Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

tomik99

Člověk začíná mít mnohem menší strach o českou kinematografii, když vidí tento film a jemu podobné. „Promlčeno“ se může pochlubit až nezvykle propracovaným a chytrým scénářem, který vás dokáže vtáhnout do děje a držet vás v napětí po celou dobu trvání. Skvělé vyšetřování vražd dávkovaných odhalováním dávné, propletené a hlavně mafiánské minulosti. Film se sice točil asi na pěti lokacích, ale to bohatě stačilo, protože dané lokace splnily svůj účel. Pochvalovat si lze i herecké obsazení, které se sice opírá o zkušeného a stále charismatického Karla Rodena, ale zároveň se nebojí představit i neokoukané herce, kteří zde dostávají prostor k rozletu. Byl jsem příjemně překvapen. ()

Razzor_82

"Některý věci mají svůj čas." Na psychothriller bez výrazné akce to dá solidně vybudované napětí. Nebavil mě ale ten rozplizlý děj a spousta IT keců kolem dokola. Karel Roden dokáže hereckým výkonem strhnout pozornost. Zbytek herců působí dost amatérsky. Závěr je dost suchý. 6/10 ()

Kingjiri

Na český poměry povedenej thriller, kterej teda nenabídne téměř žádnou akci, ale příběh je docela pěkně vystavěnej a vypointovanej. Byť teda nějaký náhody jsou trochu zarážející (propojení na otce moderátorky). A například dějová linka s policajtama byla ve výsledku uplně zbytečná, to už bych radši ušetřenej čas při jejim vystříhání věnoval všem ostatním kolem Rodenovy postavy. Musim však ocenit, že tu aspoň zase po delší době máme důkaz, že pro zábavnej biják i v rámci thrillerovýho žánru nejsou potřeba žádný monstrózní rozpočty, ale vystačí dobrej příběh a schopnej režisér. V porovnání s celosvětovou konkurencí to teda žádnej majstrštyk neni, nicméně v českym rybníčku jde skoro až o zjevení, takže přidávám nepříliš objektivní čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()

smajdi

Na film jsem byl hodně zvědavý protože Karla Rodena mám opravdu rád a ve filmu jsem dostal přesně to co jsem od něj očekával, bohužel jen on byl tahoun celého filmu. Děj se mi líbil, zajímavě propletený a pohrával si i na hranici mafiánské tematiky. Celé to ovšem bylo tak zbytečně natáhlé plné prázdných míst a kolikrát i nepodstatných dialogů aby se člověk na konci dočkal minimálního vyústění. I přes to všechno se to tych 90 minut dalo vydržet a atmosféra tam opravdu je. Ovšem co jsem nedokázal překousnout tak je B.Bočková... kdo to dop*dele je? Viděl jsem ji poprvé někde hrát a za poslední dobu jsem neviděl někoho, kdo by hrál tak hrozně, bez entuziazmu, s*al mě celou dobu a v případě že otevře hubu bych po ní nejradši hodil kus plechu. Jen díky ní jsem měl zkazený celý film, nechápu jak mohl někdo s absolutní absencí talentu dostat až tak velkou roli, ještě k tomu vedle Rodena. Doufám, že ta už nikde hrát nebude. 3* hlavně kvůli Rodenovi. ()

kersten

Film aj vďaka Rodenovi stojí za pozretie....ale..... ale to veľké ALE ma stále matalo ako taký duch. Veľmi predvidatelny dej, nič ma v ňom dejovo neprekvapilo. Ale ze vôbec nič. Naviac slečna moderátorka Sommerova nudná ako cesta do roboty, z hroznym dialektom.....tá ma iritovala asi najviac. Dej nuda, herecke výkony až na pár výnimiek ok. Celkové hodnotenie: ľahký podpriemer. ()

FeriusParfax

Spoiler. Tyhle rodinné trable, bolístky, skuhrání a litování není rozhodně nic pro mě. Je mi to totálně protivné a nerozumím podobným plačkám. Rodič je přeci ten, kdo vás vychoval. Tak proč tam proboha někdo brečí nad jeho zploditelem? Herecké výkony se mi úplně nelíbily a celý příběh byl dost přitažen za vlasy. Z toho, co jsem přes přítelovo mluvení postřehla, jsem úplně nadšená nebyla. Dvě hvězdy ale dávám za začátek, který mě velmi navnadil a byla jsem opravdu zvědavá, co Roden pustí do éteru. Zkrátka jsem se asi neuměla nacítit na někoho, koho 20 let žere vražda chlapa, který vás unesl… ()

Dave Lister

Snímek Promlčeno je zároveň o víně, trestu, pomstě, zadostiučinění a také odpuštění. Je to opravdu tak jednoduché odpustit, pokud se jedná o závažný trestný čin? Je v pořádku, že u nás existuje promlčecí lhůta i u zločinu jako je vražda? Je správné, aby kvůli jednomu zadostiučinění trpělo daleko více lidí? Přesně takové otázky si pokládá děj zmíněného filmu Roberta Sedláčka. Radek (Karel Roden) přijíždí po dvaceti letech do Čech, aby si zde vyřídil účty z minulosti, které však ovlivní další zúčastněné. Právě onu konfrontaci hodlá provést přes živé vysílání a spustí tím lavinu události. Strhující thriller severského střihu a evropské úrovně mě naprosto odzbrojil a celý film utekl, jako Emil Zátopek beznohému. Jsem rád, že se zde začali točit i takové filmy, za které se nemusíme stydět. Roberta Sedláčka sleduji už od jeho debutu Pravidla lži a pro mě je to jeden z tvůrců, který zaručuje opravdu kvalitu. Karel Roden podal opět svůj standartní nadstandartní výkon. Nicméně musím zmínit filmový objev v podobě herečky Barbory Bočkové, které sedí toto minimalistické herectví a jsem přesvědčen že o této mladé dámě ještě uslyšíme. ()

Dan

Oceňuji, že se tvůrci pustili do obtížného právního konceptu promlčení. Jen by bylo dobré probrat základní stavební kameny scénáře s odborníky, protože pak by třeba zjistili, že se do promlčecí doby v letech 2000-2009 nezapočítávala doba, po kterou se pachatel zdržoval v cizině. Že se promlčecí doba přerušuje pozdějším spácháním alespoň stejně závažného trestného činu. A že na přerušení promlčení je třeba sdělit obvinění (zahájit trestní stíhání), což by policie jen těžko stíhala za pár desítek minut. ()

John80

Nudný ,roztahany príbeh, verejné priznanie do éteru ohľadom starého premlčaného zločinu a zároveň otvorenie premlčaného prípadu to všetko počas jednej noci eter rádia vs.telefunujuci. Veľká nuda žiadny normálny dej 2* ()

rublik05

Zvědavost mi nedovolila si nechat ujít tento zajímavý český thriller, který na první pohled láká obsazením a také svým námětem. Zpočátku to nevypadalo vůbec špatně, atmosféra působila správně tajemně, líbilo se mi postupné budování děje, postupem času se ale snímek stával čím dál tím obyčejnějším, potenciál příběhu se podařilo využít sotva z poloviny, chvílemi jsem se dokonce trochu nudil, závěrečné vyvrcholení mi vyloženě nesedlo a dle mého názoru celý film dokonale zabije. Po filmařské stránce je film na dobré úrovni, chtělo si to jen více vyhrát se scénářem. Promlčeno je zajímavě pojatý a na naše české poměry dobře natočený thriller, který je ve výsledku bohužel průměrný, přesto jsem rád, že se u nás najde režisér, co je ochotný jít do takového žánru a snad se díky tomuto počinu blýská na lepší časy v české kinematografii. 5/10. ()

bearmeedek

Filmu jsem nedůvěřoval natolik, abych na něj šel do kina. Až jedna místní reakce mě nasměrovala a nelituji. Na české poměry nezvykle dobrá česká psychologická kriminálka. Dobře vymyšleno, dobré herecké obsazení a líbil se mi i závěr, který nebyl v duchu ruky zákona. ()

Jonatána

Tak tohle bylo sakra dobré! Nejlepší český film za hodně dlouho. Chytne a nepustí až do konce. Ani nepamatuju, kdy mě nějaký český film takhle vtáhnul. Skvělý Karel Roden, Bára Bočková, Vilma Cibulková a Denisa Barešová. ()

Psycho.R

Robert Sedláček umí natočit dobrý film a Promlčeno mezi dobré filmy patří. Finále je sice slabší, než bych doufal, ale zvládnul jsem to přežít. 70% + 5% za snahu, ()