Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

StarFsh

Tvorcovia vytvorili funkčný svet, ktorý celkom aj dáva logiku a potom ho vďaka pomocným barličkám (šťastné náhody ako napr. požiarna sekera a pod.) a logickým kopancom postupne ničia. ()

megacik

Déjà vu hviezdna pechota.  Nemôžem si pomôcť, ale všetko mi pripadá, ako keby som to už všetko niekedy videl. Asi som tiež skočil v čase, tentokrát do roku 1997. Škoda len, že efekty, votrelci, logika je presne ako z roku 1997. Ešte aj tí herci sú takí podobní. Nepáčilo sa mi hlavne to, že bojujú "vzduchovkami" proti "tankom"...presne ako vo Hviezdnej pechote. Kým v roku 1997 to ešte šlo, v roku 2021 je to už trapošina na entú ! Takže nejako extra som sa nezabavil, skôr som sa hanbil v kúte za nich. Väčšinou hlavný hrdina je ten, ktorý zachráni svet, ale hlavný hrdina v tomto filme tu bol len piate koleso.... keby tam nebol, asi by sa toho veľa nezmenilo. Hlavná úloha- kecať, keby sa dalo, aj ukecať príšery k smrti, mať v rukáve každého odborníka na všetko, a preniesť toxín naspäť do minulosti, ale to predsa dokáže urobiť hocijaké degéčko, ktoré prežilo. A ten rýchloskvasený záver.....namiesto armády, sa partia ľudí rozhodne "nejako", a hlavne náhodne zlikvidovať zdroj budúcich problémov na vlastnú päsť, v nulovej viditeľnosti,  a na ľadovci, nevidel som ani jedno lano či mačky....asi v zmysle hesla "nejako bolo, nejako bude" 50% ()

Bobby_Fisch

Tak přeturbenej spatlanec biologicko politickýho blití, kde dominantní záběr je stříkající sliz z tlamy vetřelce kombinovanej slizem nepovedený rodinný rádobyatmosféry... ztráta času a iluzí o ušácký kinematografický příčetnosti. Korunu tomu dala projíždka na sněžných skutrech, záběr u kterýho sem stihl 2x usnout ()

lukas.pukas.

za mme total narez akce efekty , clovek se nenudi , v ramci moznosti i propracovany dej spetka humoru , za me top sci-fi 2021 , je to takovy mix na hrane zitrka a aliena .90% ()

ArchAngel_

Kdyby některé pasáže nevypadaly kvalitativní úrovní jak CW seriál, bylo by to fajn. Nicméně myšlenka, styl, akce, skvělý! Super sci-fi, jen nevím, jestli ten Pratt se tam úplně hodí, když hraje „tu samou postavu“ v několika dalších filmech ;). Hodnocení 80%   ()

Tempter

Taková sci-fi kombinace filmů O rodičích a dětech a Hvězdné pěchoty. Mé pocity oscilovaly od "běžím s nožem na koberce proti plátnu" k "tak už to dokoukám". Ale pak přišla Dextrova Hana a rázem to bylo za tři. Já vím, že tohle není objektivní, no a co... ()

Harry89

A tak asi budu za jednobuněčnýho organisma ale mě to teda k*revsky bavilo. Děj sice mohl být svižnější, rodinný pouta v laborce kratší, obludy větší a chvílemi jsem čekal, odkud vyskočí mluvící mýval ale jinak za 5*. Když už tady padlo srovnání s Na hraně zítřka, tak tohle mě teda bavilo mnohem víc, protože v čem je Cruise, to je nudná, rádoby hlubokomyslná blbost. ()

mcac88

Jako koncept zajímavý, sice už jsme to parkrát viděli, ale vysvětlí mi někdo, jak může mimozemská rasa, která má jen pozemní neobrněné jednotky, které doslova rozmetá na kusy kulomet ráže .50, dobít celou planetu, co naše tanky, letectvo, dělostřelectvo, stamiliony vojáků po celém světě, co podkaliberní munice a podobně...jak se vlastně dostaly na Zemi..dle toho, že jsou to prakticky jen "nemyslící mimozemská zvířata" tak pochybuji o technologii mezihvězdného cestování nebo teleportu, ale chápu, moc otázek, u Arachnidů se dá taky zeptat jak jsou schopni posílat asteroidy přes celou galaxii a jejich motivaci, proč ve Znamení napadnou ufouni Zemi, kteří jsou "alergičtí" na vodu, kde doslova padá voda z nebe a voda je vlastně ve všem živém a na většině planety...OK je to oddechovka, kde se clověk nesmí ptát na tyhle otázky a pak si to celkem užije ()

CampaHD

Prime video 60% - nie je to zlé, dalo sa to ale spracovať lepšie, sem tam to zbytočne letí vpred a pritom sa scenár vie aj umne preklopit na inú nôtu a vzápätí postrada schematickost. Hudba tiež nejde na 100 percent a Pratt sa zabudol v inej galaxii a má vo vrecku walkmana, neprepol sa na iné sci fi. Ale na jedno pozretie dobré. ()

Duffman 97

Jeden z těch lepších letních blockbusterů z Hollywoodské produkce. Sympatické postavy, fajn akce a skvěle vypadající emzáci. Více u oddechového akčňáku nechci. ()

Prck4

To má jen 66%? To je ostuda pro všechny recenzátory co tomu dali méně než 75%. Já vím, že tam více než 2 hodiny není jediná buzna, lesba ani transka. Tak tomu dejte dolů jen jednu hvězdičku, nepřehánějte to prosím. Za mě dobrých 83%, 5 praček whirlpool za těžké podhodnocení. Asi toho chci moc. 10% (půl pračky whirlpool) to ztratilo z sprostého důvodu, příšery tohoto typu vetřelcozerga by neměli šanci ani v rusku. Jako narovinu když se jim postaví pár desítek tisíc tanků se stovkami tisíců pěších oddílů a tisíce letadel bývalého sovětského svazu tak by ty stvůry nedopadly tak dobře jak Ukraina. <!SPOILER!>........"Tak co budoucnost?" "Hledám pilota s letadlem co si to jen tak přisere do ruského letového prostoru s partou nebojácných, elitních, amatérských, ozbrojených občanů, co jsou připraveni obětovat se pro záchranu lidstva." "Děti se ukážou jen když něco chtějí"....... "Koukej to dostat dřív než naklade vejce!!" topovka ()

Namefar

Nějaké dobré nápady tam jsou. Dlouhé to je jak sviň. Napětí a tajemno tam nehledej, jenom kulky výbuchy a tak nějak pořád dokola. ()

Hansolo35

Složenky se neptají, takže i Chris Pratt musí vzít občas takovýhle škvár. Vždycky když v nových filmech vidím tu přehlídku géniů, doktorů a hrdinů z Afriky, tak si říkám:  "Jak to, že do 21 století vymysleli maximálně oštěp?!" A najednou samej génius. Potvory jsou podobné těm z Na hraně zítřka, jen s časem se tu pracuje jinak. Bohužel scénář dost opomíjí kauzalitu a tak se tu fňuká o stošet. No a vlézt do kosmické lodi s vetřelci, když mám plné bedny C4? Nač to? Odpálím to a počkám mimo na případné přeživší. Což by ovšem bylo nutné vynechat velký boj se samicí. Celkově jde o průměrný akčňák, kde by se mělo hodně stříhat. Hlavně ty "srdceryvné" scény. ()

icanjan

Tak děj jsme už viděli například v Edge of tomorrow a podobných. Dějově tedy film nic moc nového nepřináší. Po tolika dekádách točení podobných filmů, by si už filmaři, kurník, mohli dát pozor i na nelogičnosti a posnažit se jim vyhnout. No ne, tenhle film jich má dost. Jakože třeba oni se vrátí z války z budoucnosti a nikoho nebude v minulosti zajímat, jak té budoucí válce předejít? A tak dále. I tak je to ale fajn podívaná. Řekl bych až nadstandard. Dobré akční scény, má to spád i šťávu. A protože je to můj oblíbený žánr, tak tam ty 4 hvězdy hodím. ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)