El Camino přímo navazuje na seriál Perníkový táta. Jesse Pinkman (Aaron Paul) je na útěku před policií. Jeho plán je utéct ze země a začít nový život. Na to potřebuje spoustu peněz, které nemá. Díky vzpomínkám na staré známé tváře si uvědomí, kde bude moci nějaké peníze najít. Jenomže to nebude tak snadné, jak se zdá. (HonzysKISS)

Naby

Jako památka na zajímavej seriál je to dobrý. Uvěřitelnost je trochu horší, ostatně stejně jako na konci seriálu. Nic nového to ale není a asi vás to nikam moc neposune. Celkově 3,3* ()

boss123

El Camino: Film podľa seriálu Perníkový tatko je v mojich očiach v prvom rade dotvorenie a uzatvorenie príbehu druhej najvýznamnejšej postavy z vynikajúceho seriálu Perníkový tatko. A tou postavou nie je nikto iný ako Jesse Pinkman. Čoho som sa bál bol časový rozostup medzi seriálom a týmto filmom. Našťastie, ale nijak významne nepokazil vyznenie filmu. Na hercoch je síce vidieť časový rozostup, ale nie nijak výrazne. Snáď s výnimkou Todda. Aaron Paul, ako Jessie podáva tradične dobrý výkon a táto úloha je mu ako na mieru šitá. Ostatný sú skôr priemer. Tempo filmu nieje nijak hektické skôr pomalšie, čo my miestami aj vadilo a mal som pocit, že film sa dosť vlečie. Ďalej by som strhol body aj za to, že v priebehu celého filmu sa vlastne nič významné nestane a bohužiaľ som mal pocit, že seriál by sa bez filmu v pohode obišiel. To je, ale tak ku záporom všetko film si drží kvalitu seriálu aj keď určite nedosahuje na jeho najlepšie časti. Hlavne na záver piatej série. Som rád, že sa objavil aj Walter a iné postavy zo seriálu. Hudba je dobrá aj keď nie veľmi výrazná. Scenár Vince Gilligana je tradične premyslený a bez veľkých dier. Takže aj keď mi to prišlo, ako dlhšia epizóda zo seriálu než film tak El Camino hodnotím kladne. Jedná sa o nadpriemerne kvalitné dielo a určite si zaslúži štyri hviezdy z piatich. Percentuálne je to 75%. ()

Malyszs

Nic genialniho. Ale pěkný film, pěkný přídavek ke genialnimu Breaking Bad. Jesse sice přežil Breaking Bad, ale potkal ho nejhorší osud a vždy všechno odnesl on. Zasloužil si dokončení jeho příběhu. ()

Accuphose odpad!

Jesse umí dvě věci: plakat a nechovat se racionálně... to je prolog, epilog zní: dvě hodiny ztraceného času. Upozornění, další obsah bude obsahovat spoilery!!! SPOILER: Obsah filmu, Jesse shání dvě hodiny peníze, aby mohl zmizet. Dále tu máme Flashbacky, abychom to nějak zaplácli. Jesse měl původně umřít na konci první série, nicméně scénárista to chtěl celý hodit do kopru a povedlo se mu to. Celým seriálem se táhne jedna linka, nejdřív chce peníze, pak i peníze co mu nepatří, pak když jich má víc, rozhodne se je profetovat. Pak peníze nechce, když jsou mu vnuceny, rozdá je, aby vzápětí je potřeboval a tak dokola. Do toho pláč, fet a tak dále. Nebudu řešit všechny nelogičnosti, jen pokud je někdo zavřenej pár měsíců pod otevřeným nebem, musí to bejt někde v prdeli, takže by pak střelba z M60 vyplašila maximálně slepice. Obešlo by se to bez policajtů, kteří by rozhodně nevěděli, že je tam feťáček... Pokud bych tomu měl dát nějaké vyšší hodnocení, tak jediná reálná linka by byla, že by se Jesse sjel svým matrošem, možná s těma svejma kamarádíčkama a nakonec by si ho najal některý z Mexických kartelů, ale na to neměl štáb dostatek kvalitních scénáristů. Nejvíc smutný na tom všem je, že na některých hercích je fakt hodně znát, jak moc za ty roky zestárli... Pokus o to, vyvařit mergle se nepovedl, měli zůstat u toho perníku. ()

Neel

Přesto, že se jedná o epilog k původnímu seriálu, který sám i sobě epilog nepotřeboval, jelikož i tak měl precizní finále, je od Gilliana hezké, že nám nabídl zakončení dějové linky Jesseho Pinkmana jaksepatří. Dočkali jsme se i pár známých postav, ale díky bohu ne otravné Skyler a Marie. Jesse Plemons se nám v těch flashbacích trochu zprasil u Los Pollos Hermanos a pokud zrovna poněkud neobratně nebalí mrtvoly do koberce, podává velmi slušný výkon. Aaron Paul je pořád starým dobrým Jessem a těch pár let navíc mu rozhodně neuškodilo. Hledání peněz v bytě a honba za lepším životem po návštěvě prodejce vysavačů je top. A dočkala jsem se i legendárního Yeah bitch! ()

Mufinek_16

Film v podstatě nepotřebný, ale pro fanoušky Breaking Bad je to určitě fajn tečka za geniálním seriálem. Jesse byl má nejoblíbenější postava, takže mě zajímalo, co se s ním asi tak stalo, a s výsledkem jsem spokojená. Občas to bylo sice trochu zdlouhavé, ale film měl skvělou atmosféru, takže to nakonec ani tolik nevadilo. Scénky z minulosti byly hezkou vzpomínkou na seriál, zvlášť potěšila scénka s Waltem. Celkově se tedy jedná o průměrný film, který je spíše odkazem na seriál, ale mělo to v sobě něco víc, díky čemuž jsem si to moc užila. Takže nakonec takových 75%. ()

thekalli

Natažená poslední epizoda Perníkového táty s velkou porcí flashbacků, možná až příliš velkou porcí. A i když je většina z nich fajn, hlavně ten první a ten poslední, tak bych si jich dal klidně míň. Co se týče hlavní linky, tedy okamžité navázaní na poslední díl seriálu, tak vlastně skoro vůbec nepřekvapí. Jesse se snaží vyřešit problémy které mu ztěžují cestu, respektive útěk, ale tentokrát už nemá skoro nikoho kdo by mu pomohl. Jedná se spíše o symbolické a srdíčkové završení veleúspěšného seriálu, které je určeno hlavně pro fandy. 7/10 ()

kryztina

Bez soubojové scény bych dale jen dvě hvězdičky. Jako vykreslení následného příběhu fanouškům poslouží dobře, jinak je to však spíše podprůměrný film. ()

Bohdy67

Ano, dá se souhlasit, že zbytečný film. Jesse utekl a co se s ním dělo dál už nemuselo být důležité. Ale každý kdo dal všechny serie Perníkového táty, je sakra rád že ví jak Jesse dopadl. Poslední série seriálu byla taky navíc a když si člověk uvědomí, že hlavní hrdinové unikly i mexickému kartelu a nakonec je dostane parta místních buranů a nácků, tak si posteskne. Nadruhou stranu to hodně pomohlo Jesseho přerodu od totálního loosera k "drsnakovi" co jde do souboje jak pistolnik :D Tahle nová Jesseho tvář mě bavila a byla zajímavá. A je dobře že z toho dementního feťáka z PT vyrostl, ikdyž už asi ne způsob jakým se to stalo. Film je dobrou tečkou za jedním z nejlepších seriálů a jak říkám. Kdo dal všechny díly,film je pro něj povinnost. 68% ()

hephaestus

Priznám sa že, film ma možno tak neuchvatil, post breaking bad and based on breaking bad a krásne vidno, že ak by bol breaking bad film, bol by len priemerný film, na ktorý by sa asi zabudlo... celok a caro prave spocivalo v tom, že serial bol perfektne prepracovany. Za Jesseho som rad, super bolo "stretnutie" s rodičmi, a zase vidieť Walta bolo fajn aj ked nachvíľu. Zápletka celkovo taka nijaka, proste Jesse potreboval prachy, ktore rozdrbal kade tade, kedže rozumu mal pomenej pocas nedavnej doby. Veru nebolo vela svetlých momentov vo filme, čaro seriálu ani omylom. ()

Kolarmm

Kvalitní snímek, který se soustředí z poloviny na osud hrdiny Jesseho Pinkamana a z druhé části máme snímek plný flashbacků. Pro fanouška série breaking bad očekávaný průběh - žádné extra akční scény. Asi největší zklamání je určitě neznámý osud oblíbené kleptomanky Marie..jedná hvězda dolů za to :) ()

Tobias18

Splněný fanouškovský sen. Nic lepšího jsme si nemohli přát. Pro člověka, který BB neviděl je tohle nepochopitelný snímek, a pro člověka, kterému se BB nelíbilo, je to snímek zbytečný, nudný a téměř nekoukatelný. Pro nás, kteří ten seriál tak milujeme a neumíme si bez něj představit život, jde však o neopakovatelný, nostalgický zážitek plný emocí, napětí, překvapení a vzpomínek na dobu, kdy seriály vznikaly s nějakou vizí, a ne proto aby vydělávaly miliony dolarů. Od začátku do konce vás strhne silný, přesný scénář který nemá jedinou chybičku a jde vidět, že nejgeniálnější scenárista všech dob Vince Gilligan nad tímto jeho životním projektem přemýšlel opravdu celých šest let od uzavření BB. Příběh je velmi jednoduchý, je však dokonale protkán flashbacky, a funguje i sám o sobě. Dovyprávění Jesseho příběhu bylo nezbytné, ale do samotného seriálu nacpat nešlo, a proto vznikl tenhle film, který je však skutečně jen zkrácenou šestou sérií, což mu ale samozřejmě ani v nejmenším neškodí. Standarty, na které jsme už u Gilligana zvyklí, jsou i zde, a možná i na vyšší úrovni než v seriálech, jelikož to mělo trochu větší rozpočet. Kamera, herci, zvuk, hudba, režie- to vše na špičkové úrovni. Jsem nadšen. Nevěřím, že by mě kdy nějaký film strhl tak, jako právě El Camino. Objektivní hodnocení-70%. Mé osobní hodnocení-1000%. PS: RIP Robert Forster ()

lukas.frydry

KOMENT OBSAHUJE SPOILERY ! film jako takovej mi přišel super, Jesseho osud mě a nejen mě asi dost zajímal. Co mě sralo bylo, že ten blonďák(Todd), kterej měl v seriálu možná tak 70 kilo i s postelí měl tady najednou dvakrát tolik :D borec si mohl trošku máknout, honoráře na to jistě měl. Spousta flashbacků provází celej film. Postavy jsou viditelně o dost starší, ale to se dá chápat. Film plynule a skvěle ubíhá, skoro jako seriál, je možno vidět spoustu starých postav, je vysvětleno spousta věcí z minula. Jsem fakt rád, že se Gilligan nesnažil to přecpat nějakou zbytečnou akčnost, jak je často u podobných filmů zvykem. Spíš celou dobu film servíruje zajímavý momenty a drží napětí. Momenty jako prohledávání bytu mi přišli zajímavý, protože i hudba vypadala, jako kdybych hrál nějakou misi z MAFIE kdy tě nikdo nesmí vidět ( banka ve dvojce :D ). Je škoda, že film nedostla o něco delší stopáž, je spousta dalších věcí, který by to chtělo vysvětlit a některé stěžejní postavy seriálu chybí, nebo se jen mihnou (čekal jsem třeba nějakou konfrontaci s Marií). Pro lidi, kteří neviděli seriál nemá smysl sledovat, nepochopíte nic. ()

oleg121

Ou, vidím, že hodnotením pôjdem dosť proti prúdu. El Camino je pre mňa, žiaľ, len prázdnym vozením sa na značke. Iste, film má dobré momenty a sem-tam vie prísť aj s dobrou, nenásilnou nostalgiou, ako celok je to však slabučké ako stokrát luhovaný čaj. Z príbehu, ktorý by postačil ako 30 minútový kraťas sme dostali na dve hodiny roztiahnutú nudu. Už to, že tak rýchlo a často dej skákal do flashbackov, mi dal tušiť, že možno asi nie je na čom poriadne stavať Slabý epilóg jedného fantastického seriálu, ktorému síce nijak neubližuje, no je úplne prázdny a zbytočný. . ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)