Servant

USA, (2019–2023), 19 h 21 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvorcovia:

Tony Basgallop

Lauren Ambrose, Nell Tiger Free, Rupert Grint, Toby Kebbell, John DiRenzo, Tony Revolori, M. Night Shyamalan, Rosemary Howard, Jill Durso, Boris McGiver (viac)

Když manželé Dorothy (Lauren Ambrose) a Sean (Toby Kebbell) nečekaně přijdou o svého malého chlapečka Jericho, nesou to různě. Sean se snaží pracovat a Dorothy, neschopná se srovnat se smrtí svého syna, si pořídí panenku, která jí má syna nahradit. Aby toho nebylo málo, tak si pár najme na hlídání mladou chůvu (Nell Tiger Free). Jenže chůva není jen tak normální chůva... (vyfuk)

FOndra odpad!

Uff! Tolik hodin ztraceného času. Epizody mají sice jen 30 minut, o to hůř, že se v nich vůbec nic nestane. Žádná postava nebudí v ničem sympatie...Shyamalan je mistr hororových zvratů. Žádný na konci série ale nepřijde. Je to jen roztahané, divné, nudné, naleštěné nic! ()

argo.smile

Tak toto vôbec nebolo pre mňa. Každá 30min časť sa mi vliekla ako keby som pozeral viac než hodinovú časť. Night ma sklamal a nedokázal vystupňovať napätie do poslednej časti kde sa opäť chodilo len okolo horúcej kaše a zakončil to veľkým vrúcnym objatím. Ak bude ďalšia séria tak sa jej určite oblúkom vyhnem a o nič neprídem. ()

Emperor1

Znepokojivý seriál, komorně laděný děj s hutnou atmosférou, ve kterém máte pocit, že šílení tam jsou nejspíš úplně všichni. Především jsem nepochopil, o co tam vlastně nakonec šlo, pokud jsem měl dojem, že to do sebe trochu zapadá, poslední díl mi to vyvrátil. Herecké výkony byly ucházející, potěšil Rupert Grint, který mě přesvědčil, že je lepším hercem, než jeho proslulejší kamarád z Bradavic. Seanovy kulinářské experimenty byly inspirativní. Jsem zvědavý na případné pokračování, zda bude příběh pokračovat, nebo půjde o novou dějovou linku. ()

Naghavi

Silná trojka...Celkově čtyřhodinový seriál rozdělen do osmi dílů rychle odsejpá, herci jsou nadprůměrně přijatelní, poprvé od Harryho Pottera jsem viděl Rupperta v jiné roli, než Rona Weasleyho, zajímavá gastronomie v každém díle, dobré vyústění a celková atmosféra. ()

hony23

Skvěle zahraný a zrežírovaný seriál, který se sice tváří jako hororový, ale já bych spíš použil výraz tajemný. Vystačí si jen s pár hercema a skoro celý se odehrává v jednom domě, přesto mě to chytlo a i díky půlhodinové stopáži na jeden díl jsem to dal za 2 večery. Snad jen v tom posledním díle bych čekal nějaké srozumitelnělší vysvětlení toho, čeho jsme byli po 9 dílů svědky. ()

TesterX

No upřímně toho začátku jsem se dost zalekl a přišlo mi to jako hrozná k*kotina. Ale nechal jsem se přemluvit a dostalo se mi opravdu originálního a osvěžujícího díla, které exceluje v mnoha momentech. Je to velmi chytře a technicky dokonale natočené, udržující neustálé napětí a nevědomost. Herci ztvárňují své role naprosto bezvadně, akorát Dorothy mi přišla až moc přestřelená. Shyamalanovi dokázali, že stále umí. ()

Jankocour

Nechápu, strašná kravina. Stačil by na to jeden celovečerní film a ještě ne moc povedenej. Přitom docela dobře zahrané, ovšem s minimem napětí a hloupým nepochopitelným vyvrcholením v posledním díle. Fór s použitím placenty do jídla mě přišel nechutný a hloupý. V titulcích byl u každého dílu uveden ten bláznivej Ind, kterému by už žádný filmový projekt neměli svěřit. ()

Kusbi

Po první sérii mohu s klidem říci, že na druhou či snad další série tohoto seriálu se rozhodně dívat nebudu. Příběh totiž dle mého nedokázal nabídnout nějaké rozumné rozuzlení a ve finále první řady jsem se dočkal spíš jen dalších otázek než konečně nějakých odpovědí. Nehledě na to, že poslední cca dva díly byly takový guláš, že se v tom téměř nedalo zorientovat. Nebýt těchto problémů, tak to možná není vůbec zlé, ale tohle to za mě bohužel těžce sráží na zem. A bohužel i samotné postavy jsou poměrně nesympatické, pouze Grintova postava je skvělá. Apple TV tímto seriálem dle mě šlape vedle a měla by se zaměřit spíše na něco jiného. Pokud tohoto seriálu má být šest řad, tak ani nechci domýšlet, jak se to celé potáhne. ()

Michal.Sever

Spoiler**************************************** To chce mít talent, takhle dojebat tak skvělý seriál. NEchápu, proč tvůrci prostě neukončí všechny otázky a nechají to takhle otevřené... ()

BStone

Tvůrci tohoto velice vydařeného mysteriózního seriálu o jednom kojenci, jeho zvláštní rodince a ještě podivnější chůvě nám krásným způsobem říkají, že cesta je cíl. Protože cesta k závěrečnému dílu je napínavá, mindfucková, parádní jízda, kterou jsem si neskutečně užil. 75% ()

DoktorSlovo

Být to hodinová epizoda Black Mirror,bylo by určitě o hvězdu víc.Takto musím hodnotit jako ztrátu času,když při celkové stopáži zůstaly paranormální jevy bez vysvětlení a finále vlastně nikde. ()

entokr

Dokoukala jsem teď Servant obě série, takže rozhodně seriál výjimečný v budování atmosféry. Úplně to není můj styl, ale je to rozhodně originální a jedinečné svým způsobem, chci říct, není to klasický hororový žánr v kterým se vidím, ale je to jiné, nic Vám nedá jen tak, jen to vyvolává spoustu otázek a skryté symboliky. Nedá Vám nic zadarmo, nic úplně neukáže a i tak se bojíte spíš toho blížícího se šílenství... Vyvstává spousta otázek i doplňujících otázek k dalším otázkám a nevíte na čem jste, rozhodně je to děsně dráždivé a frustrující zároveň a podle mě si režie s divákem pohrává a hecuje Vás děsně nad vším přemýšlet a pak už máte pocit, že Vám z toho všeho hrábne jako postavám z děje. Mistrovský mindfuck. Ale nevím, jestli se to tímto stylem dá udržet i do dalších sérií, přecejen podsouvají spoustu dalších záhad a ještě neobjasnili ani jednu a už jsou prakticky dvě série "o ničem" nebo "domysli si sám". Takhle stejně mě sra** i Ztracení, že jsem je ani nikdy nedokoukala. Taky mi moc nedošlo jak může být "manža" k té nové chůvě tak nedůvěřivý odmítavý nepřátelský a všechno a nakonec jsou best friends, jako WTF? Dále ta hysterická pipina už mi fakt leze na nervy, hoďte jí někdo balení Lexaurinu. No a ten její chlap, to je ultra podpantoflák a splachovadlo, že to ani není možný. Nejen že mu z prvorozenýho syna udělá pečený kuře, ale ještě je to tak pošahaná fúrie a s ním to ani nehne... No nevím nevím, co si o tom všem myslet. SPOILER ALERT Ale nejlepší je na tom všem Leanie. Nejdřív rozhořčeně zatracuje tu hysterku, že nechala kvůli laktační psychóze ugrilovat vlastní dítě a finálně si schová do skříně svou krásně vlastnoručně oflambovanou tetu Josefínu a tohle do kategorie "nehoda" už rozhodně nespadá. Ale opravdu skvěle zahrané všemi zúčastněnými a musím dát tak 8 z 10. ()

AtemuLukas

Apple začala s vlastní streamovací službou, a právě na Tv+ můžeme najít tento “horor”.  Námět je však velice jednoduchý. Máme tu manželé Dorothy a Seana, jejichž právě narozené dítě tragicky zahyne. Matka se zhroutí a proto se rozhodnou na základě doktorského doporučení pořídit panenku předstírat, že se nic nestalo. A právě proto se rozhodnou najmout si chůvu.  A právě tady se to začíná malinko měnit. Do jejich života se díky tomu dostane mladá věřící chůva Leanne, která působí na první pohled velice obyčejně. Ovšem krátce po jejím příjmení se začnou dít zvláštní věci avšak Dorothy díky svému stavu tyto věci nevidí, ale Sean a bratr Dorothy Julian si brzy uvědomí, že tu není něco v pořádku. Celá pointa tohoto seriálu je v tom, že se vše točí kolem čtyřech určitých lidí a převážně v jejich domě. Což je trochu Hitchcock styl, který taky spíše budoval pomalé napětí pomalými událostmi, než hromadou násilí. Díky tomu ale má první série opravdu pomalý spád, což může některým sledujícím vadit. Druhá a třetí série jsou na tom už o poznání lépe, i když i zde je tu napětí  budováno velice pomalu a divák tak musí velice bedlivě sledovat děj, aby si jednotlivé události sám spojoval jako skládačku. Co tu však má značný posun jsou charakterové vývoje hlavních postav. Největší změnou tu projdou právě Julian a Sean, kteří se tu charakterově hodně posunuli. Ovšem ve třetí sérii je posun nejvíce u Leanne a Dorothy, u kterých se nejenom jejich charakter, ale i jejich vzájemný vztah dosti posune. A to je k obsahu vše. Pojďme se podívat, co mi tu trochu vadí a jak to hodnotím. Pomalé tempo se mi tu líbí, ale opravdu některé episody jsou dle mého názoru dost natahované, než se něco stane. Což se v poslední sérii o dost zlepšilo. Skvěle tu funguje herecké obsazení, které svými výkony diváka opravdu vtáhnou do děje.  Celý koncept docela funguje, ale přesto si myslím, že v poslední sérii, která měla být původně šestá, ale někde jsem četl, že by to měla být čtvrtá zase tak velké finále nebude a divák si to bude muset zase domyslet, stejně jako po celou dobu seriálu. No pro mě se však jedná po TMS o druhý povedený seriál dílny Apple. Mohu doporučit těm, kteří mají rádi spíše psychologické horory, než horory typu Saw. ()

Hexx

Po dvou sériích a vlastně nevím, co si o tom mám pořádně myslet... Každopádně je to minimalistická jízda plná neočekávaných scén, vývoje a... zákoutí! Ron z Harryho Pottera vyměnil hůlku za lahve vín a moc mu to svědčí. Co nabídne třetí série si nedokážu byť jen trošku tipnout, ale ujít si jí nenechám, i když druhá byla již o něco slabší, pořád je však co nabídnout. *Update*: Po čtvrté sérii musím přehodnotit z tří hvězd na čtyři. Konečně to všechno do sebe začíná tak nějak zapadat a osvětluje se spousty dříve hádankových záležitostí. Precizní promyšlená práce!!! ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Novinka M. Night Shyamalana nabírá obsazení

Novinka M. Night Shyamalana nabírá obsazení

11.05.2020

Režisér M. Night Shyamalan je věčný tajnůstkář. Jeho filmy bývají často přísně střeženým tajemstvím, které divák neodhalí většinou dřív než ke konci snímku. Ne vždy to za to bohužel stojí, jeho… (viac)

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

12.04.2020

Na jeden týden nabízí streamovací služba Apple TV+ několik ze svých seriálů všem divákům zdarma. Akce by měla být spuštěna v USA a všech dalších zemích, kde je služba dostupná, tedy včetně České… (viac)