Psanci: Krvavá mise

• Južná Kórea Beomjoidosi 2 (viac)

Uběhly 4 roky od toho, co detektiv Suk-do Ma (Dong-seok Ma) porazil Chena Janga a jeho gang. Nyní Suk-do a jeho tým dostali nový úkol – přivést podezřelého, který uprchl do Vietnamu, zpět do Jižní Koreje. (mikki089)

JASON_X

Úplně stejná šablona jako jednička, mohl bych opsat svůj komentář k ní. Kombinace infantilně komediální gangsterky s postavami šaškujících trapáků, a drsné krvavé gangsterky s postavami psychopatických bijců a vrahounů. Sekáčky, sekery, nože, spousta krve a čvachtavých zvuků, to vše v konfrontaci s "humornými" postavami pro náctiletá děcka. Nějak mi tahle kombinace nesedí. Tři hvězdy můžou být spokojené i zklamané, ty moje jsou rozhodně zklamané. ()

PetrPan

Korejský Bud  tu na chvíli dostal i Terence a tak  poručík Seok-do Ma cestuje do Vietnamu s vcelku legračním kapitánem Jeon Il-manem. Dvojka korejské mlátičky je de facto na chlup ta stejná zábava jako jednička.  Dal jsem si je hned za sebou a kdybych si měl zahrát hru najdi pět rozdílů, tak bych po 106 minutách prohrál bez jediného kroužku. I když teď mě napadá, že tady už nebyla ani ta malá úlitba patosu v podobě nějakého "loztomilého smlada", čili ano, jeden a fajnovej rozdíl tu je. Jinak je to zase hlava-nehlava a finální mlata na jedničku s hvězdičkou.  Není důvod měnit hodnocení, čtyři obratle praskají. ()

Lacike

Typická dvojka. Všetkého je viac ako minule, ale funguje to horšie. Ešte bitky sú ok (akurát sú zase zbytočne brutálne, čo ku komediálnemu ladeniu filmu nesedí) a finále v autobuse je lahôdka, ale vôbec na mňa tentoraz nefungovala komediálna stránka a pousmial som sa možno tak dvakrát. Dong-seok Ma je proste buldozér a po každej jeho rane záporák odletí tak ďaleko, že ho už nikto nikdy neuvidí. Ale až na finále po choreografickej stránke nič extra nepredvedie. Len fackuje jak Reno vo Wasabi. Záporák je strašne namachrovaný, ale po hereckej stránke je nevýrazný, takže žiadny strach z neho nešiel. Posledná tretina mi už pripadala strašne naťahovaná, ale finále to nakoniec zachránilo. Takže celkovo len ok jednohubka, ktorú si rozhodne druhýkrát nepustím. 5/10. ()

ScarPoul

V zásade môžem režisérovi jednotky aj dvojky vytknúť len jednu jedinú vec. Tá jediná im zabraňuje v tom, aby sa mohli podpísať pod výborný akční film z detektívneho prostredia. Tou výčitkou je, že veľmi viditeľne nahrávajú svojim protagonistom. Nečudujem sa im. Táto nesúrodá partička detektívov je sympatická a chvíľu v ich spoločnosti máte aj vy chuť pridať sa k policajným zložkám a hádzať zloduchov cez výklenky. Hlavne Dong-seok Ma s tými jeho Bud Spencerovskými údermi tu doslova žiari, ako nejaký superhrdina. V obidvoch častiach máme hnusných záporákov, ktorý v sociopatickom vyčíňaní neberú ohľad na nikoho a na nič. Preto zamrzí, že vtedy, kedy môžu zneistiť diváka aj postavy, v rámci vyššie spomenutého nahrávania tak nerobia. S konfrontácií s akoukoľvek postavou okrem policajného zboru z nich ide des a psychotickosť. Keď sa ale stretnú s dobrákmi, tak sa stávajú tradičnými druhotriednymi antagonistami. Kvôli tomu majú obidve časti odo mňa 4*. To nič ale nemení na tom, že je to formálne a scenáristicky zvládnutá rezanica s drsným humorom a s funkčnými postavami. Táto druhá časť sa mi dokonca páčila o trošičku viac. Teším sa na trojku. ()

Ouwen

Zábavné, ale potom už nudné, protože to není ani moc temné a není zde prostor pro to abych se bál o hlavní charaktery. Audiovizuál bomba, typické u Korejců, bitky tvrdý... nevim, opakoval bych se. Takovej ten typ filmu, kterej kdyby nevznikl, tak bych ani neměl pocit že by nějak chyběl. Průměr, není zde žádná scéna která by fakt vyčnívala nad podobnými filmy. ()