See

• USA See
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvorcovia:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (viac)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (24)

Božský plamen (2019) (S01E01)

See jsem se vždycky z jakéhosi důvodu vyhýbal a přitom to byla velká škoda. Je pravdou, že zrovna u seriálů hodně dávám na zdejší hodnocení a v takovém množství rozkoukaných nebo plánovaných čísla tohoto seroše nejsou nejlákavějším aspektem. Vizuál a skvělý Jason Momoa už ovšem ano. ()

Vzkaz v láhvi (2019) (S01E02)

Kdykoli zkusím nový seriál a pilot mě úplně neposadí na prdel, říkám si, zda pokračovat. Hned druhá epizoda v modrém může kdekoho odradit, já jsem ale ohromně dlouho neviděl nic apokalyptického a zrovna v hávu, který se v budoucnosti vrací do indiánské Ameriky budu moc rád sledovat dál. ()

Čerstvá krev (2019) (S01E03)

Už vůbec jsem zrovna u tohoto seroše nečekal, že budu tak rychle s jeho průběhem spokojený. Applu jsem na poli filmové a seriálové tvorby ještě předloni nevěřil, jeho vlajková loď je ale na tomto postu alespoň prozatím dost zaslouženě. ()

Řeka (2019) (S01E04)

Další nesměle intenzivní epizoda s výbornými kombinacemi slepoty a umění bojovat. ()

Plast (2019) (S01E05)

Samotné vyobrazení plastové osady mě vyděsilo tím, kolik takových by už jen z dnešního odpadu mohlo vzniknout. ()

Hedvábí (2019) (S01E06)

Vůbec mi nevyhovují postavy obou královských dcer, naštěstí je tu ale Baba Voss, který utáhne cokoli, co ostatní charaktery dokážou na seriálu zpackat. ()

Levandulová cesta (2019) (S01E07)

Tenhle seroš není žádným šlágrem, v rámci výpravných televizních dobrodružství, kterých je v současnosti méně než šafránu, se ale nadmíru bavím. ()

Dům osvícení (2019) (S01E08)

Finále s sebou nese mnoho logických lapsů, ale také skvělý fight, který bych si přál klidně delší. Ještě že sleduju až teď a můžu se na pokračování vrhnout klidně okamžitě. ()

Bratři a sestry (2021) (S02E01)

O Jasonu Momoovi jsem si nikdy nemyslel, že je příliš přesvědčivým hercem, Babu Vosse si ale dává s takovou elegancí, že musím změnit názor. Tenhle seroš stojí v převeliké míře hlavně na něm. ()

Navždy (2021) (S02E02)

Dave Bautista si sice dává Edu Vosse s velkým přehledem, jakožto herec mi ale nikdy nesednul a zdejší přehršel záporáků či nejméně nedůvěryhodných postav trochu překombinovává děj. ()

Kompas (2021) (S02E03)

Kdekomu by mohlo přijít, že už se trochu přešlapuje na místě, já jsem ale pořád zaháčkován a prozatím nemíním být k See přísnější. ()

Věrostrážce (2021) (S02E04)

Asi opravdu trochu výplňový díl, v němž Sibeth opět dokazuje jak extrémně otravná dokáže být, ze všech mnou viděných letošních kousků je ale See stále mezi těmi lepšími. ()

Slavnostní večeře (2021) (S02E05)

Hodně kecací, stále ale dost podstatná epizoda, hezky zapadající do pomalého, ale postupného vývoje seriálu. ()

Pravda o jednorožcích (2021) (S02E06)

Incest ani potřebu tlačit homosexualitu i do tohoto seriálu já tolerovat nehodlám. První díl, který mě vyloženě nebavil. ()

Královnina řeč (2021) (S02E07)

Navzdory tomu, že jsem musel v předešlém díle udělit za celou dosavadní historii See průměr, hned vzápětí se kvalita seriálu zvedá až do nečekaných výšin a nejen v názvu avizovaná Královnina řeč dělá tuhle epizodu velmi poutavou. ()

Sladké sny (2021) (S02E08)

Finále s sebou přineslo řádnou satisfakci především pro ty, co tenhle výplod milují pro jeho hravé a dravé akční scény, nezaostává tu ale stále důraz na smysluplný příběh, který se zdá, že bude ještě pokračovat. A já budu rád u toho. ()

Nelehký úděl vladaře (2022) (S03E01)

Vracet se k seriálu po roce je vždycky trochu oříšek, mnohdy prostě v záplavě toho, co jste během tě doby stihli jiného, dost věcí zapomenete a musíte zapojit veškeré mozkové závity, aby leccos dávalo opět smysl. To se mi ke konci pilotu naštěstí povedlo a jsem zvědav, jak to celé pojede dál. ()

Pozor na vlky (2022) (S03E02)

Jasonu Momoovi asi nikdy nepadne žádná role tak ušitá jako právě Baba Voss, ani mnohem věhlasnější Aquaman mě o tom nepřesvědčí. Bál jsem se, že bude tahle postava upozaděna na úkor jiných, naštěstí se vrátil do centra všeho dění a o průměrném hodnocení (alespoň prozatím) nemusím vůbec přemýšlet. ()

Tohle je tvá země (2022) (S03E03)

V rámci třetí série asi zatím nejméně poutavý přídavek, který ale v značné míře zachraňuje poslední desetiminutovka, jež láka na velmi pozoruhodné následující dění. ()

Bouře (2022) (S03E04)

Sibeth jsem jako záporačku nesnášel už od prvních okamžiků, kdy se objevila, ale je třeba uznat, že Sylvia Hoeks si ji opravdu vychutnává a vy svým způsobem chcete, aby vymýšlela dál, jak se ze všeho vyvléct a obalamutit další lehce zmanipulovatelné. ()

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (viac)