Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

Zix.

Skvělý film který mě hodně mile překvapil. Líbí se mi na něm originalita a přitom určitě nebyl potřeba veliký rozpočet. Tempo by sice mohlo být trošku rychlejší, ale jinak mu nejde snad nic vytknout. Vážně by mě zajímal příběh/případ, podle kterého je film inspirovaný. ()

JB001

Film jsem objevil teprve dneska na Netflixu a byl jsem mile překvapen. Už dlouho jsem neviděl tak kvalitní thriller z domácí produkce. Přemýšlím, jestli to nemám zaokrouhlit na plný počet ()

Pignon

Mám sen, Robert Sedláček se urve a natočí největší film svého života, prolog je v 80. letech, kdy drobný červ ze Slovenska sbírá první zkušenosti od STBrouků neboli chrobakov. Druhé dějství, Sedláčkův hrdina se vrací domů jako velký krásný a opálený motýl ze zahraniční mise, kde se na trzích naučil vše, co plně rozvine a využije v nové domovině, tedy lhát, ječet, smlouvat, vyhrožovat a nekale likvidovat konkurenty, i za cenu zakrvanených tykadel. Ve třetím dějství již vítězně táhne rozkvetlou žlutou loukou, kde mu nadšení příznivci malí Sedláci a Jankové pomáhají potírat modrá korupční hnutí práků, kteří se živí hnědými motýly. Vše je završeno happy endem, kdy naše Babočka esterensis usedá na trůn českých králů a práská pobaveně tykadly nad čehůnskými poddanými, kterými po celý motýlí život pohrdá pro jejich slabošství a snadnou poddajnost, kdy mu dobří Čechové skočí na první šejdířovu lež. Film získá grant od Protikorupčního fondu a Českého lva předá panu mluvčímu Pražského hradu panu Sedláčkovi sama Jiřinka Bohdalová. Dobrou noc. ()

Matt_Farrell

V poslednej dobe hľadám nejaký dobrý český film, ale nedarí sa mi. Toto je jedna z mála kriminálok, ktoré sa natočili. Čo musím pochváliť, sú herecké výkony Rodena a Bočkovej, dalo sa na to pozerať. Svetlo a farby sú tiež v pohode, dobrá atmosféra. Musel som posúvať dopredu, niektoré momenty boli nudné. Bohužiaľ bolo málo akcie, dej sa vliekol, väčšinou samé dialógy. Mohol to byť dobrý film, ale tá čerešnička na torte chýbala, tak nabudúce. ()

Metuje

Zajímavě zpracováno, ale vypadá to, jak kdyby to bylo od začínajícího režiséra, ne od režiséra s více jak deseti lety zkušeností. Zpracování zajímavé, možná se objevovalo trochu moc fetišismu z Radiožurnálu, ale zpracování bylo zajímavé. Napětí bylo budováno solidně, o to víc mě překvapil velmi vlažný a nelogický konec, kde hlavní motivací byly nakonec peníze. Těch bylo ve filmu víc, než dost a narušovaly tak uvěřitelnost. Potěšila mě přirozenost dialogů, ovšem "hackování" bylo obvykle nesmyslné. ()

oskiii

Po delší době slušný tuzemský film. Konečně bez řešení dokola omílaných témat, ve stylu tužeb mužů a žen. Navíc bez ohraných, dokola obsazovaných tváří. Tenhle film není o skvělých hereckých výkonech, protože Karel sedí v autě a mluví, zatímco Igor vše poslouchá, stejně jako zbytek postav. Nicméně, i přesto bych vyzdvihl výkon Vilmy Cibulkové. ()

sh4ris

Dobrý námět, celkem dobrý scénář, ale emoce to ve mně probudilo asi tak na pikosekundu. A to mi stačí málo.. Možná za to mohl Roden, co každou větu pronáší už 20 let stejně. I když ho jeho charisma předchází, nějak se ke mně nemohl dostat. Taky mu bylo často špatně rozumět..Ale na české poměry opravdu solidní. ()

Sopholojong

Vybavovanie starych, premlcanych postkomunistickych uctov v IT (bez tych technologii by to ani nebolo takto sofistikovane mozne), tik-tokovej dobe. A vybavovanie velmi scenaristicky (na cesky film) prespekulovane a najma herecky "rajsky" ochutene Karelom Rodenom. Tento typ filmu, kedy v kazdej scene dyctivo ocakavate "clever" zvrat (Roden s prachmi vo dverach obete) a nedokazete odtrhnut oba zmysly, som teda od "Promlceno" necakal. Posledne minuty zo sidla "najvacsieho mafiana" s Rodenom, ktory ma vsetko uplne pod kontrolou by nenatocil lepsie ani ostrielany hollywoodsky thrillerista. PS: Skuste trikrat hadat, ktory film som klikol v ankete Cesky lev CSFD divacka cena? ()

Hombre8

Se mi  moc líbí, jak každý chválí, ale přitom dává 3, 4 hvězdy. Snad že málo art..? Že thriller je pokleslý žánr..? Film má samozřejmě určité vady, například řadu "neherců". Casting je vůbec docela slabá stránka. Moderátorka, komisař... Naopak Roden, Bareš nebo Cibulková zkušeně a bez chyby. Skřípala i progresivní hyperkorektnost rozhlasáků obecně. Ale možná to bylo záměrné poukázání. Plný počet i za to, že konec byl dotažen a zvládnut, což nebývá zdaleka zvykem a samozřejmě autorský film, že... ()

quokam

Thriller, ktery si naprosto vystacil bez nasili ci akcnich scen. Takova konverzacka. Hlavni hrdinka na mne pusobila strasne nezodpovedne a presprilis sebevedomne, neni divu, ze na to nakonec dojede. A taktez otazka jejího otcovství a linka k Radkovi na mne pusobi prilis nepravdepodobne. Jinak film stoji s Karkem Rodenem a Barborou Bockovou a na chemii mezi nimi, ktera pusobi, ackoliv se vlastne na platne nesejdou. 8.5/10 ()

Pan_Jouda

Na české poměry vlastně celkem zdařilá filmařina ač vcelku minimalistická. Není to dokonalé a hodně by se dalo zlepšit, protože ale česká filmografie na poli dramat není nijak bohatá na extra kvalitní kousky, patří film Promlčeno k nadprůměru. Autorům fandím do dalších děl :) ()

redsparrow odpad!

Nechtěná komedie. "Jde z tebe strach, brácho, zamlčím radši skoro všechno." "Hmm, zamlč úplně všechno." Takhle vypadá český thriller. Doporučuju příště šetřit papírem a nejdřív něco nakoukat. Třeba to pak bude aspoň trochu autentické a nebude to vypadat jak svědomitě nacvičené představení školní besídky. Tohle fakt bolelo, pane Drtikol. A ty jdi do prdele, Sedláčku. ()

CheeseFigure

Nebudem klamať, dokázalo ma to udržať, hlavne vďaka tomu, že som chcel vedieť, čo sa z toho v závere vyliahne. Zo začiatku mi Radekov spôsob spojenia sa s danou mladou ženou cez rádio nedával nejak zmysel, ale ku koncu sa to pekne vyjasnilo. Film mal ale aj mierne „hluché" miesta a musím skritizovať i výber hudby. Hlavne to, keď znela ako trúbenie výletnej lode, čo vyrušovalo pri pozeraní. Inak ale na pomery bratov Čechov celkom fajn thriller. ()

nudlis

Ač tvorbu pana Sedláčka nemám příliš v oblibě, musím uznat, že toto se mu povedlo. A nebudu to rozpitvávat do nejmenších podrobností a popisovat která postava měla kterej knoflík přišitej nakřivo a jestli to bylo žánrově správně nebo úplně blbě. P.S.: A mám rád temný monotónní monology páně Rodena, je v tom vždycky trošku hrozba a trošku výsměch přemoudřelým filmovým pseudokritikům. ()

dom.fl

Námět super, film však absolutně bez emocí. Nebýt Rodena, tak film vypínám po 10 minutách. Řada věcí nevysvětlených. Češi prostě tyhle typy filmů točit neumí. ()