Hollywood o něj nestojí a talentovaný Rudy Ray Moore se proto vydá vlastní cestou. V roce 1975 natočí pro černošské publikum film Dolemite. (Netflix)

BOURQUE

V produkcii Netfilxu životopisný film R. R. Moore, ktorý sa preslávil vulgárnymi textami (vydaný na albumoch) a filmom Dolemite. V hlavnej roli E. Murphy, ktorého po dlhšom čase bolo dobré opäť vidieť. Z celkového pohľadu ide o stráviteľný film s tým „feelingom“, ktorý dokáže poskytnúť len E. Murphy. Škoda, že ani jeden z jeho kolegov v roli „vedľajšia postava“ nedokázal byť výraznejším. Môžem povedať, že nakoniec to nebol až taký „Netflixovský“ film, ako som čakal. PS.: Film pomerne s veľkým počtom sprostých slov a nadávok (možnosti pre „zaujímavý“ dubing). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

strikeman

Za posledních 20 let se objevil kdysi tolik populární černý tlučhuba Eddie ve dvou obstojných rolích, a to coby Mr. Church a nyní Dolemite. Je to dobře a přeji mu to, protože to v sobě pořád má, stejně jako třeba Wesley. Celkem "půvabný" film s vynikajícím soundtrackem. Hned se jdu mrknout, jestli se dá někde splašit Dolemite z roku 1975 :-D ... 75% ()

Olík

Strejda Eddie se nás zase po letech snaží přesvědčit, že není jenom prdící karikaturou sama sebe, ale v první řadě pořád ještě hercem……a nutno dodat, že přesvědčivě. Showbyznys biografie, u které kdyby jste nevěděli, že vlastně jde o životopisný snímek, tak máte pocit, že právě sledujete typickou afro ukecanou komedii. Jinak ale vydařená záležitost. Rudolph Frank Moore byl bezesporu zajímavá postavička (přiznám se, že jsem neznal) a Murphy si ho dává s chutí gurmána. Celkově z filmu jde taková zvláštní pozitivní energie. Eddie Murphy to rozhodně ještě nezabalil a uvidíme, s čím přijdou reinkarnace klasik Cesta do Ameriky nebo Beverly Hills Cop. ()

HenryIvan

Give people what they want. Asi nejak takto by som túto pravdivú eskapádu popísal. Eddie's back, baby a treba povedať že vo veľkom štýle. Čo sa týka filmu, pri týchto „ historických “ udalostiach to je vždy na vážkach, no napriek tomu, že ide o trochu dlhý film a povedzme si pravdu, Rudy Ray Moore vtipný a originálny teda nebol, celé to nejak sadlo jak aj malo a mne tam veľa vecí neprekážali. ()

geek.ondra

Murphy byl ve své době někdo. Téměř každý rok byl nominován na Zlatý Glóbus a patřil mu titul jednoho z největších králů komediálního žánru. Pak ale ten Zlatý Glóbus konečně získal a k tomu prorazil i na Oscary a už to šlo z kopce. Přišla tuna bizárních komedií díky kterým se Eddie téměř každý rok ucházel o maliny a bylo po kariéře. No a já si troufnu říct že ten správný comeback je konečně tady. Dolemite je skvělá žánrová práce kterou ovšem zvedá především vynikající Murphy (zasloužený návrat na Glóby) a po Churchovi a tomhle  si jsem určitě jistý tím že už ho nikdy nechci vidět v komediích protože v dramatech by mohl opět prorazit mezi oscarovou elitu. 7,5/10 ()

zapalik

Sice té černošské subkultuře vůbec nerozumím, takže to člověk neumí náležitě ocenit, ale tohle byl tak good feeling movie a Eddie tak válel, že čtyři hvězdy, s*áči! ()

Maximilianus

Mr. Dolemite vďaka Steve Martinovi a jeho Trháku pána Bowfingera videl, ako sa natáčajú filmy, tak si to chcel skúsiť. Podobne ako Tommy Wiseau asi nevytvoril majstrovské dielo, ale (asi) natočil podobnú hlúposť, ktorá sa divákovi páčila. A mne sa zasa páčil tento film o filme, resp. živote jedného ambiciózneho človeka. Boli tam chybičky, ale mám chuť pozrieť si, čo to vlastne ten Dolemite ponatáčal. 7,2/10. ()

Psycho.R

Eddie hraje sympaticky umírněně, jako v Mr. Church. A jelikož jsem předtím Moorea neznal, čekal jsem napjatě, kam se to vyvine. Po shlídnutí jsem dostal chuť se skutečně na Dolemitea podívat a to je asi správně. ()

Terminer

Netflix pokračuje ve své filmové tvorbě a nutno říci, že úspěšně. Dolemite is my name se u mě určitě zapíše vedle Eda Wooda a Disaster artist, které mám velice rád. Ze začátku film sice trochu drhne, ale oproti Laundromatu Stevena Soderbergha Murphyho Dolemite působí celistvěji a filmověji. Proto nakonec dávám plné hodnocení. ()

WhiteRaven

Převelice vtipná, vulgární komedie, která je chytře napsána a ještě lépe zahrána. Eddie Murphy naprosto exceluje a tvrdohlavého, ambiciózního, ikonického umělce zvládá s úctyhodným klidem. Každý vedlejší herec perfektně zapadá a obohacuje film o víc humoru, především Wesley Snipes, který je jistě velkým tahounem na nominaci na Oscara. Prostředí je nádherně stylizováno a vše přizpůsobeno retro pocitu. Délka filmu je tak akorát svižná na dlouhou, ale nikoliv příliš dlouhou zábavu. Craig Brewer natočil skvělou životopisnou komedii se skvělým obsazením. ()

Pilsen_Kafka

Zajímavý námět na film, který se nedržel při uzdě a ukázal svoje pravý černošský humor a koule v bílém v provedení s Eddiem Murphym, hodně se mi zalíbili všechny postavy. :) ()

Mkartaylas56

Nečekal jsem přehnaně moc a vyplatilo se. Dolemite is my name totiž sice opravdu není snímek, který by vám nějak extra vytřel zrak, ale je svěží, skvěle stylizovaný, má v sobě přirozený a fungující humor, parádní dobový soundtrack a navrch Eddieho Murphyho, kterého jsem už spoustu let v ničem neviděl a zde mi to dlouhé čekání plně vynahradil svým osobitým a skutečně kvalitním výkonem, kdy je opravdu radost se na něj dívat. No a i když se film zaobírá "historickou událostí", která mi do teď nic neříkala a celkově je mířen spíše na americké publikum, tak jsem s tím byl naprosto v pohodě a snad až na slabší první třetinu mi to nijak nekazilo dojem. Netflix tedy chválím za další povedený počin a vlastně je docela k podivu, že se film vůbec neobjevil na Oscarech, protože bych si ho tam klidně prostřednictvím Eddieho výkonu nebo třeba scénáře dokázal představit. 70% ()

CaladanChmur

Verbal má na 99% stejný styl jako Dolemite a je stejně tak nesrozumitelný,takže jeho komentář v klidu přeskočte.Když se podíváte co všechno a jak komentuje,tak vám dojde,že číst ho je jen ztrátou času.Přesně kvůli verbálním onanistům jako je on,nechápu proč se tu vyplňuje nějaký znalostní příjmací dotazník.Co se týká filmu,mám za to,že nebýt Eddieho,tak má hodnocení ještě nižší.Problémem je asi samotný humor.To čemu se děsně smějí ve filmu nám většinou nic neřekne..Atmosféra,kulisy i výběr herců je v pohodě,ale celkový dojem je dost zmatený.Dolemite patří k filmům,které nebudu mít potřebu si pustit znovu.Myslím si,že hodnocení na CSFD je překvapivě odpovídající.Ani špatný,ale ani nic extra.Navíc je tu fakt,že ne každého to bude bavit natolik,aby to dokoukal. ()

zdenzo

Skvělý film. Nenechte se odradit neodpovidajicim nízkým hodnocením masy. Vyborne zmapovani black society, filmoveho odvetvi a mimodek i usvit samotneho rapu. Predevsim se Eddie vraci v puvodni kondici, opousteje Dr. Dolittle traparny. Vazna role mu vyborne sedi. Navic jeho sceny se Snipesem plne sebeironie za podtrzenou jednicku. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: N/A || Nic extra to nebylo na to, že to Rotten Tomatoes zařadili do přehlížených pecek na nominacích Oscarech. Murphyho humor mi obvykle nevadí. Tady to mělo moc malý říz a kadenci. Jo bohužel jsem viděl dabovanou verzi. Co film podrželo je dobová černošská atmosféra a prostředí natáčení low-cost filmu. Trochu jako Diseaster Artist. Neurazí, nenadchne. Přesto jsem rád viděl Murphyho v kvalitnější roli než doposud spolu se skvěle ulítlým Snipesem. 50%. ()

PF 2020

PF 2020