See

• USA See
USA, (2019–2022), 21 h 23 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvorcovia:

Steven Knight

Hudba:

Bear McCreary

Jason Momoa, Sylvia Hoeks, Hera Hilmar, Christian Camargo, Christian Sloan, Mojean Aria, Kenneth Mitchell, Sharon Taylor, Nesta Cooper, Archie Madekwe (viac)

Postapokalyptické sci-fi predstavuje budúcnosť vzdialenú 600 rokov, kde sa ľudia kvôli globálnej epidémii slepoty a s ňou spojeným vojnám a vymieraniu vrátilo späť do jaskýň. V jednom zo samostatne žijúcich kmeňov sa narodia dve deti, ktoré vidia, čo sa naposledy stalo veľmi dávno. O "mýtické deti" sa onedlho začnú viesť rozsiahle boje. (dixx)

Recenzie používateľa Eliott k tomuto seriálu (11)

See (2019)

V mnoha ohledech je seriál zaměřený právě na efekt a proto může být příběh místy děravý a nemusí to všechno nutně dávat dokonalý smysl. Nicméně účel světí prostředky a výsledek je mimořádně vydařený. Paradoxně je tomu právě u seriálu o nevidomých, který má naprosto dech beroucí vizuál. Herci jsou však špičkoví, své jedinečné role zvládají naprosto věrohodně a režie z nich při natáčení vymáčkne maximum. Především bych tu zmínil druhou sérii, jelikož byla o mnoho vydařenější a přiblížila se tak slavné Hře o Trůny. Září především důmyslnými vztahovými propletenci a jedinečnými charakterovými vývoji postav v průběhu tohoto díla. Proto pokud nějakou postavu v jedné epizodě nemáte rádi, v další už může být klidně všechno úplně jinak. I když je příběh tou nejslabší částí, jak už jsem ostatně naznačil, tak je stále velice poutavý a pokud bych měl dějové kvality hodnotil samostatně, bylo by to stále na čtyři hvězdy. Takové hodnocení pak vyzdvihuje všechno ostatní skoro až někam do nebes a vede mne to naopak k té nejsilnější stránce seriálu a tou je bezesporu jedinečná akce. Souboje tak důmyslné, že se mi o tom snad ani nezdálo. Líbí se mi ta hravost s pastmi, decoy zvuky během bojů a plížení. 88% ()

Série 1 (2019) (S01)

Opatrný, ale stále dobrý úvod do nového seriálového světa. Z počátku možná trvá, než příběh diváka pohltí. Například u mne to trvalo poměrně dlouho a celou sérií jsem se prokousával zhruba půl roku, ale nápad je to vskutku jedinečný a proto stojí bezpochyby za to. Především velice oceňuji solidní herecké výkony a s nimi spjaté akční scény, na úrovni tak vysoké, že by mohl vzbudit závist leckterého týmu či studia. K tomu všemu dílo provází naprosto dech beroucí vizuál, při kterém mne mimo úchvatné záběry krajiny nejvíce zaujaly nevyužité, společností přehlížené prvky starého moderního světa v troskách toho nového. Když už to teď mám celé za sebou, jsem mile potěšen a řekl bych, že si s tím tvůrci poradili více než dobře. PS: Epizody se kvalitou pohybují v rozmezí tří až pěti hvězd, ale až na výjimky se zde nevyskytuje mnoho nudné ani zbytečné výplně. ()

Vzkaz v láhvi (2019) (S01E02)

Na epizodě je nejlepší duchovní založení královny.😅 ()

Dům osvícení (2019) (S01E08)

Skvělé ukončení poslední epizody a hlavně skvělý Baba! Jen mne mrzí Tamacti Jun. A to jsem ho zrovna začínal mít rád! Pak také doufám, že pro Bow Lion tímto cesta nekončí a co nejdříve se ji opět dočkáme, neboť ji od první epizody považuji za jednu z nejzajímavějších seriálových postav. ()

Série 2 (2021) (S02)

Druhá série se již nese v úplně jiném duchu než ta první. Plna akce, překvapení a pletich tak naplnila mé všemožné představy a nemohu jinak než ohodnotit plným počtem. Skutečně jsem nečekal, že režie ukočíruje všechny rozmanité příběhové linie do takové míry, až k naprosto bezchybnému konci. PS: Souboje ve filmech a seriálem pro mne v mnoha případech již zevšedněly, ale zdejší způsob, je tak nápaditý, že bych si je nejraději přehrál všechny scény ještě jednou od začátku. ()

Sladké sny (2021) (S02E08)

Dost možná ta nejepičtější bitva, jakou jsem kdy shlédl na televizní obrazovce. Epizoda v sobě skýtá prakticky vše, po čem divák tak lační a série je ukončena stejně tak kvalitně i emotivně. Dvířka si sice režie stále ponechá mírně pootevřená, ale pro mě za mě, by tohle klidně mohl být i konec a já bych byl maximálně spokojený. 99% ()

Série 3 (2022) (S03)

V kostce, filmové chyby a nejrůznější hlouposti se v průběhu celé série nebezpečně hromadí, až konečně hrnec přeteče ve finální epizodě. Přičemž každá z důležitějších postav postupně násobí vlastní plot armor, skoro až k úrovni akčních hrdinů vrcholu osmdesátek. To však nebyl jediný problém, neboť se zůčastnění chovají nahodile, naprosto podřízeni nepříliš promyšlenému scénáři. A není divu, ten musel být vypracován velmi rychle, aby byl čas na Proslulejší Peaky Blinders. To Stevenu Knightu, který očividně posbíral více zakázek, než byl schopen zvládnout nikdy neodpustím. Haniwu s povahou uvědomělé staré feministky, jsem v této sezóně absolutně nemohl vystát a dokáže mi někdo vysvětlit, proč Tamacti Jun náhle vypadá jako by snad na stará kolena založil moderní emo kapelu pro teenagery? Přitom jsem si jeho původní, netradiční, ale velice drsný vzhled z minulých sezón velmi pochvaloval. Zápletka to byla natolik lajdácká, až mi závěr zhnusil prakticky vše, co jsem si na seriálu do teď tak zamiloval. PS: Již to není o tom, kdo může vidět, ale že hrstka seriálových postav je schopna prakticky čehokoli, vše jim příhodně hraje do karet a nikdo se jim nevyrovná. Na počtu ani okolnostech nezáleží. Vše je totiž velice prosté, přímočaré a neodehraje se jediný zvrat, jenž by diváka mohl překvapil. ()

Pozor na vlky (2022) (S03E02)

Akční scény jsou stále velkolepé, ale co se příběhové originality týče, již pozoruji značný úpadek. Uvidíme kam tohle bude směřovat, ale je to předvídatelné a zatím mne to příliš neuchvátilo. ()

Bouře (2022) (S03E04)

Tak se nám seriálové hlouposti pomalu ale jistě hromadí, rychlé cestování na způsob počítačových her bylo právě odemčeno a vůbec, vnímám teď velmi silně výstražné signály slábnoucího scénáře. Jedinou silnou stránkou zůstávají skvěle provedené akční scény, ale i tak už se v určitých pasážích šíleně nudím. Potenciál, jakožto celku v této zatím nejslabší sérii stále vidím, ale nedovedu si představit že bych podstoupil i další sezónu. PS: Sibeth a její plot armor už mi začíná lézt na nervy. Aneb nikdy pořádně nevystrčila nos z paláce a teď náhle se v ní probudilo nové dobrodružné , díky čemuž předvede nejroztodivnější kousky v divočině i mimo ni. Závěr epizody pro mne kompletně zabila a dost mne tím otrávila (rozhodně více než had ji 😆). ()

Božský hrom (2022) (S03E07)

Dobrá epizoda střídá divnou. Aneb plot twist se kterým by přišel i nesvéprávný a epizoda by možná nebyla tak špatná trvala-li by okolo 15-ti minut (jen toho nejzajímavějšího). Neuvěřitelné kolik zbytečné výplně lze nacpat do jedné hodiny celkové stopáže. ()

Vidím vás (2022) (S03E08)

Nevěřil jsem, že to bude až tak špatné a vážně jsem doufal v nějaké závěrečné vykoupení celé série. To však nepřichází a je to tak hloupé, že se mi během sledování vybavovaly všechny ty otřesné dojmy z osmé Hry o trůny a posledních Vikingů. Na úvod je tu větřička, která předvádí takové zázraky, že by snad dokázala namířit katapult i směrem k myšímu uprdnutí. Přitom však má celou dobu za zády hned dva kolohnáty, kteří bez okolků masakrují všechny vojáky v táboře a toho si nikdo nevšimne? Pak tu máme obyvatele Pensy. Ti nejsou schopni ani po několika hodinách na cestě z města někam dojít, tak to otočí a řeknou si ,,ok tak teda jdeme bojovat", načež se všichni vesele nahrnou do ulic, kde se pohybují jakoby nic a nechají se bombardovat. V tu samou chvíli se pouze ty důležité postavy nepozorovaně přemístí před nepřátelský tábor, kde si nejprve sestry dojemně zazpívají (to byla mimochodem mimořádně křečovitá a zbytečná scéna) a hned jak je hotovo, se zhruba těch pět NEpostradatelných okamžitě vrhne na ty hordy trivankých bojovníků. A pakárna je to tedy nehorázná! Pres všechny své výhody, ti ,,zlí" stejně nikdy netuší, kde se jejich protivníci nacházejí a tak neuplatní ohromnou početní převahu a rozhodnou se pro mnohem lepší plán. Tím je samozřejmě nabíhat na Babu Wosse a jeho kamarády po jednom, či ve dvojicích. Takto monotónně se bojuje až do konce. Haniwa překvapivě ani do té doby nebyla schopna spotřebovat všechny šípy, ale toho si nikdo nevšimne (možná taky protože jsou všichni slepí), navíc její nevlastní tatík předvádí daleko větší zázraky. Je mi jasné, že se režisér Steven Knight musel soustředit především na mnohem populárnější šestou sérii Peaky Blinders, ale vážně to musel takhle odfláknout? V mých očích tímto velmi klesl a říkám si, že by bylo mnohem lepší dílo volně zakončit druhou sérií. Radši než připustit takto nelogické fiasko plné filmových chyb, slaboučkého scénáře a zbytečné výplně. Vlastně mne neuspokojila ani ta akce, na kterou jsem do teď vždy spoléhal. PS: Ve světle všech těch pitomostí bych nebyl ani překvapený, kdyby se Baba ukázal na začátku čtvrté série živý a zdravý. ()

Bautista s Momou v akční komedii

Bautista s Momou v akční komedii

13.11.2021

Vzniklo to původně jako vtip, jenže pak se hercům Daveovi Bautistovi a Jasonu Momoovi nápad zahrát si společně v akční policajtské komedii ve stylu Smrtonosná zbraň zalíbil natolik, že ukecali… (viac)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (viac)

Co nabízí služba Apple TV+?

Co nabízí služba Apple TV+?

04.11.2019

Společnost Apple učinila minulý týden význam krok, když spustila svoji zbrusu novou streamovací službu Apple TV+. Ta je dostupná i u nás, a tak by nebylo na škodu si ji trochu lépe představit. Cenově… (viac)