri tej prírode tak aj ženy v evinom rúchu:) namiesto amerických mrakodrapov. ()

josieaddms odpad!

K čemu se vůbec takovéhle filmy točí? Aby se tam všichni svlékli? Jak už úplně začínající Liv Tyler, tak i její kolegyně Rachel Weisz, tak postarší Sinéad Cusack? Aby si lidé říkali: oni vážně jsou ti Italští režiséři akorát žvanilové a úchylové? Aby byl na světě zase další film naprosto o ničem? Aby se mohli ubozí diváci sto třicet minut nudit? Já opravdu nevím. Liv je moc hezká, a je i dobrá herečka, ale na tohle fakt nemám žaludek. Bertolucci je opravdu režisér pouze plytkých prasáren, a já opravdu nevím co bych na tom měla cenit. Bylo to jen o holce která chtěla ztratit panenství, chovala se jako idiot, a obtěžovali ji postarší i mladší chlapíci z celého okolí, a ona i přesto byla úžasná. Taky vlastně, aby to mělo zápletku tak musela hledat svého pravého otce, o kterém bylo už od začátku jasné, který to je. Itálie je moc pěkné místo, ale na něco lepšího než na tuhle pseudo-romantickou pseudo-inteligentní slátaninu. Napsala to samozřejmě ženská což je vidět podle úrovně příběhu. Naprosto příšerný brak který nehodlám ani malinko obhajovat. ()

neo93

Velmi pěkný milý film, který nemá ani příliš nějaký vlastní děj a přesto mě vůbec nenudil. Co dokáže narušit jedna půvabná dívka, která přijede do poklidného Toskánska. Všichni muži okolo ní ji obdivují a milují jako by s nimi žila léta. A ona jen tak mimochodem chce najít svého neznámého otce, ale o tom film není. Je o kráse, která přímo dýchá z klidného prostředí italského venkova a Liv Tyler, která okouzlila celým svým nádherným tělem i svou nevinností. ()

alonsanfan

Slično-trudná pohádka o tom, kterak jedna elfí milostslečna o věneček přišla, při které zdatně sekundují parta přestárlých hipíků a nádherná italská příroda a krajina. ()