Servant

USA, (2019–2023), 19 h 21 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvorcovia:

Tony Basgallop

Lauren Ambrose, Nell Tiger Free, Rupert Grint, Toby Kebbell, John DiRenzo, Tony Revolori, M. Night Shyamalan, Rosemary Howard, Jill Durso, Boris McGiver (viac)

Když manželé Dorothy (Lauren Ambrose) a Sean (Toby Kebbell) nečekaně přijdou o svého malého chlapečka Jericho, nesou to různě. Sean se snaží pracovat a Dorothy, neschopná se srovnat se smrtí svého syna, si pořídí panenku, která jí má syna nahradit. Aby toho nebylo málo, tak si pár najme na hlídání mladou chůvu (Nell Tiger Free). Jenže chůva není jen tak normální chůva... (vyfuk)

EvilPhoEniX

Nový seriál od stanice Apple, kde si dva díly natočil M. Night Shyamalan je solidním psychologickým Thrillerem s prvkami hororu. Díly mají pouze 30 minut, takže má seriál slušné tempo byť akce ani gore zde nenalezneme, ale atmosfétra funguje perfektně a seriál především sází na divákovu nejistotu, nepředvídatelnost a párkrát Vás i slušně zamrazí. Skvělé jsou i herecké výkony, především mě bavil Otec, který jako šéfkuchař často připravoval zajímavé pokrmy, Matka je psychicky mimo celý seriál a tajemná chůva nemá chybu. Malinko mě zklamalo finále, kde jsem očekával typickou Shyamalanskou kudlu do zad a té jsem se však nedostal, možná si tvůrci hlavní esa šetří na druhou sérii. Hezky strávených 8 týdnů a zhlédnutí nelituji. 8/10. ()

verbal

Absurdní a dekadentní, ovšem na čtyři lidi a Čakyho v jednom baráku poutavý a skvěle odsejpající myslomrd, z něhož satanžel scénárista nevěděl kundy kam a tak jej korunoval klasickým bezradným opruzeným konečníkem typu „Domysletesitamcochcetekokoti“. A to je docela škoda! Ta taškařice totiž byla rovněž kulantně porežírovaná i zdramatizovaná, a ještě lépe zahraná. V životě jsem neměl tak neodolatelnou chuť přimrdat ženě loktem do rypáku, jako té odporné, slizké, afektované a totálně iritující pizdě v hlavní roli, přičemž jsem celou hrací dobu zuřil nad flegmaticky splachovacím Toubym Kýblem, že to neudělal za mě! Pokud ta pypka není přesně taková od přirození, byla to kreace na Osrala, a příjemně překvapil i rozkuřovač Heryho Potrata. Opravdu nasere až poslední díl, tudíž jsem se rozhodl být milosrdný a i přes produkci pasáka hloupých zmanipulovaných snobů nechám zvítězit zábavu nad scénáristickým kiksem a korporátním zmrdstvím v poměru 9 ku 1. ()

Tosim

Je naivní čekat od Služebnice "klasickou shyamalanovskou pointu," když M. Night nemá se scénářem nic společného. Tohle je případ seriálu, kdy většinu jeho stopáže nic nevíte a když přijde konec, je toho hodně na vašem domýšlení a pokud nepřijde druhá řada, zůstane jen u něj. Tady je to spíš zápor. V druhé řadě už se toho děje trochu víc, ale pořád je to takové líné, takže by ve třetí, pokud bude, chtělo všechny dějové linky dovyprávět a dostat se k nějakému smysluplnému závěru. Můj komentář k posledním dvěma řadám najdete v profilu jednotlivých sérií, kam se hodí víc. 70%. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Komorné, nevyspitateľné, mysteriózne a samozrejme plné očakávaní, záhad ale v konečnom výsledku to nedostalo do kolien. Bolo tam nejaké dejové vyuzlenie a to doslova a nehorázne otvorené priam dokorán. Uvidíme či druhá séria tomu dá lepšie celistvosť. /65%/ ()

Fr

„PROČ MY?“… „VĚDĚLA JSEM, ŽE TADY BUDU ŠŤASTNÁ…“ /// Čekání na to, kdy už se kurva začne něco dít!? Dlouho není jistý, kdo je kdo, kdo je tady ten divnej. Furt se chodí kolem „čehosi“, co je znevážení Hospodina… a já vím hovno. Spíš než horor nebo thriller je to - zajímavý. Je to pomalý, komorní (takže sází na atmosféru) a finále je slabý. Sice dráždí, ale nevystříknu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na trénink mi vodí panenku. 2.) Mám zadáčo Apple TV. 3.) Thx za titule „need4seed“ a „K4rm4d0n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

somnar

Přesně vidím tu pitching poradu, na který padaly nápady o tom, co by se v tom mohlo dít a o čem by to mohlo být. Reborn panenka! Náboženská sekta! Dítě zapomenuté a udušené v autě! Bohužel se ale ve finále ukazuje, že to byly fakt jen osamocené ideje, které se nepodařilo propojit do smysluplného celku. ()

Ratemus

Myšlenka perfektní, důraz na napětí, napjatou atmosféru a trochu i toho okénka do světa kulinařiny. Herci naprosto přirození, i když celkem často chování tak trochu nelogické. Bohužel konec mě neposadil na zadek, ale co se dá dělat. Je to fajn, ale taková jednohubka spíš ()

Chrustyn

Řemeslně velice povedené, přestože se vše odehrává v jednom domě. Bohužel scenáristicky se seriál snaží o co největší tajemno a mysteriózno a trochu při tom zapomíná na příběh a jeho vývoj. I přesto, že se jedná o půlhodinové epizody, a má to své silné momenty, po první sérii nebudu pokračovat dál. ()

TheEvilTwin

Servant je jeden z těch seriálů, který z ničeho vykouzlí obrovskou pecku, která je díl od dílu tajemnější, drsnější a zajímavější. Není se moc čemu divit, stopáž je tak akorát, aby nenudila, hudba bez debat mistrovská, postavy jsou rysově a osobnostně neskutečně zajímavé, prostředí a kuchařské "speciality" téměř v každém díle jsou samy o sobě dechberoucí, a do toho nějaké to "bubu", nadpřirozeno a weirdo chůva Leanne a dává to dokupy výbornou směs, se kterou se dá pracovat. Až do posledního dílu jsem čekal nějaký extrémní převrat (SPOILER), ale výsledek mě nenadchnul, možná až zklamal. Tohle je Shyamalanův styl vyprávění, kdy ve finále vznese ještě víc otázek a téměř žádnou nezodpoví, ale tady to prostě tak nesedlo... Chybí mi tam vysvětlení celého onoho budovaného nadpřirozena, třísek, kleteb, dítětě (o kterém je víceméně celý seriál a vysvětlení se nedočkáme) a celého jejich kultu. Takhle zprůměrovat tak skvěle vyhrocený pětkový seriál, to chce talent. Škoda, škoda, škoda, tohle mělo potenciál jako kráva...Slabší 4*. ()

Morholt

Atmosféricky vymazlené, tajemné, napínající a výtečně zahrané. Zejména Laurene Ambrose vystřihla snobskou afektovanou paničku natolik věrně, že jsem měl kolikrát sto chutí skočit do obrazovky a šlápnout jí do ksichtu. Pozitivní je i minutáž jednotlivých epizod, ačkoliv mám pocit, že osm dílů by bylo zcela dostačujících. Co se konce týče, tak tady řadä komentujících nešetří kritikou, ale mě to i přes některé nezodpovězené otázky smysl dávalo a nepřipadalo mi, že je k tomu domýšlení potřeba nějak víc zapínat mozek. Ale třeba jsem to blbě pochopil. Buď jak buď, těším se na druhou řadu, která třeba ledacos vyjasní. 85% ()

M.i.k.e

Shyamalan nejspíš našel ztracenou formu a přináší to co kdysi uměl a poté najednou přestal.Servant díky hudbě a kameře velmi dobře zvládá pracovat s atmosférou a očekáváním diváka a dokáže budit napětí i tam kde se nakonec nic nestane.Až do posledního dílu navíc není úplně jasné co se vlastně děje a vše je dávkováno opravdu pozvolna.Rozuzlení je nakonec trochu jiné než sem čekal,nicméně jsem rád,že nebylo vyloženě zprzněné a překombinované...80% ()

dubinak

1. série Tenhle seriál vypadal zezačátku docela dost slibně, v podstatě jsem ani chvíli neváhala a vrhla se do něj, načež jsem každý týden poctivě čekala na další díl. Jako další lákadlo se u něj jevilo Shyamalanovo jméno. Každá epizoda budovala napětí i atmosféru docela úspěšně a diváka napínala jako kšandy. Herecké obsazení potěšilo, každá postava měla svá pro i proti a co je tady určitě na pochvalu tak určitě kamera a celkový vizuál s interiéry krásného městského bytu, Obecně celý námět se mi zdál originální a správně záhadný. Každým dílem stoupá mysteriózno, avšak nápověd k odhalení pointy přichází opravdu málo, a tak by divák očekával aspoň grandiózní a kulervoucí finále, protože Servant toho postupně rozkrývá opravdu jen pramálo. To je právě to, proč mě to postupem času už začalo štvát. Hrozně dlouho se tam jakoby nic neděje a twisty tam nejsou skoro žádné. Finálový díl vyšuměl šíleně rychle a proto je ten zážitek takový necelistvý a neintenzivní, takže škoda no. Jestli bude druhá série, nejspíš si jí ale seženu. ()

Alfréda

Čekáte-li finále, twist, nebo aspoň vysvětlení, nedostanete ho. Protahovaná, vystajlovaná bída, která zanechává spoustu otázek. Nemám ráda tenhle tip seriálů ala Ztraceni, ve kterém si musíte většinu domyslet. Pominu-li, jak nesympatická a protivná je ta zrzavá ženská v hlavní roli, nedokázala jsem mnohdy ani rozlišit, kdo je tady "ten divnej" - divně se tam totiž chovaj střídavě úplně všichni. A jak je to s chuťovými pohárky? Citem v rukou? Sektou ve stodole? Čarovnou loutkou nad postýlkou? Miminkem v cestovním kufru? A čí vlastně je? Nic z toho se nedozvíte. 40% ()

majo0007 odpad!

"Milujem" seriály, kde je na konci sezóny ešte viac otázok, než na začiatku. Podobný koncept mal LOST - najzbytočnejší seriál v TV histórii. A Servant má našlapnuté v jeho tieni. Ďalšie príbehy švacnutej Dorothy si nechám s radosťou ujsť. ()

fantassia

Pro tentokrát je film zařazený ve správné kategorii, drama, horor a to odpovídá, proto to klidně může být iracionální, v téhle kategorii to nevadí. Nechybělo patřičné napětí, dokonce se nepokoušeli ty nesmysly nijak rozumně vysvětlovat a nechali to hodně na mentalitě diváků, kam kdo nechá zaběhnout fantazii a to je v podstatě nenásilné a správné řešení, jinak by to zmrskali jako hlavní protagonistku, ale ani tak, víc jak tři v tom není ()

Tosi

Šajmalán servíruje zvláštní psychologický thriller o bohatý rodince, která v přepychovým baráku vychovává panenku. To je prdlý samo o sobě, ale tím, že hlavní čtveřice hraje skvěle, funguje to jako studie strachu dokonale a musím pochválit hlavně zrzka Rona Wízlyho, kterej tomu dodává št'ávu. Bohužel děj se neskutečně táhne a sráží tak výsledný dojem, za kterej nakonec z milosti udělím čtyři hvězdičky. ()

MikyAff

Seriál, který jsem nijak neočekávala a dostal se ke mně celkem náhodou. Přitom od prvního dílu si mě opravdu získal a každý díl jsem nedočkavě slupla. Směsice tajemna, nadpřirozenosti a místy až nechutnosti je zde dávkována tak akorát. Každý herec si užívá své a Rupert Grint je natolik skvělý, že jsem v něm ani na chvíli neviděla Rona. Jen to finální vyústění mi nějak nesedlo. Uvidíme, jestli nás čeká druhá série s dobrým pokračováním. Tehdy klidně tu pátou hvězdu dodám. ()

Skeksis

Reborn - ja tak narábam s každým dieťaťom. Chytať ho celé je nudné, stačí za nohu, alebo ruku... Seriál je dobrý vďaka produkcii a hercom (Lauren Ambrose si pamätám z Odpočívaj v pokoji, ktorý je podľa mňa nedocenený). Čo sa týka scenáru, to je otázne, možno by to chcelo viac premyslieť. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Novinka M. Night Shyamalana nabírá obsazení

Novinka M. Night Shyamalana nabírá obsazení

11.05.2020

Režisér M. Night Shyamalan je věčný tajnůstkář. Jeho filmy bývají často přísně střeženým tajemstvím, které divák neodhalí většinou dřív než ke konci snímku. Ne vždy to za to bohužel stojí, jeho… (viac)

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

12.04.2020

Na jeden týden nabízí streamovací služba Apple TV+ několik ze svých seriálů všem divákům zdarma. Akce by měla být spuštěna v USA a všech dalších zemích, kde je služba dostupná, tedy včetně České… (viac)