Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Česko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (viac)
Česko, 2021, 118 min (Alternatívna 112 min)

Réžia:

Patrik Hartl

Predloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scenár:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (viac)

Prvok, Šampón, Tečka a Karel sú dlhoroční kamaráti v strednom veku, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Je možné riešiť krízu stredného veku provokatívnou hrou s takmer nesplniteľnými úlohami? Ako štyridsiatnik zistí, či je naozajstný chlap? Ako zabráni korózii svojich ideálov, rozplynutiu snov a scvrkávaniu semenníkov? Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa pokúsia nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu kravinu ako zamlada. Alebo aspoň odvahu hovoriť za všetkých okolností to, čo si naozaj myslia. Kto splní úlohu, nie je „sráč“... (Bontonfilm SK)

Hemlock

Po dlouhé, ale opravdu dlouhé době vyprodukovala česká kinematografie zase komedii, na kterou se dá nejenom koukat, ale dokonce i pobaví. Chválím herecké obsazení, atmosféra je uvolněná a film jako celek určitě najde cílovou skupinu - za každého z hlavní čtveřice dávám hvězdu a solidních 75%. ()

unrocker

No jako 3 hvězdy by asi stačili... úvod filmu o ničem ale jak se rozjedou sázky tak se člověk i pobaví... fascinovalo mě že každou malou roly hrál známý herec a člověk čekal kde se zase jen tak někdo objeví... na české poměry povedená věc! ()

Ivoman

Skvělý scény, skvělý nápady, skvělé obsazení, které jako vždy a opět stále dokola přejdou po 1/3 filmu do seriálových sraček Ulice a Ordinace. Možná si pan Hartl myslel o sobě hodně, když se rozhodl napsat knihu, z knihy scénář a ještě to režírovat. ()

nula87

Čtyři chlapi s midlife crisis, kteří si jako dokazujou to, že jsou pořád mladí a nepatří do starého železa? A dokazujou si to tím, že se svlíkají na veřejnosti, hrají si "na pravdu" a šukají si vzájemně manželky?A co jako? 40% ()

subic

Na tom filmu je zajímavé, že i ty malé roličky tu hraje nějaká známá tvář, kde jinde to máš? 2 ze 4 hlavních rolí tu mají 2 moji oblíbení herci. Filmů pro holky, kam jde chlap nedobrovolně je mraky, ale tohle je tak trochu naopak, takže vlastně je to dobrý. 7/10 ()

MyrnaAlec

Na české poměry nadstandard , ovšem to vyznění ? Trable mužů ? Chudáci mají toho moc, manželka otravuje, milenky nudí, děti prudí ... ženské postavy nedělají nic jiného, než čekají co ten jejich muž vymyslí. Pan Hartl to tak vidí nebo to byla nadsázka ? ()

marek29

"Zdravá, chutná, voňavá - to jsem já. Poctivá, sáčková, zeleninová..! Jooo každý tu máme snýýý o polévce instantní.." Je to samozřejmě oddechový vypínač hlavy a v žádném případě nějaký mozkodlábek. V závěru nečekaný zvrat a jinak ze života. Ten song z reklamy s tancující zeleninou už z hlavy asi nedostanu :( ale za mrknutí to rozhodně stojí! ()

ostravak30

Knihu jsem nečetl, tak nemůžu posoudit má-li režisér pravdu. Pravda ale je, že těch filmů o lidech ve středním věku a jejich krizích je docela dost. Je to pořád dokola. Třicátník nebo čtyřicátník si uvědomí, že mu život utíká mezi prsty, že si nic neužil apod. a začne blbnout. V tomto případě je to celá partička, která si dává úkoly. Jenže film není až taková komedie. Jde o pomezí komedie a vážně míněného dramatu, přičemž oba žánry se vzájemně sráží. Když Martin Pechlát zpívá v dámském oděvu, člověk se pobaví, zároveň se ale ptá, jakou krizi si tím řeší on? Jak dlouho chtěl tohle manželce tajit? A Hynek Čermák jako muž žijící s matkou? Na jedné straně ho to rozčiluje, na druhé se neodstěhuje proč? Možná někoho snímek přiměje se zamyslet nad sebou a svým životem, ostatně začít žít se dá v každém věku, na druhé straně některé úkoly jsou spíš víc zábavné, než aby dávaly smysl a přiměly si hlavní postavy něco uvědomit. Pro mě se jedná o snímek narvaný hereckými hvězdami, ale též je nutné konstatovat, že Patrik Hartl dosud udělal jen dva filmy a ten první je Taková normální rodinka. Takže režisérských zkušeností (opomíjíme-li seriál Ulici) tolik nemá a film se asi žádným velkým hitem nestane. ()

Brano

Podarená komédia z českej produkcie. Malo to nápad, vtip, pomerne rýchly priebeh a veľmi sympatické herecké obsadenie. Ja som sa nenudil. ()

Nathaniell

Do háje, tak tohle se POVEDLO!!! Ústřední čtveřice je naprosto úžasná, ovšem VELMI mile překvapily i vedlejší postavy. Nejvíc asi Jiří Langmajer, který se ukázal jen na chvíli, ale dokázal pobavit. Nebo Petra Polnišová... ... Už podle úvodu bylo více než jasné, že film bude střídat drama a ujetou komedii. No a taky střídal. Šlo mu to perfektně. Knihu jsem sice nečetl, ale možná to napravím. Několik nečekaných scén - jak komických tak dramatických - dává příběhu solidní hloubku a "nehoda" mě dokonale zaskočila. To mi spadla čelist, slezl jsem z gauče a sedl si blíž k televizi. Bylo to pro mě úplné vytržení. Ne z děje, ale ze všeho, co se odehrávalo. Jako silná čára. Jenže to se stává i v životě... Asi jen sotva bude druhý díl, což je škoda, ovšem pokud ano, půjdu na něj do kina. 5* ()

Knightey

Tak tahle česká komedie se opravdu povedla! Moc dobré herecké obsazení a o to lepší herecké výkony! Člověk se pořádně zasměje! :) ()

chr0ust

Jeden má a nechce, druhý by chtěl a neví jak, třetí má až moc a čtvrtému je to jedno… to samé ale platí i pro tvůrce. Některé scény zbytečně tlačené do vtipu, naopak jiné zcela promarněné. Stejně tak i vážnější chvíle. Dost věcí se otevře, abychom se k nim již nevrátili… ve finále celkem koukatelný chaos ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+