Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

alldo.raine

Pro milovníky EoT must. Není to tak dobré samozřejmě (nic není), ale jinak je to pořádná vydařená akční sci fi. Po dlouhé době něco na jeden zátah zase. Vetřelci dobří, neznámý casting krom skvělého Pratta a menší role JK tak nějak do počtu, ale s tím se evidentně počítalo. Stopáž rozhodně na škodu nebyla a já si to moc užil. ()

BFG2000

Ale jo, proč ne? :-) Krásně se tam kloubí dohromady několik rovin a je to moc milé. Po dlouhé době také film s opravdu strach nahánějícími emzáky. Trochu mě mrzí, že to bylo málo "vědecké" a málo se to soustředilo právě na původ a pohnutky nechtěných návštěvníků země. Ale jako akčíní sci-fi řežba to funguje skvěle. Film si rozhodně přímo říká o srovnání s Edge of Tomorrow, byť v něm je jasný zápach Aliena, ale i Promethea. Na Cruze však ztrácí celé jedno kolo a nedožene jej ani skvělý Chriss Pratt, který je perfektní zejména ve vážné póze. Byť to není dokonalé, po dlouhé době jde o skutečně pořádné Sci-fi!! ()

oldy

Ze začatku docela utahany(dlouhy). Začlo mě to bavit až se ukazala první příšerka. Přišery jsou dobře udělane a akce solidni. 200 mega jde vidět. Za mě slušných 70% ()

Cooller

chudák Pratt, dostává same slabe role, star-buzika pro marvel (totiž disney, pardon) ani nepočitam, přitom si nemyslím že by to byl špatný herec, ba naopak, docela mně baví. Škoda ten děj, mohlo to daleko meně pusobit nesmyslně, pak bych uvažoval i o další hvězdě. ()

ANTYCHRYST

Poslední dobou se roztrhl pytel s fantasy filmem.. Tohle rozhodně překvapilo.. Zajímavý časový nápad.. Hudba jak od Hans Zimmera :) nejvíce jsem rád za vetřelce.. Který jsou hodně povedený a je jich dost.. Občas je to trošku prepalene a hraje to až moc na city.. Ale jinak se to povedlo... 70% zremixovano několik filmu ala vetřelec.. Den nezávislosti atd. :) ()

tynuska37

Já fakt nevím, proč, když už se do těchhle filmů sypou prachy, si s nimi někdo nedá trochu víc práce. Závěrečná pointa o původu vetřelců dobrá, ale naprosto k ní chyběl jakýkoli build-up v průběhu filmu, stejně jako k vysvětlení, proč se civilisti bez výcviku den co den posílají na jatka (víte, takový to, když se celým filmem prolíná myšlenka "to je divný, to je divný, jak to?", a na konci se to rozumně rozuzlí a každej řád-hledající mozek z toho má velikou radost? tohle? tak přesně tohleto tady úplně chybělo...). Myšlenkový postupy postav mimo, interně jsme to doma nazvali jako festival lidský neschopnosti, protože co mohl někdo vcelku předvídatelně pokazit, tak to taky pokazil. Někdo z tvůrců si možná myslel, že to přidává na dramatu, ale mě to teda spíš pěkně iritovalo (btw spoiler, někdo se vrátí z budoucnosti s odpovědí na problém ve zkumavce a všichni vojáci a vojandy kolem na to řeknou, že už se to vlastně moc nehodí, a chlápka s tou zkumavkou i veškerými znalostmi pošlou klíďo píďo domů za rodinkou? tak určitě... nehledě na to, že náležité vyplácání téhle zkumavky v závěru a konečně dosažení happy-endu bylo sice super, ale stejně asi není zrovna rozumný, při vědomí existence nějaké vyspělé a potenciálně dost agresivní mimozemské civilizace, nenechat si ani krapet tohohle zázraku do zásoby a navíc veškerý klíčový vzorky tkání a ukázek mimozemských technologií kvůli vlastní stupiditě vyhodit do vzduchu... no, asi to holt případně bude problém budoucích generací, zase :)). Film se očividně pokusil ždímnout téma a padoucha z Na hraně zítřka, emoční spojení otce a dcery z Interstellaru a sebevražednou misi v ledovém království z šesté řady Hry o trůny, no a dopadlo to přesně podle očekávání, tedy jako patchwork čehosi, u čeho si bude divák po celou dobu říkat, sakra, proč to neudělali lepší, vždyť víme, že to jde... ()

Flory14

Ouu shit, tak tohle sedlo! Moc rád jdu proti proudu a říkám že tento film má být v červených číslech! Nečekal jsem vůbec nic, maximálně nějaký průměr se sympaťákem Chrisem Pratem. Dostal jsem mnohem více než pro co jsem si přišel. Film má vysoké tempo, které mu moc sluší. Za více jak dvě hodiny se toho stane opravdu hodně, pomáhá tomu rychlejší střih který není na škodu. Hlavní postava je Dan a okolo něho se celý děj točí, na ostatní charaktery není tolik čas, což ale nevadí protože Dan je suprově napsaný, pro mě osobně skvělá osobnost s kterou se dokáží ztotožnit. Další členové jsou taky fajn a i přes menší prostor si dokáži ukradnout svůj čas. Postavy se zde v rámci možností chovají logicky, žádné "rozdělíme se" apod. Zápletka je originální a musím říct že tvůrcům se povedlo, udržet diváka v neznalosti většiny událostí a postupně odkrývali své karty. Některé méně důležité věci se vynechali pro dobro děje, třeba jak dokázal celý svět najednou spolupracovat, proč tomu vůbec věří atd. O tomhle primárně film nebyl tak to šlo na druhou kolej. Mohlo se proto více času dát hlavní postavě a zkoumání příšer. Já nejsem vůbec fanoušek cestování v čase, velice často mě to spíše ruší a přijde mi toto téma prostě divné ale tento film se řadí mezi světlé výjimky, kde mě to neštvalo a dokázal jsem si snímek užít.  Emzáci jsou vymazlený a dlouho jsem neviděl takhle dobře zpracované potvory, velké plus pro super efekty které jsou na top levleu.  Humoru je zde na můj vkus akorát, vůbec neruší a když přijde dokážu se zasmát i "hloupostem", hlavně týpek se sopkami byl super. Ještě jednou bych rád vypíchl akci. Byla rychlá a úderná. Někdo spadne a jde se hned zachránit, divák nemusí řešit uprostřed bitvy " co, kdo, proč, jak?" ale opravdu je v roli hrdinů, kteří se musejí rozhodovat v rámci sekund, né vždy se správně rozhodnou a nemají o všem přehled. Po snímku nešlo jinak a mile rád, dám po dlouhé době akční/sci-fi jízdě plný počet. Na odreagování a zabavení naprosto dokonalý a pokud máte rádi Chrisse, film si užijete.  Oblíbené postavy: Dan, nasraný týpek v červeném tričku, mladá Muri ()

Marty7CZ

Po dlouhý době brutálně nadupanej bijak s luxusnima emzakama 👍👍👍80% vostrejch. Jen jedna věc je jistá, tohle patřilo do kina 👈☝️☝️☝️ ()

ŠpetaMarek

První asi hodinu jsem nevěřil co vidím, inteligentní scénář (premisa je debilní to ano, ale jednotlivé pasáže jsou na začátku opravdu dobře napsány) často podkopávající oveřené stereotypní berličky, dobře zahrané, dobře gradované. Pak tomu trochu spadne řemen a když ho pak opět nasadí, dojde ke změně prostředí a začne se zběsile stříhat a film tak působí uspěchaně. Klidně mohl mít 15min navíc. ()

viky13

I přesto, že mám poměrně veliké výhrady k tomu, jak tam ten čas vlastně funguje, tak reference na den nezávislosti byla výtečná a sakra na místě. ()

JohnZ87

Nikterak originální film, který se evidentně nemálo inspiroval snímky jako "Na hraně zítřka", "Den nezávislosti" nebo "Terminátor". Nedostatek originality snímek vyvažuje alespoň poměrně působivými vizuálními efekty, sympatickým obsazením a svižným dějem. 65% ()

wege

Je to taková roztomilá béčková akce, která si nehraje ani na nic více. Jinak by v tom nemohly být fantastické dialogy jako „Jak to zvládáš?“ „Jde to.“ „Dobrý.“ apod. Ale má to střílečky, pěkné akční scény, má to relativně dobře uchopené cestování v čase, má to zajímavé mimozemšťany. Jen to prostě nedrží linii, na začátku vypadali nepřemožitelně, pak si je v pár lidech mazali na chleba jako nic. Navíc v tom jde vidět, nevím, že se hodně inspirovali jinde. Ti mimozemšťani vypadali dost podobně jako v Na hraně zítřka. K tomu filmu to ale mělo daleko, navíc tam jste to Tomovi a Emily věřili, tady Chris vypadal, jako že ho to hraní skoro ani moc nebaví. ()

wixet

Velmi odřené tři hvězdy. Triky výborné, ale co naplat, když je scénář přiblblý a herecké výkony dost mizerné? Zajímavý námět, ale dost promarněná šance. Bohužel. ()

papadoce

Výborný akčný film s vykradnutým, ale zároveň trochu modifikovaným námetom (hovorím o Na hrane zajtrajška). Chris Pratt bol v roli dobrý, emzáčikovia kvalitne hnusný. Čo stojí jednoznačne zato je akcia. Ono to po celý čas odsýpa a že tá osobná stránka príbehu až tak nedojme mi vlastne pri tomto filmovom žánri vôbec nevadí. Jednu hviezdu som pozdržal kvôli predvídateľnosti príbehu. Myslím, že niektoré časti deja boli jasné väčšine divákov, než sa udiali. Pripisujem to nemohúcnosti dnešných scenáristov. Inak to naplnilo všetko čo som očakával. Spravodlivých je 70%, ale za ten nápad s odkusnutou nôžkou dávam štyri. "Nemusíš na to byť sama. Priviedla si ma sem, pretože máš pre mňa úlohu. Tak ako ti viem pomôcť, Nikdy ťa neopustím. Ako sa ukázalo, svoju najlepšiu budúcnosť som mal vždy pred sebou." ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)