Mentálně postižený otec, kterému odebrali dceru, musí prokázat svoji nevinu. Sedí totiž ve vězení za smrt velitelova dítěte. (Netflix)

montel

Pastýř Memo (Aras Bulut Iynemli) je dospělý muž s duší dítěte. Společně s babičkou vychovává po smrti své ženy na venkově dceru Ovu (Nisa Sofiya Aksongur). Jednoho dne je ovšem Memo zatčen a obviněn z vraždy malé holčičky. Justice ho odsoudí k trestu smrti. Zmatený Memo se rázem ocitá v cele č. 7 mezi opravdovými kriminálníky, kteří mu za tak závažný trestný čin nedávají nic zadarmo. Na prahu smrti se však náhle objeví svědek, který může prokázat Memovu nevinu... Zápletka je podobná Zelené míli, jinak je to ale úplně jiný film. Jsem rád, že i takovéto neznámé filmy jsou díky Netflixu dostupné i u nás. Turci v tomto remaku příjemně překvapili. To hodnocení zde je ale příliš vysoké. 75% ()

dejavu26

Koukám na hodnocení a komentáře, je vidět, že se to tu líbilo, takže určitě se to většinou líbit bude, pokud hledáte romantickou polopohádku, u které je možno si poplakat, ale mně to přišlo jako turecká telenovela, kýč jak bič, který ždímal jen prvoplánově emoce každým detailem i celým těžko uvěřitelným příběhem, který mi tak přišel falešný a v několika podstatných zlomech kulhal. Mentál špatně zahraný, kdy mentálněl jen tam, kde se to režisérovi hodilo a jindy zázračně chápal, dojatí kriminálníci slzící nad malou holčičkou, rádoby dojemná muzika klíčových okamžiků... Takže za mne + jen za krásné turecké exteriéry, jednu dobrou písničku, kterou tam hraje a zapěje kriminálník a překvapivý konec. ()

Accuphose

Jak hodnotit tenhle film. Přirovnal bych to k pornu, ve kterém má herečka orgasmus každou minutu. Nevěříte tomu, i když se vám třeba líbí. Nebo jinak, pusťte si v "V paprscích slunce" a hodnoťte severokorejský režim. Je to zároveň dojemné a zároveň absurdní. V detailech, i celkově. Možná by si to i vysoké hodnocení zasloužilo, kdyby záměrem filmu nebyl jen a pouze ten efekt. Vše ostatní je očima režiséra nepodstatné. Přirovnal bych to k nedávnému Antebellum... ten film je odpad, ale protože ta iluze je tak dokonalá, dám jednu hvězdu. ()

johankazarku

Emotívny príbeh, ktorý ukázal aké dokáže byť silné puto otca a je jedno že s hendikepom a dcéry, ktorý dokázal ovplyvniť rozhodnutia ľudí. Strastiplná cesta od ich odlúčenia až po ďalšie stretnutia. Avšak miestami to bolo až príliš neuveriteľné a naivné. ()

Drahocam

Možná je to nereálné ten závěr, ale to nevadí. Pro citlivé a romantické duše jako jsem já je film ideální. Dlouhé roky jsem pracovala s mentálně postiženými a proto se nebojím napsat, že herec hrál postiženého člověka opravdu skvěle. Mezi postiženými by nikdo nepoznal, že fo pouze hraje. A ta malá holčička, ta byla také skvělá. Určitě se na film podívám ještě minimálně jednou a doporučím ho i svým známým. ()

Crocodylus

si drsny frajer, ktory nepustil slzu ani pri zelenej mily alebo smrti Mufasu? daj si tento pocin a odomknes v sebe nove pocity... brutalne podarene 5/5 ()