Obi-Wan hľadá spojencov, čím priláka pozornosť Impéria a ohrozí životy miestnych obyvateľov. (Disney+)

Sharpooter

Pozor celá recenze je jeden velký spoiler!!! Tohle bylo úžasné! Pro fanouška Star Wars úplná pastva pro oči. Vidět Bena s Vaderem znova spolu bylo dechberoucí. Nechápu takové malé hodnocení, když se jedná asi o nejlepší díl. Lidi měli asi moc velká očekávání, nebo se jedná o fanoušky co si myslí, že Star Wars jsou primárně o "choreografii soubojů". V některých recenzích jsem dokonce viděl, že si člověk stěžoval na to, že ta choreografie je oproti Pomstě Sithů totální propadák. Můžu se zeptat jestli takový člověk vůbec dával pozor? Obi-Wan deset let nepoužil světelný meč a ze seriálu jsme mohly zatím vidět, že je zlomený minulostí a náhle se dozví, že jeho učedník žije. Dokonce i na herci jdou vidět Obi-Wanovi emoce. Herecký výkon Ewana McGregora je fantastický! A Vader? No tak na hraní Vadera se nedá nic podělat. Každopádně jeho scény jsou dechberoucí: "Now you will suffer. Obi-Wan", "I’m what you made me". Tato epizoda ve mně opět vyvolala skvělé emoce. Znovu jsem se cítil jako desetiletý kluk, který poprvé vidí Hvězdné války. I easter eggy v tomto díle byly pro fanouška jako orgasmus: "Quinlan was here", nebo: "Yes, I think I had a brother," a samozřejmě spoustu dalších. 7/10 ()

darjeeling

Slušný díl. Ewan McGregor je úžasný a podařilo se mu (hlavně hlasově) Alecu Guinnessovi stylově celkem přiblížit. Postava Kenobiho je zde skvěle vystavěna. Pozorovat to, jak je zlomený svým selháním výcviku Anakina a to jak svou jeho Jedi schopnosti jsou oslabené, je dojemné, ale zároveň víme, že Obi-wan je silná povaha a jen tak něho ho nezničí. Pokud jde o samotný souboj na konci, přišlo mi krásně vystavěné to, jak ani jeden nechce toho druhého zabít (pokud jde o Obi-wana, tak na tom bylo znát, že se s Anakinem ani nechce utkat, a nemyslím si, že by to bylo kvůli tomu, že by bál smrti) a že k sobě chovají pořád jakési pouto. Nechápu, proč všichni kritizují to, že Vader neuhasil oheň. Samozřejmě by to dokázal, ale podle mě to právě krásně značí to, že k Obi-wanovi sice cítí značnou zlost, ale zabít ho v tento moment ještě nedokáže. Také z toho vyplývá, že je v něm pořád ta špetka dobra. V tom je v podstatě celá poetika Vaderovy postavy. ()

skejpa

Proc z Obiwana udelali takovou nulu... Proč... Zeslábl, to beru. Ale že si neporadí ani s vojákem ?? A proč ten souboj s DV byl tak marnej... Proč ?? To neumí obejít 10m ohně ? I to místo souboje.. Bože bože... Snad se trochu zvedne. ()

lookin328

Tak já nevim, já sem asi nenáročnej divák, ale jo, mě se to líbilo. Hutná atmosféra, Vader skvělej. Souboj těžkopádnej, ale to byl účel. Ale ano, abych jen nechválil, šel udělat i líp, to zase ano. ()

Maniax

Při sledování se mi udělalo špatně. Špatná, smysl nedávající fan fikce. Bylo fajn slyšet Vadera s hlasem J.E.J. Ewan je super, malá Leia byla snesitelnější (asi proto, že před nikým neutíkala). Ale celkově je novej Obi-Wan smutnej příběh, a tím nemyslím příběh v seriálu. Vážně nechápu, jak se tohle fanouškovi SW může nekriticky líbit. ()

Paatej

Po třech epizodách se zatím jen smutně uklidňuju, že jsem přece nic nečekal a že nemá smysl bejt smutnej, či dokonce nasranej. Že je přece v pohodě odevzdat Dysneymu svoje hračky a pak se jima nechat obřadně voprcat do prdele. Už jsem si tak trochu zvyknul, že v posledních letech je tradicí zabíjení fanoušky milovaných charakterů, cpaní woke kultury všude kam se vleze, nebo i po vzoru ročního dítěte co mlátí dřevěný kostky do děr, kam nepatřej, se slovy že to jde větší silou a že jsem kokot, když si nemyslim, že by ten žlutej trojúhelník měl bejt v tý kulatý díře. Možná kdyby nám pár dobrejch seriálů, filmů, nebo minisérií neukázalo, že to JDE nepsat debilní scénáře co nesmrděj umělejma machinacema, dírama ve scénáři, plný macguffinů, teleportací postav bez teleportéru a podobnejch rakovin moderního psaní. A to mám pocit, že se mi na seriálu líbí to, co ostatní sere (pomalej začátek beze slov, kterej ale o Obiwanovi řekne víc než hodiny hoven v novejch celovečerních SW). Jenže když se má něco dít, scénář neumí postavy do situace dostat jinak, než že z nich udělá idioty, supermany, nebo ty nejšťastnější jedince v celý galaxii. Člověk se tak nemá čeho chytit, čemu by věřil, takže už jen čeká na další příhodnou kokotinu, která se na plátně rozhodne stát. Ani mandaloriana nemám v lásce a přišel mi spíš jako moderní horší Xena, ale todle.. ..todle doufám dotáhne do cíle na svejch zádech unavenej McGregor aspoň na 3 hvězdy. Ale strach mám. A nebudou mi k tomu doufám hrát Redhoti (wtf Flea). ()

0verseer

Tešil som sa, tešil a až do osudového stretnutia to bolo pomerne dobre rozbehnuté. Najmä príchod Vadera na scénu a vraždenie civilov dodali seriálu konečne temnejšiu stránku. Strach Obi-Wana je priam cítiť. Škoda groteskne pôsobiaceho finále, ktorým v podstate všetko dovtedy dobré behom jedného okamihu vyšumelo do prázdna. To vážne chcú tvorcovia niekoho presvedčiť, že Vaderovi ukradne jeho vytúženú korisť spod nosa jedna rebelka, ktorá ani nie je force-sensitive za pomoci malého ohníka?! ()

cerdax2

Tenhle dil - mimo ditete, co v deseti letech neumi chodit (asi bohuzel cast zivota stravilo na choditku) - je tu plno lenosti scenaristu - jednu minutu Vader vitezi a valcuje vse, o minutu pozdeji v obdobne scene jen kouli v helme ocima :P. Snad prohlaseni "Your pain has just begun." nebylo mysleno pro divaky. 55% ()

Elio

Sice byl nejnovější díl z hlediska pacingu, gradace, kamerových záběrů (zvláště při závěrečném střetu) a nelogičností o dost slabším kouskem, pořád si ale myslím, že nejde seriálu udělit míň než 2-3 hvězdy už jen kvůli dokonalým hereckým výkonům Ewana McGregora, Vivien Lyry Blair a Haydena Christensena, emocemi nabité sekvenci Vaderovi "procházky městem" a celkovému pojetí charakterů prequelů a OT, které teď díky tomuto novému náhledu získávají mnohem větší sílu a (alespoň z mé strany) i mnohem větší ocenění. Zdá se ovšem, že se v řadách ČSFD fanoušků objevili experti s absolvovanými obory v oblasti herectví, režie a scénáristiky, přičemž každý, kdo zde hodnotí 1 hvězdou a méně dost pravděpodobně do světa již vypustil svoje malé seriálové či filmové dílko, které kvalitami přesahuje vše, co známe. Jinak si zdejší naprosto nesmyslný hate nedovedu vysvětlit. A protože mě baví tyhle fanboye pěkně vytáčet, tak tomuhle dílu vlepím hvězdy 4, i když objektivně cítím, že 3. pokračování přeci jen kvalitou o něco málo kleslo. Ale co. Je to Star Wars. A tomu já hodlám odpustit kdeco. ()

Kokos

Já moc nechápu ten hejt. Moc se mi líbí thrillerový až horrorový formát celého projektů, skvělá je aktuální poloha oslabeného a zlomeného Obi Wana (o kterého má člověk starost - přestože zná jeho osud) a z Vadera jde patřičný respekt. Takový, jaký vzbudil svou slavnou scénou z Rogue 1.  Ok, ta záchrana na konci mohla být vyřešena trochu líp, tohle by Vadera asi nezastavilo, ale jinak nemám námitek. ()

Gig

Možná tento díl nadhodnocuji, ale to i možná za to, co tady čtu sem tam za hlouposti. Já si myslím, že Disney se už dost spálil poslední trilogii o Skywolkrové rodině. Od té doby co z povzdálí na vše dohlíži, někde víc, někde mín Fiony, se mi líbí. Tento díl byl opravdu fajn. Nejen kvůli Vaderovi, ale hlavně díky budování skládačky, interakci mezi Leiou a Benem atd…. Kecy typu jak může inkvizitorka předběhnout dítě. Právě proto, že je dítě, o své síle ještě neví a Třetí sestra zná/vycítí cestu. Kecy typu proč si Vader nepřitáhne Kenobiho - třeba proto, že si užívá pomstu. Zatím ho jenom straší nebo sinha chvíli uvědomil že byli přátelé. Nebo tu někdo psal Jedi s neporadí si se čtyřmi stormtroopry… Nejen, že nějakou dobu nepoužival sílu, ale má ve své přítomnosti malou holku, kterou nechce ohrozit, protože je důležiá pro balanc Síly. Ta holka to zatím neví atd… Lidi všechno vidí moc jednoduše smrt nebo žít, zlo vs dobro, nic mezi tím. Nevím kdo co očekával od toho seriálu. Mě se zdá, že každý si chce plivnout, protože Disney nebo jdou s davem hejtů, které někde vyčetli a jen kopírují ony názory. Já se těším, kde se děj posune. A že známe osudy oběch postav, tak se o ně nebojíme? Ano, víme že v danou chvíli přezili apd, ale copak je vše jen o smrti? Nevíme, zda budou trpět, nevíme, kde v danou dobu je osud zavane atd… Tento díl není bez chyb. Určitě některé scény by šli natočit lépe - viz souboj Vadera a Kenobiho, ale zase na druhou stranu, ne, že to je jen “seriál”, ale byl to jen z řady soubojů. Prostě najednou se objevil Vader a utkal se s Kenibim. Někdo tu psal, to mělo být vyvrcholení příběhu. A já jsem rád, že nebylo. To by bylo právě to šablonové řešení, kdy každý očěkává finální boj a konec. V životě ve válce, když se vojáci utkají, taky to není vyvrcholení, ale o náhodě apd… Já nejsem obhájce Disneye a poslední Star wars trilogii nesnáším a nikdy to Disneyovi neodpustím. Ale tady si to užívám a nenechám se otrávit milióny těmi nenávistnými či vysmívanými komentáři. ()

chr0ust

Od prvního dílu jsem měl podezření, že to psal někdo na drogách a teď se to ukázalo. Námět série asi vypadal dobře, ale jednotlivé scény už dost často kulhaji a je tu spousta WTF momentů o kterých tu všichni píší... škoda :-( ()