Rockerman

Jak se říká, to nejlepší nakonec! Co je Leanne zač a s kým je ve spojení tušil asi každý, zde nám je to už zcela jasně vysvětleno, ale protože Dorothy Turnerovou skutečně milovala ( a ukázalo se že nejen ji) vyřešila vše tak jak se rozhodla proti vůli svého Pána. Tak nejlepší série to určitě není, ale podle mdlé druhé a třetí je to o hodně lepší, lehce temnější a drsnější. Byl to dobrý seriál, ale všechno musí někdy skončit a tady je to v pravý čas. ()

M.i.k.e

čtvrté řadě sice nechybí solidně atmosferické momenty, ale jak už jsem ve trojce lehce pochyboval, tak tady mě tvůrci přesvědčili o tom, že nejspíš vůbec nevědí kudy kam a divák je tak svědkem hrocení do čím dal většího psycha bez ladu a skladu, kdy hodně věcí působí dojmem, že se dějí jen pro samotný jakože šokující zvrat, ale odpovědi na otázky (kterých bylo za celou dobu položeno víc než dost) se nedočkáme. Nebo možná dočkáme, ale stylem, že to stejně nemusí být pravda a jde opět jen o nějakou divnou hru zakrývající nejistotu a dávající tvůrcům možnost vymyslet prakticky jakoukoliv haluz. Takhle zabitý potenciál tu dlouho nebyl...60% ()

Jugamaru

Od roku 2019 jsem začal sledovat Servant ale takový podvod na lidi co to sledovali, jsem opravdu nečekal. První série byla nápaditá. Druhá série byla o dost horší ale hlavně nudná. Třetí série se docela vykoupila a přišla mi celkem fajn tak jsem byl, zvědavý s čím přijdou se čtvrtou sérii. Čtvrtá série začínala první epizodou slibně, pak se postupně ztrácela kvalita, ale to nejhorší přichází v pozdějších epizodách kde je jakýsi podvod na diváka a začne se projevovat neschopnost celého tvůrčího týmu. Osobně nesnáším, když tvůrci si začínají vymýšlet obkličky pro nějaký zvraty, ale dokážu to nějak přehlédnout, pokud to je promyšlené a tvůrci to myslí dobře. Co nedokážu přehlédnout je přepisování všech charakteru a jejich chování a v zásadě spláchnutí celé třetí série a všeho do záchoda. Všichni se chovají jako totální dementi a jejich chování postrádá smysl hlavně proto, co se dělo dříve takže zkrátka jejich vývoj se hodil do koše. Scénáristi všechen vývoj zakopaly a narychlo to ukončily, že je prostě konec. Odpověď na otázky nebo rozvinutí z předešlých sérii neexistuje, stejně tak neexistuje nějaká konzistence mezi předešlýma sériemi, všechno se děje čistě jen náhodně aby byl konec. Tvůrci už nemyslí na postavy a dokonce už ani na dění co se tam děje, prostě se to děje a hotovo i když tam jsou čistě stupidní a nelogické scény. Toto docela považuji jako vyjebávku pro lidi co to sledovali a poslední epizody, jsem sledoval se znechucením, jak to mají ty impotenti v úmyslu zakončit. Věřím, že i v těch nejstupidnějších teoriích se určitě najde více nápadu, než co samotné tvůrce napadlo. Poslední série jako taková byla klasicky ve většině případech až na finále dobře natočená, měla svojí atmosféru a většina scén dávala smysl, pak se to ale pomalu a jistě sesype jak domeček z karet. Příběh přestává dávat smysl, motivace postav se spláchla, ošklivé CGI se objevují, scény mají spoustu chyb a chybí logika v dění. Co jí ale zlomilo vaz je scénář, který jasně ukázal, že tvůrci na tohle neměli. Ve výsledku, předcházející série ani nebyli potřeba a celý Servant by vystačil jako Celovečerní film. ()

Anderton

To najlepšie na koniec a keďže sa skoro nikto neodvážil dať plný počet, osobne s tým nemám problém. Druhá polovica série je najintenzívnejšou pasážou celého seriálu, čo dáva z dramaturgického hľadiska pochopiteľne zmysel, avšak ide aj o jeden z najintenzívnejších zážitkov v rámci seriálovej mystery produkcie vôbec. Herecké výkony sú absolútne presné, emócie sú dohnané do extrému snáď pri každej dôležitej postave a všetko smeruje k záveru, ktorý v podstate všetko dôležité vysvetlí a prichádza s myšlienkou, ktorá je rozhodne zaujímavejšia akoby sme tu mali len boj dobra a zla a na konci si mohli povedať, že jedna strana vyhrala. ()

Tosim

Na čtvrté řadě je vidět, jak hodně zrychlila v tempu vyprávění (mělo jich být původně šest) a všechno jde seriálu k duhu. Konečně se toho víc děje, přicházíme na motivy postavy Služebnice a další se toho o sobě dost dozví (Dorothy a ve finále i Julian). Konec s ním je tím hororovým způsobem vtipný, jen škoda, že finále v domě je plné klasických atributů, jak podobně laděné příběhy končí. 70%, pořád a relativní spokojenost. ()