Dennis Noonan je nosičem golfových holí a sní o tom, že jednou bude studovat. Jenže jeho rodina je početná a chudá. Členy golfového klubu jsou příslušníci střední vrstvy, soudce, biskup, lékař a podobně. Většina z nich sice golf příliš hrát neumí, ale v klubu tráví téměř veškerý volný čas. Denny má výčitky svědomí, že kvůli pár dolarům výdělku hráčům podlézá a toleruje jejich mnohdy nečestné způsoby hry. I když mu jeden z hráčů, pro kterého Denny lživě svědčil, slíbí jako odměnu přímluvu za stipendium, Denny to nemůže strávit a rozhodne se o všem promluvit. A to ještě netuší, jaký zvrat do situace přinese sysel, který se na hřišti mezitím zabydlel... (oficiálny text distribútora)

Genero

Díval jsem se na ni a dech se mi zrychloval. Zdála se být úzká, ale přesto mě jen pohled na ni vzrušoval. Na chvíli jsem zaváhal. Poklekl jsem a vsunul do té dírky nejprve dva prsty. Uvnitř byla vlhká. Cítil jsem, jak se roztahuje víc a víc. Nejraději bych prozkoumal její tajemství celou rukou, abych věděl jaká překvapení skrývá. Ale na to byla příliš těsná. Pravidelnými pohyby jsem se snažil udělat prostor a vlhkost neustále narůstala, až jsem ji cítil v celé dlani. Mé tělo se chvělo, těžce jsem zalapal po vzduchu. Na kolenou, na čele stékající pot. Popustil jsem kalhoty. Uchopil jsem toho obra, který byl pro ni nachystaný. Ještě jsem po něm párkrát přejel rukou. Byl dlouhý, tvrdý, ale v ruce tak jemný. Přiložil jsem jeho konec k cíli. Ta mokvající bestie se snažila klást odpor, musel jsem několikrát prudce přirazit celým tělem. Nakonec ustoupila pod mým stále rostoucím tlakem a vpustila mé monstrum do sebe. Pomalu jsem do ní pronikal stále hlouběji. Teď už byla krásně poddajná, vyhrál jsem. Měl jsem před očima, jak stříkám dovnitř a vše vytéká zpět sílou gejzíru. Už jsem to zažil tolikrát, přesto je ten pocit stále stejně opojný. Je to jako droga. Z druhé díry asi dvacet metrů ode mě se vynořil sysel. Pozoroval mou marnou lopotu se zahradní hadicí, jak se ho už po tolikáté snažím vyplavit z jeho nory v zemi. Vycenil své veliké bílé zuby a vypadalo to, že se směje. Nenávidím ho. Nejraději bych rozšlapal ten jeho drzý ksicht. ()

5150

70%.. Vcelku pohodová americká komedie, která má všechny ingredience správné osmdesátkové zábavy. Z hereckého obsazení potěšil nejvíc Rodney Dangerfield (mj. neméně podařená komedie NÁVRAT DO ŠKOLY) v roli buranského milionáře a samozřejmě Bill Murray lovící sysla..)) ()

Revanx

Dve hviezdičky za sysľa a inak dosť veľké sklamanie - Chase a Murray v jednom filme a ani jeden nie je ani na chvíľku zábavný. ()

corpsy

Hviezdny komediálny herci a jeden maximálne drzý syseľ ( no skôr my pripomína svišta, ja neviem ), to sú najväčšie klady tejto turbulentnej komédie z golfového prostredia. ()

Kryton

Ani po xté mě ta komedie neomrzí. Murray jako fanatický syslokiller , Chase mentorem a do toho hit od kapely Journey. Jedna z mých nejoblíbenějších komedii z 80.let! Dobré semeno ze sysla je mrtvé semeno ze sysla! ()

monsieurR

Trošku ztřeštěná komedie, na které je bohužel už cítit zub času. Golfové prostředí mě ale k filmu přivedlo i udrželo. Nejvíce se mi líbila postava výstředního milionáře. ()

Lokutus

Téměř nemám výhrad... vynikající komedie z nezáživého golfového prostředí.... Možná přecejen příliš pohromadě nedržící souhra více či méně povedených gagů, ale to je možná výhoda.... Stačí si pustit 5 minut a budete se bavit královsky jako u žádné jiné komedie z poslední doby... ()

Aiax

Před mnoha lety se mi to děsně líbilo, byla to jedna z nejvíc kulervoucích komedií mého mládí. Jistě, humor je z velké části velmi "americký" - trochu toaletní, trochu primitivní a jednoduchý, jenže narozdíl od Prciček a podobných hovadin tenhle film prostupuje něco hlubšího, jakýsi zvláštní duch inteligentní, místy dost jedovaté a rozhodně dobře ukryté satiry. Každopádně Chevy Chase a Bill Murray jsou jedni z nejlepších komiků amerického filmu, protože druh "sellersovkého" humoru, který předvádějí, je skvělý a nesmrtelný. ()

Martin741

Sympaticky film rezisera Harolda Ramisa nielen o hrani golfu. Golfove Ihriska hraju samostatnu rolu, a to je dobre, atmosfera je na urovni a Chevy Chase /Vanocni Prazdniny, To byl zitra flam/ zvladal ulohu dobre. Na konci si akcny funda pride aj na vybuchy : 70 % ()