Obi-Wan Kenobi žije skromne na Tatooine. Aj keď ako preživší Jedi pod nadvládou Impéria riskuje život, musí opustiť svoj úkryt. (Disney+)

Oldass_

Rád bych hodnotil lépe, protože výprava, kostýmy apod. je na vysoké rovni. Skvěle hraje i Ewan McGregor. Ale kdo psal proboha ty dialogy?! A proč nemůže hudební doprovod pracovat s původními motivy?! Hudba je jak z jiného filmu. :-( ()

Krnac

Tretina ktorá sa točila okolo malej Lei bola dobrá ale kvôli tomu zvyšku nemôžem dať viac ako 3*. Spomienkové sekvencie vyzerali ako mierne nadpriemerný zostrih s YT a nie vždy to vedelo navodiť emócie aké malo, celkovo mimo pár lepších scén sa dáko nedarilo zachytiť Obi Wanove emócie tak aby sa to prenieslo na mňa (a to som videl Ep3 niekoľko krát a aj celé CW). Dôležitá udalosť s filmov ktorá je tu zachytená extrémne zabudnuteľnou scénou, spomenul som si na to len vďaka obrázku. Inkvizícia pôsobí vizuálne divne, Brat 5 je paródia na jeho animovanú predlohu, Sestra 3 ujde (furt nič extra) ale mohli jej aspoň upraviť vlasy nech sa podobá ale boli s ňou dobré scény a Grand neurazí ale mohlo to byť oveľa lepšie a chová sa ako debil. A Obi Wan nespravil prakticky nič zásadné, len sa pohádal s Lukovým ,,strýkom". ()

Movielaik

Tak první epizoda je teda velká, ale fakt velká hrůza. Scénář/dialogy na úrovni starých čínských akčních filmů, kdy si myslíte, že to smolil dement někde v hlídaném pavilonu. A zde v recenzích již několikrát zmíněná honička v lese? To bylo jako kdyby si z nás dělali tvůrci snad prdel. Desetiletá holčička....musím to prostě napsat...., která opravdu neumí běhat a nezachrání to ani kamera, utíká v lese před třema dospělákama a ti ji za boha nemůžou chytit, různě nesmyslně zakopávají a narážejí do větví tvl. To bylo zas jak vystřižený ze Žhavých výstřelů. Nikdy nekritizuju hodnocení ostatních, ale kdo má zdravý rozum, tak tomuhle zvratku přece nemůže dát vysoké hodnocení. Vizuál ujde, prostě lacinější SW no. Za tenhle výtvor a degradaci SW by měli tvůrci chodit kanálama. Možná někomu přijde, že jsem až moc krutej, ale já se na to jako fanda SW fakt moc těšil a dostal jsem tohle. No jedu dál, snad se to zlepší. Tenhle díl je ale příšernej. Jedna hvězda za ten jakž takž vizuál. ()

Brvis

Člověka to vrátí do dětství, když vidí nové pokračování legendárního star wars. Obý-vák Kenobi se vrací do služby a tím nám vyplňuje tu dlouhou mezeru mezi třetím a čtvrtým dílem. Nostalgie dělá opravdu mnoho, ale krom toho ten seriál vypadá velice nadějně, tak uvidíme co přinesou ostatní díly. ()

Mukade

Nemalo by byť na konci dielu niečoho trocha napínavejšieho? Ešte šťastie že to binge vočingujem. ........... A možno tu bude takto práve lepšie (pre súvislé pozeranie), bude to ako rozkrajaný film pospájaný dokopy hehe. ()

tata22

No, začalo to jakžtakž slibně, i když jisté pochybnosti mám. Hlavně je Obi-Van nějaký nedomrlý a zápletka trochu jednodušší. Ale uvidíme co se bude dít dál, možná se to vylepší, možná to půjde do háje. V každém případě se těším na další epizodu a tao není zas tak špatný... ()

mmrozek

Uvodní epizoda - seznamovací. Ale jsou to staré dobé SW. Navození zápletky. Vnitřní rozpor hlavního hrdiny a pak se to rozjíždí. Potěšilo i úvodní rychlé shrutí předchozího děje. ()

Miky191

No tak úvodná epizóda je veľkým sklamaním. Uťahaná nuda s hlúpym scenárom plným logických dier; celkom fajn záporákom, ktorý je ale hneď nahradený mizernou záporáčkou; a prekvapivo lacnými CGI na úrovni roku 2003. McGregor tradične dobre, hudba je výborná. Snáď sa to časom aspoň kus rozbehne. ()

Fearghast

Potenciál to má, ale příliš nuceně se snaží projit Kenobiho (Alec Guinness) a Kenobiho (Ewan McGregor), recykluje ohrané scény apod. Na pomezí dvou a tří hvězdiček, zatím to budou tři ... ze soucitu. ()

Rosomak1343

Na pilot je to strašná nuda. Rozhovory inkvizitorů jsou až bolavě fádní, chvílemi nesmyslné. Opět se na planetě někdo schovává a oni hledají v jedné zapadlé díře. Taky bych nevěděl, kde je někdo schovaný na Zemi, kdyby se mě ptali v Praze :D Lea je strašně otravná. Nahánění po lese je až debilně trapný. Celkově to nemá takový šmrc jako Mando a víc v tom vidím, že je to dělaný na “zakázku”. Uvidíme co další díly, ale u prvního jsem měl velký problém ho dokoukat. ()

zborja

Yoda, který vlastně způsobil přijetí Anakina do řádu, si chataří na Dagobahu, a vše ostatní aby zase odedřel Obi-Wan. Impérium mu vzalo téměř vše. Musel se naučít žít skrytě, snášet příkoří, nepozvednout ani hlas na obranu druhého, natož meč. A to byl vážený rytíř a generál Velké armády. A navíc mu jdou stále po krku. My už víme, jak to se starým Benem dopadne, i s jeho velkou misí, ale stejně je smutný pohled na jeho současnou situaci. A že už tu byl mnohokrát před tím motiv nalomeného muže, který se vzchopí? A že se tam nic neděje? A co by se mělo jako na Tatooniu dít? Vždyť je to kus kamene, písečná hrouda. Naopak jsem rád za to "nic co se tam děje". To komorno by se mohlo táhnout celou linkou. Mluvíme přece o Obi-Wan Kenobim. Není to seriál o Anakinových mladých letech na akademii. To by byla jedná exploze. Dle mého to nemá být ani drsé a syrové, jako Mando nebo Boba Fett. Když půlil Maula, střetl se s Tyranem, naháněl Janga, usměrňoval Anakina a dával na frak Vaderovi, tak v tom byla vždycky rozvaha, klid. Ať je to nostalgický noir a budu spokojený. Nicméně s Inkvizitory to bude určitě i trochu akční jízda. Tato jednotka mi nebyla sympatická ani v animovaných Rebelech, natož v hrané verzi. A malá princezna je jak živé stříbro. A zkoušeli jste někdy chytat živé stříbro v lese? Kdo to nejvíc kritizuje, tak snad nikdy žádné děcko nechytal. Ať nás provází Síla. ()

jumptheshark

Vizuálně pěkné, dějově jednoduché a snadno předvídatelné. Hrozně mi vadili ti tři trapáci, přičemž rádobynejdrsnější je samozřejmě černoška. Snad brzo natáhnou bačkory a vezme to do rukou sám Vader... Až si zase budou představitelé Lucasfilmu stěžovat, jací jsou fanoušci Star Wars děsní rasisti, ať si vzpomenou na Landa nebo Mace Windu. To byly skvěle napsané postavy a nikdo barvu pleti neřešil. Ale tohle smrdí nějakým plněním kvót na obsazení v rámci woke culture... Obi Wan je furt Obi Wan, i když sám říká, že ne, malá Leia docela srandovní, i když podobná svojí dospělé verzi vizuálně ani chováním teda moc není... Ta honička v lese? Co se k tomu dá říct, je to jako z nějaké tuctové komedie s dětským hrdinou, kde dospěláci jsou neschopní troubové, kteří se mlátí hlavou o větvě, zakopávají, a děcko jim celkem bez problémů utíká... Hudba neurazí, ani nenadchne. Že by se mi z toho ježily chlupy na těle, jako když se vrací legendy, to říct nemůžu. Jsem zvědavý na další díly, ale co vidím hodnocení všude kolem, tak se trochu mírním v očekávání. ()

Gharr

Obi-Wan strávil 10 let v jeskyni s jediným úkolem chránit Luka a místo toho, aby trénoval a připravil se na to, až ho bude zapotřebí tak seděl na zadku a porcoval maso. ()

mara.pavelka

První díl teda velká nuda. A ta rádoby napínavá honička, kdy se padouši museli hodně snažit, aby  princeznu Leiu nechytili po pár krocích, tak ta byla hodně trapná. Zkusím ještě jeden díl a uvidím, jestli bude mít smysl koukat dál. ()

jirikzaboj

Velkolepý vstup to rozhodně není, ale už jen z nostalgických důvodů úvodní epizodě nadržuji a nejspíše až další epizody otevřou mou mysl natolik, abych si všímal nešťastných situací, chyb a rozhodnutí. Prozatím mi stačí zdrcený Obiwan, Tatooine a inkvizitoři. May The force.. ()

Grindelwald

"Chyboval jsi, jako my všichni, ale to je minulost." Tak tohle jsem od Obi-Wana Kenobiho vážně nečekal. To jak děj navazuje na třetí epizodu je úžasné a navíc zde vidíme známá prostředí, známé postavy. Asi největším plusem první části tohoto seriálu je Ewan McGregor. Jeho chování plně odpovídá tomu, jak bych si představoval o deset let staršího Obi-Wana Kenobiho. Navíc se zde ukazují další známé tváře jako Owen Lars (Joel Edgerton) nebo Bail Organa (Jimmy Smits) a představení mladého Luka a Lei (Grant Feely a Vivien Lyra Blair) se nanejvýš povedlo. A na temné straně tentokrát stojí Rupert Friend, Moses Ingram a Sung Kang, kteří jsou opravdovými zlouny, jde z nich strach, ale nějak se mi do světa Star Wars nehodí. Jinak, vizuálně vypadá první část skvěle a Deborah Chow ukázala, že natočit něco dobrého jí nedělá problémy. 9/10 ()