Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Česko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (viac)
Česko, 2021, 118 min (Alternatívna 112 min)

Réžia:

Patrik Hartl

Predloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scenár:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (viac)

Prvok, Šampón, Tečka a Karel sú dlhoroční kamaráti v strednom veku, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Je možné riešiť krízu stredného veku provokatívnou hrou s takmer nesplniteľnými úlohami? Ako štyridsiatnik zistí, či je naozajstný chlap? Ako zabráni korózii svojich ideálov, rozplynutiu snov a scvrkávaniu semenníkov? Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa pokúsia nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu kravinu ako zamlada. Alebo aspoň odvahu hovoriť za všetkých okolností to, čo si naozaj myslia. Kto splní úlohu, nie je „sráč“... (Bontonfilm SK)

kolly13

Po delší době mi český film přinesl dobrou náladu i zamyšlení. Kombinace různorodých charakterů, českého prostředí bez extrémů a důrazu na plynulost děje. Bojujeme, jak umíme a zároveň závidím druhým, protože ti to mají lepší. ()

Dvorik

Je to vlastne stejne fajn jako kniha. Typove sice nesedi vubec Karel, ale vsechny 4 herecke vykony jsou super na beznou ceskou zumpu. ()

Ironhead

Na tuzemské komediální poměry posledních let se jedná rozhodně o nadprůměr, nicméně to pořád neznamená, že by šlo o kdovíjak skvělý film... bohužel. Sympatické obsazení hlavní čtveřice pro mě osobně shazuje plejáda okoukaných tváří a tvářiček ve všemožných cameo rolích a roličkách. A také scénář, který nedrží moc pohromadě, aneb spíš než příběh na celovečerní film jde o plejádu více či méně povedených scének ze života čtyř hlavních postav. ()

kokofek

V zástupu českých rádoby komedií přece jenom příjemná změna. Námět, který je hlavní náplní filmu,krize středního věku je poměrně uvěřitelný. Velkým bonusem je samořejmě herecká obsada. ()

Rian_witcher

Na české scéně se naštěstí občas objeví mezi "fekálními" komediemi i ty hvězdné. Po všech těch Románech především pro ženské publikum se konečně objevilo i něco oslovující i chlápky co také mají své dny. Plusem je, že se film dokázal i vcelku úspěšně zamyslet  nad tématy jako je přátelství, rodina a vlastně i život. Asi jediným zklamáním byla jindy výborná Daniela Kolářová. Ve filmu podala stejně mizerný výkon jaký by stačil v Ulici nebo Modrém kódu. ()

Hellscuboy

Těžce ze života,chvílema až krásně hnusně...Netflix..partnerka(Glumilka)..já..župan a z nudy vybraná komedie od Páti,zavřu očička mi problesklo hlavou když PŠTAK začal...mno zavření oček se nekonalo a já s chrochtáním filmík dočuměl,páč mě fakt zajímalo,jak to dopadne...cz tvorbu moc nemusím,ale tohle se mi po dlouhé době páčilo. ()

DJMaroko

Ve filmu je celkem devadesát postav a režisér si přál, aby i ty nejmenší, které se mihnou plátnem jen na pár sekund, ztvárnili špičkoví herci. A to bylo a je to, co ze starých českých filmů dělá ty špičkové. I malé role neherců dokáží zkurvit film. Jen kdyby takto přemýšlel každý režisér, ale na to asi nejsou prachy. ()

Grimaldi

Tvorbu Patrika Hartla neznám, co znám je jen jeho naprosto divný smích. Tím chci říct, že bych se na Prvoka do kina zrovna nehrnul. Velká návštěvnost ale už mou pozornost zaujala, a tak když se film objevil na Netflixu, i já sem tedy podlehl. A určitě je co chválit. Na české poměry rozhodně vizuál filmu, který je na špičkové úrovni. Dále pak herecké obsazení, jemuž za mě kraluje Martin Hofmann, jehož postava mi byla nejvíce sympatická. Přesto i on, sice v menší míře, se dočkal u některých dějových linek vyšumění do prázdna. To ostatně považuji za největší problém filmu. Nadnese nějaké téma, dost okolo něj postaví děj, dojde třeba i k nějaké konfrontaci ale už ne k její vyřešení, uzavření. Možná je to záměr autora, ale můj zážitek byl tímto dosti pokažen. ()

bonovox

Celkom kvalitný český film pri ktorom sa zasmejete ale aj zamyslite. Vierohodné vykreslenie všetkých štyroch aktérov príbehu. Pasuje tam aj samotný záver. 70% ()

Tomas_PO

Spočiatku celkom pozerateľná česká komédia, striedavo so slabšími a silnejšími scénami, no v závere so zbytočne 'preplácaným' scénarom neúspešne tlačiacim na emócie. Českí herci úplne v pohode, ale dva dialógy s Maštalírom a jeden s Polnišovou mi postavil chlpy na celom tele. ()

Katjushkator

Bohužel mi tento snímek nějak nesedl. Vyzdvihnout musím pana Pechláta, který podal skvělý herecký výkon a jeho postava mi byla po celý film nejbližší. Dále mě velmi bavila Daniela Kolářová, které role despotické a starostlivé maminky vyloženě sedla. Jinak nic moc. Martina Hofmanna mám ráda, ale v tomto snímku nebyl jeho herecký um vůbec využit a Hynka Čermáka mám zakázanýho od doktora. Začíná být těžce přečermákováno. ()

Kozlowski8

Čtveřice kamarádů - čtyřicátníků, z nichž každý prožívá určité znaky krize středního věku, pocity vyhoření, prázdnoty a nenaplnění svých životních představ. To se snaží změnit hrou, při které plní provokativní a bizarní úkoly... Právě to plnění úkolů má být (a zřejmě pro mnoho diváků je) hlavním podnětem k výbuchům nekontrolovatelného smíchu, radosti a potěšení. Taky jsem se občas zasmál, to ano, ale víc u mne převládal pocit trapnosti z toho, jak si ti hoši dokazují, že nejsou srabi, ale ve skutečnosti jsou totální idioti. Líbilo se mi herecké složení a výkony všech čtyř titulních postav (nejvíc Martin Hofmann a Martin Pechlát). Celkově ale podprůměrné dílo. 45 %. ()

JeffScylla

Knižní předloha stojí za .... proto jsem se na film nijak nehrnul, při představě že autor zároveň psal scénář a dělal režii. Nicméně po jeho shlédnutí bych se zas až tak nepohoršoval, naopak musím Patrika Hartla pochválit, protože mne bavil. Hynek Čermák s Martinem Hofmanem si drží svojí laťku a především Hynek je kouzelný. Kdo mne ale velice mile překvapil je Martin Pechlát kterého jsem doposud vnímal spíše jako inertní postavu bez chuti a zápachu takřka v kterékoliv roly a i tady to zprvu vypadalo že tomu tak bude. Nicméně mne ve finále zcela dostal, protože dokázal zahrát naprosto dokonalý výraz mnoha zcela protichůdných pocitů při oznámení na dalšího dívčího přírůstku do rodiny, kdy z něj přímo sršela odevzdanost, štěstí, zoufalství, panika a nevím co všechno ještě. Opravdu mistrovský kousek. Člověk se musel smát i když mu bylo zároveň postavy líto. :) Další milé překvapení bylo kolik do tohoto "stručného" příběhu dostalo herců. Zřejmě měla vliv vlna Covidová ale bylo to fajn. ()

Stoctyrec124

Definoval bych to jako dobrý český film. Parta chlapů se rozhodne dát si pár výzev, aby si dokázali, že v nich je ještě pořád mladý duch. Osobně mám rád Hynka jako herce celkově a tady předvedli všichni čtyři dobrý výkon. ()

PTuranyi

Filmový príbeh štyroch priateľov, ktorí sa napriek strednému veku neboja výziev a tvoria veselú kopu. Zároveň však jednotlivo každý z nich prežíva osobnú krízu, ktorá je filmu dáva slušný psychologický rozmer. Karel je bohatý workaholik, ktorému práca ničí manželstvo. Tečka je silný bojovník, ktorý nevie nadviazať vzťah so ženami. Šampón je sukničkár, hľadajúci trvalý vzťah a Prvok je slaboch riešiaci finančné problémy vystupovaním v travestišou. Produkcia je dobrá a herecké výkony vôbec nie sú zlé. Scenár je dobre napísaný, ale akosi nedokáže skĺbiť vtipné momenty s vážnosťou námetu. Vyvrcholením je tragická smrť Šampóna, po ktorej zbytok hrdinov speje k šťastnému koncu. Mohla by to byť katarzia, ale vyznieva to dosť lacno. 70% ()

I.ball

Takovy stereotypicky cesky muz o ctyrech polohach a hlavne ty zeny... vsechny do jedne bez charakteru, jen loutky, ba dokonce objeti jejich vlastniho pudu plodit deti.. copak neni mozne natocit film o necem jinem nez o snaze lidi se rozmnozovat anebo se usazovat? bylo mi ouzko z ceskeho filmu.. 40% ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+